Porod při diabetu s inzulinem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 09:35
Porod při diabetu s inzulinem?

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli nemá někdo zkušenosti s porodem při těhotenské cukrovce, kdy si žena píchá inzulín. Já jsem ho zažila, protože mi v hlavě pořád hlodá červíček, jestli byl během mého porodu správný postup, ráda bych si přečetla i nějaké další zkušenosti. Uvažujeme totiž o druhém dítěti a z té porodnice, kde jsem rodila, mám smíšené pocity. Měla jsem těhotenskou cukrovku, kdy jsem si musela píchat inzulín, protože dieta nezabírala. Šla jsem na předčasné vyvolání porodu ve 38 týdnu. Naposledy jsem jedla někdy k večeru (celý den před tím bez inzulínu), pak noc lehkých kontrakcí, ráno praskla voda a pak už na sál. Dostala jsem kapačku antibiotik proti streptokokovi, potom kolem poledne oxytocin asi dvě kapačky, kvůli neproduktivním kontrakcím. Byla to hrozná bolest, lezla jsem po zdi. Pak jsem si vyžádala nějaký „oblbovák“, prý si mysleli, že už asi půjdu na císaře, ale nakonec jako zázrakem jsem v pět odpoledne porodila. Píšu to proto, že za celou dobu jsem nedostala žádnou kapačku s nějakou výživou, nic jsem nesnědla, nikdo mi neměřil hladinu cukru v těle, prostě nic. Po porodu asi po půl hodině se mi udělalo strašně zle a omdlela jsem na lůžku, tak jsem řekla sestře, a ta mi nakonec dala něco do kapačky (ale přišlo mi to, že se spíš divila, jako co že po ní chci). Celou dobu kontrakcí pořád řešili špatně fungující monitor, pořad jsem musela ležet na boku a pořád vypadával signál, tak to chodili opravovat, byla jsem z toho na nervy, byla jsem připojená i hodinu v kuse, myslela jsem, že to nedám. Je to standartní postup, že se prostě ten diabetes při porodu už neřeší? Když jsem to řekla své ošetřující lékařce, co k ní normálně chodím, tak se hrozně divila a říkala, že to je divné, ale nic víc mi k tomu nechtěla říct, asi z kolegiality. Jen mi řekla, že mám být ráda, že to dobře dopadlo. Tak nevím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 09:36

Prosím o zachování anonymity, je to pro mě osobní, děkuji.

uf-ounek
Extra třída :D 12464 příspěvků 17.02.17 09:56

Já rodila s inzulínem. celou dobu porodu jsem měla kapačku s glukozou. Ještě celý den porodu mi hlídali a měřili cukr. Obě děti měřili ještě asidva dny pravidelně na cukr. POporodu už jsem žádnou dietu neměla a měřit jsem se nemusela

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 17.02.17 09:57

Ahoj, mám podobnou zkušenost. Rodila jsem svoje 4. dítě s těhotenskou cukrovou na inzulínu a od doby co mě přijali v 39. týdnu den před porodem už nikdo cukr neřešil, prostě mi to zabavili a bylo po cukrovce. Sice jsem neomdlela, ale postup byl dost podobný. Porod proběhl asi jak popisuješ, bylo to fakt hodně bolestivé, ale to on vyvolávaný porod je ve srovnání s přirozeným. Malá je naštěstí v pořádku a další dítě už neplánuju, ale při dalším těhotenství určitě doporučuju aby sis to hlídala, šla na diabetologii už v počátku těhotenství a hlavně být v kontaktu s diabetologem i při porodu a hlavně po porodu. Na mě se všichni vykvákli, změřili mi akorát lačné glygemie a pak mě propustili už bez všeho domů a nazdar.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 10:08

Děkuji za reakce. Mě právě ta porodnice byla výslovně doporučena jako specializovaná na tyto případy. O to víc a nemile jsem byla překvapená realitou. U syna mi cukr hlídali, i vyšetření byla na úrovni, ale na mě s prominutím hodili bobek. Po porodu mi řekli, ať se občas změřím, ale nikdo to nekontroloval ani nikam nepsal. Jídla samozřejmě zcela mimo diabetickou dietu. Docela mě rozhodilo, když při mém příjmu jedna doktorka začala strašně řvát na jinou, jak je možný ten den potkala v pavilonu těhotnou ženu, kterou už před týdnem poslala na vyvolání porodu kvůli nějakým komplikacím, a jakto že jí nikdo to vyvolání neudělal, a že hazardují s tím miminem. :-( Měla jsem pocit, že to velkovýrobna na mimina s hromadou personálu, který spolu moc nekomunikuje.

Judithkaj
Nováček 17.02.17 10:20

Diabetes samozřejmě hlídat měli. Nevím, zda jste rodila v nemocnici, kde je diabetologické centrum, kde se soustřeďují těhotné diabetičky. Vyvolání porodu je u vás ok. Není žádoucí kvůli možnému špatnému fungování placenty či velikosti dítětě ponechávat těhotenství delší čas. Měla jste mít svůj glukometr a sestry měly pravidelně chtít měření a konzultovat s lékařem. Na porod i dobu po něm by mělo dojít k útlumu dávky inzulínu. Porod - námaha, po porodu - odloučením placenty dojde k potlačení rezistence na inzulín a i diabetičky 1.typu se vrací k původním dávkám před otěhotněním druhý, maximálně 3. poporodní den. Vždy doporučuji volit k porodu nemocnici, která má zkušenost, ne, která si myslí, že to zvládne. Jde i o poporodní péči o dítě, které potřebuje monitorovat hodnoty glykémií minimálně 2 dny pokud je vše v pořádku.

bibi2233
Kecalka 463 příspěvků 9 inzerátů 17.02.17 10:45

@Judithkaj Děkuji za odpověď. Proti vyvolání porodu jsem nic neměla, četla jsem o těch rizicích s placentou. Ale šlo mi spíš o to, jestli bylo v pořádku, že jsem skoro 24 hodin nic nejedla a ani nedostala glukozu, a dokonce mi ani nekontrolovali hladinu cukru v krvi.

Judithkaj
Nováček 17.02.17 11:26

Měli dát do infuze glukózu s inzulínem, rádi dávají Humulin R. To se tak dělá běžně. A měřit. V poklesu pod limit podat např. i sladké pití. To omdlení je potom pochopitelné, byla jste předávkovaná inzulínem, unavená. Nechápu, že vás nikdo nepohlídal. Příště už bych tam rozhodně nerodila. Amatérský přístup.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 17.02.17 11:32

Druhý porod jsem měla na inzulinu. Diabetoložka mi dokonce říkala, že už dnes není potřeba porod vyvolávat dřív, pokud nejsou problémy. Gynekolog se ale přikláněl k porodu v hranici 39. týdne, ukecala jsem to ak na 39 + 3, ale naštěstí se malý rozhodl vylézt sám v 37+6. Byla jsem v porodnici od 20 hodin kvůli odtékající plodovce, kluk se narodil v 8 ráno. Přijali mě už po večeři, takže se ptali, jestli s sebou něco mám. No neměla jsem, vůbec mi to nedošlo, naštěstí kolegyně z pokoje svou večeři nechtěla a věnovala mi ji. Během porodu jsem glukozu neměla, inzulin jsem si píchala ráno a v poledne a myslím, že po porodu jsem si nepíchla, v 10 jsem ale ještě na porodním boxu dostala snídani. Kluk měl po porodu glykemku dobrou, prý se dobře napil už na boxu. Mně pak hlídali do odchodu. Inzulin jsem si už nepíchala, ale chodili mi měřit glykemku. Nebyla ještě úplně v normě, ale lepšila se. Doma jsem se myslím už neměřila a jsem lajdák a na kontrolu po půl roce po porodu jsem nešla :oops:. Ale chystám se na preventivku, tak se uvidí…

Takže jako hlídali to, řešili to, ale PA u porodu ani moc ne. Zeptala se, jestli je mi dobře a fertig. Naštěstí mi tedy bylo úplně dobře…

Zpavlí
Kecalka 497 příspěvků 17.02.17 11:36

Tak, já si píchání inzulín jen na noc, porod mi vyvolavali přesně na termín, nastupovali jsem v 9, do pokoje jsem se dostala v jednu, do té doby jsem byla na chodbě. Vyvolávacku jsem dostala ve dvě, voda mi praskla v pul osmé a malá se narodila před pátou ráno. Nikdo se mě na cukrovku nezeptal. A nic jsem nejedla. Jen mi malou vzali dřív na dětské, aby ji zkontrolovi. Jinak ji hned od narození začali prikrmovat, což jak jsem se později dověděla, nebylo potřeba. Jinak průběh porodu by bez komplikací.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 11:44

Upřímně, můžeš být fakt ráda, že to dopře dopadlo, tohle standardní postup rozhodně nebyl. A mařili po porodu alespoň miminku glykémii?
Já měla těžkou těhotesnkou cukrovku se velkými dávkami inzulínu. Rodila jsem sekcí na začátku 38. týdne. Moje gynekoložka se vyjádřila, že ona není pro vyvolávané porody před termínem, kdy ještě tělo není na porod vůbec připravené. Ale u mne teda byly k sekci i jiné indikace. Od diabetoložky jsem dostala přesně rozepsanou péči o mne při porodu, po něm a i o miminko po porodu. Tuhle zprávu jsem předali při nástupu do porodnice. Do porodnice jsem musela nastoupit večer před plánovanou sekcí a pravidelně jsem se měřila glukometrem. Ale protože jsem nesměla od večera jíst, tak jsem ráno před operací měla hypoglykémii. Bylo z toho haló, dostala jsem cukr a k sekci volali i diabetoložku. Při samotném porodu jsem měla kapačku s cukrem a inzulínem. Po porodu neustále braly krev mne i malé a kontrolovali cukr a malá byla pro jistotu nas neonatologické JIP, aby byla pod kontrolou.

bibi2233
Kecalka 463 příspěvků 9 inzerátů 17.02.17 12:06

„@Judithkaj“:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 12:12

Děkuji za vaše reakce. Vidím, že v různých porodnicích mají různý přístup. Jakou porodnici byste doporučili v západních Čechách s touto diagnozou? Rodila jsem v Lochotíně v Plzni a popravdě se mi tam už znovu po těch zkušenostech nechce. Možná jsem měla jen smůlu, těžko říct.

Little_Talker
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 17.02.17 12:14

Mi porod vyvolávali 3 dny před termínem, nástup do porodnice v pondělí, kdy mi jen dali tabletu na přípravu porodních cest a druhý den ráno mi dali normálně snídani a pak jsem šla na vyšetření a rozhodlo se, že budou vyvolávat. Vyvlávali teda tabletami, 8:15 jedna, 10:15 druhá, žádnou kapačku jsem neměla, dali mi jen čaj k pití. 14:18 byl malý venku, po dvouhodinnovém bondingu mi po sprše ještě na sál donesli oběd. Glykémii prckovi měřili, u mě nikdo neřešil, druhý den už jsem měla normální jídlo. A do stejné nemocnice jsem chodila i na diabetologii.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 12:19

Asi také požádám diabetoložku o plán péče při porodu a po něm, to mě tady zaujalo a mohlo by to být fajn. Já jim tam předala porodní plán a překvapilo mě, že ho opravdu četli a když jsem změnila názor ohledně toho, co tam bylo napsané, tak se divili. Třeba jsem tam naivně napsala, že chci přirozený porod bez utišujících léků - kdybych věděla, jak strašné kontrakce jsou po oxytocinu, tak bych tam už nic takového nepsala :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >