Testy před ivf

80
16.2.20 14:12

Testy před ivf

Ahojky, ráda bych se zeptala na pár info - v listopadu šel manžel na spermiogram, kde byl výsledek pouze 9 kusů schopných spermií. Nasadili jsme vitamíny a objednali se do CARu Pronatal Nord. Při vstupní prohlídce mi udělali ultrazvuk a manželovi vzali krev na hormonální profil. Mluvili o genetice, pokud by spermiogram vyšel opět špatně, hledali by příčinu. Nasadili mi gynprodyl a při ms jsem jela já na hormonální profil a manželovi udělali další spermiogram (začátek února). Za týden jsme jeli znovu na kontrolu. Spermiogram se zlepšil na 1 milion spermií, jeho hormonální profil v pohodě a můj taky, kromě vyšší hodnoty prolaktinu. Dostala jsem nějaké léky a vzali mi ten den ještě jednou krev. Dále jsme dostali tiskopisy a rovnou i tabulku s věcmi, které u ivf budeme požadovat. Další den jsem volala na výsledky prolaktinu a už byl v normě. Objednali jsme se dle doktorky na 26.2. na další návštěvu, kam si už máme vzít tiskopisy a prý i peníze na injekce. Ukážou mi nějaký ten stimulační plán. V papíru mám jen fsh 8,2 lh 6 estradiol 111 amh 5,11 prolaktin 1325 štítná žláza v normě, protilátky neg., std neg. u obou.
Otázka tedy zní, stačí před ivf takové testy? Žádná genetika atd neproběhla, jen ty hormonální profily. Já jen aby se nám to teď napoprvé nepovedlo a oni nám neřekli, že to budeme podstupovat znovu a nám teprve podruhé nabídnou genetiku atd. Přece jen už teď budeme platit přes 20 tisíc, tak aby ten první pokus bez jiných vyšetření nebyl „k ničemu“.
Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.2.20 14:22

@Pap949 Oba s manzelem mame za sebou jeste odbery na pohlavni choroby, ja genetiku, stery na bakterie (chlamydie, stafylokok, ureaplazma), vitamin D, trombofilni mutace a ja i genetiku. Ale kazdy CAR treba postupuje jinak.:woman_shrugging_tone1:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 14:24

@Kyslíková
Na chlamydie mám, ty mám negativní. Pohlavní choroby budou ještě dělat, to máme v papírech. Nic víc ale právě už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28070
16.2.20 14:33

Stačí. Genetika se dela az pri opakovanych neuspesich. To by se pojiszovna nedoplatila kdyby kazdymu hned delali genetiku pred prvnim IVF.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 14:37

@veria
Děkuji za odpověď. Já myslela, že genetiku si platí člověk sám a ne přes pojišťovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
16.2.20 14:53

Při takových hodnotách AMH a FSH máte vysokou pravděpodobnost, že se Vám zadaří. V tuhle chvíli jsou další testy zbytečné. Zařazují se až postupně při neúspěších dle relevance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:03

@Pap949 Ahoj, tak to jsme na tom stejně, taky chodíme do stejného centra a máme stejný testy jako vy nic víc…27.2 jdeme pro léky a sepsat tiskopisy…tak se asi zeptám a uvidíme… doufám, že se zadaří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
936
16.2.20 15:03

@Pap949 nám genetiku dělali ještě před IVF. A po neúspěšném transferu ještě podrobnou imunologii. Držím palce ať se zadaří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 15:06

@Pajik 76 děkuji, to jsem se celkem uklidnila :blush: :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 15:08

@Cebinka
Taky Teplice pronatal jo? Hezký, to jdete den po nás :laughing: :laughing: :laughing: pro léky jako už na stimulaci? Nebo v jaké jste fázi? My jsme dostali tiskopisy domu, takže to máme vse vyplněné a jen to podepíšeme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 15:09

@kavenka tak z předchozí odpovědi to prý při takových hodnotách amh a fsh stačí :think:
Děkuji moc :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:37

@Pap949 Jojo, taky Teplice :) pro léky na stimulaci, tiskopisy máme taky doma a tam jen podepíšeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28070
16.2.20 15:43
@Pap949 píše:
@veria
Děkuji za odpověď. Já myslela, že genetiku si platí člověk sám a ne přes pojišťovnu.

Nee plati to pojistovna, nam myslim delali po 2. neuspesnem pokusu. Mozna dokonce az po 3. Vetsinou tam stejne nic nenajdou. Preju hodne stesti, jsou to nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 15:46

@Cebinka
Tak to máme přesně taky tak, to je hustý :laughing: :laughing: co si připlácíte navíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.2.20 15:49

@veria aha, tak to jsem nevěděla :) ano, nervy to jsou. Pro mě to byly nervy už jen když nám řekli, že to přirozeně nepůjde. A Vám se zadařilo? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama