Tetanie v praxi - jak probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 23:32
Tetanie v praxi ?

Jak u Vás probíhá tetanie? Co Vám pomáhá? Zkušenosti a rady? Lékař mne odkázal na internet… prosím o rady a postřehy, jak žít plnohodnotný život s touto nemocí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
brumi
Kelišová 6549 příspěvků 01.11.18 06:00
@Anonymní píše:
Jak u Vás probíhá tetanie? Co Vám pomáhá? Zkušenosti a rady? Lékař mne odkázal na internet… prosím o rady a postřehy, jak žít plnohodnotný život s touto nemocí?

základ je doplňování pravidelně magnezia, dostatek spánku, umět odpočívat, tělo nepřetěžovat, dostatek procházek na vzduchu, také není od věci cvičení na uvolnění těla, já mám silnou tetanii, a když to fakt přepísknu jsem delší dobu ve větším stresu nebo delší dobu minimálně spím, mám pak záchvat, někdy se mi jej podaří rozehnat zvýšením okmažitě magnezia ale někdy končím na neuru zela ochrnutá. Jaký druh tetanie máš? A který dr genius tě odkázal na internet? toto řeší neurolog,já beru třeba klasické magnezium a magnosolv,sestřenka má dobrou neuroložku ta jí napsala nějaké jiné magnezium bere jednu tabletu denně a tetanie se neozvala několik let,jen je musí brát potivě,také se objednávám ke své s tím že chi požádat aby mi napsala stejné léky a nemusela jsem do sebe denně cpát 4× magnoslov qa 2× tbl magnezia :zed:

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 01.11.18 07:55

tetánii mám chce to opravdu víc odpočívat, nepřehánět to ani psychicky a fyzicky, já blížící se záchvat poznám podle toho že se mi začne svírat krk, někdy pomůže okamžitě hodně silná dávka hořčíku, no někdy bohužel ne takže končím s neovladatelnýma křečema a třesem celého těla a pocitem že se dusím, chce to do sebe spát hořčík výborný magnoslov ale je jen na předpis :zed:

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 01.11.18 13:52

@ka2ka magnoslov je super, ale škoda žemá docela slušné projímávé účinky a nejhorší je že čím déle se bere tím menší efekt, začínala jsem na jednom po 4 letech už musím 4 plus dvě tablety klasické

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 01.11.18 14:52
@brumi píše:
@ka2ka magnoslov je super, ale škoda žemá docela slušné projímávé účinky a nejhorší je že čím déle se bere tím menší efekt, začínala jsem na jednom po 4 letech už musím 4 plus dvě tablety klasické

no běhám hodně to je fakt,ale lepší než ten pocit že se mi svírá krk, já beru jeden plus dva sypací nejsilnější co jsem sehnala, ale dneska mi ztuhla noha tak že jsem málem padla, takže asi budu muset přidat :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 23:27
@brumi píše:
základ je doplňování pravidelně magnezia, dostatek spánku, umět odpočívat, tělo nepřetěžovat, dostatek procházek na vzduchu, také není od věci cvičení na uvolnění těla, já mám silnou tetanii, a když to fakt přepísknu jsem delší dobu ve větším stresu nebo delší dobu minimálně spím, mám pak záchvat, někdy se mi jej podaří rozehnat zvýšením okmažitě magnezia ale někdy končím na neuru zela ochrnutá. Jaký druh tetanie máš? A který dr genius tě odkázal na internet? toto řeší neurolog,já beru třeba klasické magnezium a magnosolv,sestřenka má dobrou neuroložku ta jí napsala nějaké jiné magnezium bere jednu tabletu denně a tetanie se neozvala několik let,jen je musí brát potivě,také se objednávám ke své s tím že chi požádat aby mi napsala stejné léky a nemusela jsem do sebe denně cpát 4× magnoslov qa 2× tbl magnezia :zed:

Jak se jmenuje to magnesium co bere vaše sestřenka ?

kkaattkkaa
Extra třída :D 10619 příspěvků 02.11.18 01:42

Brnění tváří, dušnost, křeče…
Poprvé když se mi projevila,volali mi záchranku a lékař měl podezření na plicní embolii,což se díky ct vyloučilo.Ja měla strach že mám infarkt.
Beru magnosolv,AD a jen občas mívám lehké brnění a křeče do lýtek.

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 02.11.18 09:30

@ka2ka no právě a jelikož beru takové dávky tak jsem nechápalaproč mám tetanii čímdálhorší až jeden hodný dr mi vysvětlil žemagnoslov je sice silný ale tím že je projimavý tak v těle zůstane minimum,lepší prý brát 2× denně rozpustit v půl litru vody a celý den popíjet mezitím brát klasické magnezium že by mělbýt lepší efekt, zatím to zkouším měsíc a klepu klepu neběhám tolik a hlavně jsem nemusela do špitálu max mi brní prsty nebo bolí hlava ale vzmu tabletku navíc dám na hvíli šlofíka a je dobře

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 02.11.18 09:33
@Anonymní píše:
Jak se jmenuje to magnesium co bere vaše sestřenka ?

je to jen na předpis a jmenuje se od nutrilite cal mag d plus,jinak ještě můžu doporučitvolně prodejný guajacuran je proti stresu nervozitě a napětí svalů :palec:

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 02.11.18 09:43

@brumi já mám problém ten že mi magnesolov šíleně chutná takže si ho udělám do půl litru a vypiju během pár minut :oops: ale on je tak dobrý

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 02.11.18 10:08

@ka2ka :lol: tak to jsme dvě :mrgreen: chutná dokonce i mému prckovi tak musím hlídat jak zmerčí už pije :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 02.11.18 10:15
@brumi píše:
@ka2ka :lol: tak to jsme dvě :mrgreen: chutná dokonce i mému prckovi tak musím hlídat jak zmerčí už pije :mrgreen:

a to mě varovali jak je hnusný :mrgreen:

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 02.11.18 10:23

@ka2ka neví co je dobré :D ale zase když spěchám a potřebuju to hoditg do sebe rychle tak rozpustím třeba jen v třetině hrnku a to už tak není to štípě huba jak něco :D :D

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 02.11.18 10:25

@brumi tak mě chutná i když je v mín vodě, to dělám pokud na mě začne lézt záchvat a potřebuju rychle hodně hořčíku a pak mám od maxe sypací na jazyk taky dobrá darda

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 02.11.18 10:26

@ka2ka a pomáhá? ten jsem ještě nezkoušela.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >