Tipy na co nejvíce kalorické svačiny pro dítě

Napsat příspěvek
Velikost písma:
25
5.1.16 13:25

No radsi vas uvedu do obrazu :D nador v hlave, v lecbe tri a pul roku. jsou mu 4, 93 cm a POUZE 8 kg! uz tri roky mi stoji na te same vaze, at ho cpu, jak cpu, chemo dela svoje a take je to u hypothalamu, tim padem se nevstrebavaji ziviny z tenkeho streva. pouze kdyz dam jidlo tipu kaloricka bomba, tak pribere zazrakem 20 deka :D takze proto :) tortillu take vyzkousim :) diky :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41882
5.1.16 13:26

@katule9 dělám obyč tyčákem a to mám doma už asi pět let smoothie maker. Zbytečná investice.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41882
5.1.16 13:28

@mirabell7 bojujte :kytka: :hug:

Hele a nestálo by za to, poradit se s někým, kdo sestavuje třeba jídelníčky? :nevim: Já jednoho znám, sama ho od něj mám, ale pro takhle malého prcka, to nevím, zda by si věděl rady.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2292
5.1.16 13:29
@mirabell7 píše:
No radsi vas uvedu do obrazu :D nador v hlave, v lecbe tri a pul roku. jsou mu 4, 93 cm a POUZE 8 kg! uz tri roky mi stoji na te same vaze, at ho cpu, jak cpu, chemo dela svoje a take je to u hypothalamu, tim padem se nevstrebavaji ziviny z tenkeho streva. pouze kdyz dam jidlo tipu kaloricka bomba, tak pribere zazrakem 20 deka :D takze proto :) tortillu take vyzkousim :) diky :)

chudacek :( to je mi fakt lito, asi bych mozna doporucila procist neco o bezezbytkove diete, ta je pro pacienty kterym se ziviny nevstrebavaji v tenkem streve-napr. zkracene atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
140
5.1.16 13:30

Co fantomalt? Nedoporucili ti ho lekari pridavat do jedla? Inak drzim palce synkovi a prajem co najskorsie uzdravenie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2292
5.1.16 13:31
@lyrica píše:
@katule9 dělám obyč tyčákem a to mám doma už asi pět let smoothie maker. Zbytečná investice.

ten si koupily rodice a je uplne naprd nechava tam kousky, a ta nadobka je hrozne mala, kdyz to delas pro vic lidi, jo tycakem to me nenapadlo ja na nej nemam tu nadobku :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25
5.1.16 13:32

Jidelnicek mam zkonzultovany s vyzivovou poradkyni z motola, co nas ma na starosti :) tvrdi, ze delam, co muzu :D ze za to proste muze spatny umisteni, ale i tak se snazim najit dlasi tipy, co by mohlo zabrat :D treba jednou neco najdu :) docela zazracne zafungoval 100% mrkvovy dzus :) po tom behem dvou mesicu bylo kilo nahore, ale pak zas zmena lecby a kilo v haji :D tak hledam nejakou dalsi zazracnou potravinu :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41882
5.1.16 13:32

@mirabell7 víš co, rovnou se ho zeptám, zda by neměl nějaké nápady.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9041
5.1.16 13:35

Myslím, že tvému chlapečkovi by pomohla stejná kalorická dieta, co drží dětičky s Cystickou fibrózou, ty se musí ládovat, taky kalorickýma bombama, pro ně je hodně důležitý živočišný tuk. Myslím, že tam je ten problém podobný.
Jinak přeju hodně moc zdravíčka tvému chlapečkovi a aby už bylo všechno jen dobré.
Jak tu někdo psal poptej se na výživové nápoje na předpis vašeho doktora, mám za to, že je z části a nebo zcela platí pojišťovna. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25
5.1.16 13:38

Fantomalt uz mel a nic :D Nutridrinky mi zvraci :D :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14335
5.1.16 13:44

@mirabell7 klasický Sunar jako mléko občas…? Já mám batole, ale když byl mimčo, tak mi to občas 4 leták ochutnal.. Jako pro zdravé dítě asi blbost, ale u nás bych to zkusila- třeba udělat to jako kakao nebo jen tak a nebo ty Kaše Hami atd.. jahodové, malinové.. po tom batolata hodně přibýrají..
Kluk to měl po 2 roce a nabral hodně.. taky byl váhově nízko

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41882
5.1.16 13:52

@mirabell7 zkusili jste ten Nutridrink pudink?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25
5.1.16 13:57

Taky hodne spatny, Lyrica :D on to doji a do peti min to lita obloukem… zaludek mu to netravi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19874
5.1.16 14:00

@mirabell7
Držím palce k rychlému uzdravení!
U nás momentálně letí „svačiny na mečích“ :mrgreen: - taková blbost, nakrájím ovoce, tvrdý sýr (nejoblíbenější je tučný čedar) a pečivo s pomazánkou na jednohubky a napíchám je na plastové jedohubkové mečíky, naše holky (20 měsíců a 5 let) toho najednou snědí tak 2× tolik, co normálně, hrozně je baví si ty mečíky třídit podle barev atd. Je mi jasné, že za chvíli budu muset vymyslet zase něco jiného, ale momentálně to funguje. ;)

Pečivo většinou peču domácí, kváskový chleba nebo domácí rohlíky atd., dávám do toho různá pomletá semínka nebo jogurt, olej do těsta a je to pak daleko hutnější a výživnější než kupované rohlíky.

Z pomazánek momentálně letí domácí „Lučina“ - smíchám velký plnotučný jogurt s kelímkem 30% smetany, špetkou soli, a dám na plátýnko do cedníku nad miskou 24 hodin v lednici vykapat, je pak luxusně krémová.

Pod tuhle lučinu někdy dám ještě mandlovou nebo kešu pomazánku od Rapunzelu, je to teda drahý, ale zase zdravé tuky.

Taky holky milujou luštěninové pomazánky - cibulku a kořenovou zeleninu orestuju na přepuštěném másle (to je pak daleko chutnější než na oliváči), přidám červenou nebo drobnou zelenou čočku, domácí vývar a vařím doměkka. Pak se to malinko osolí a rozmixuje - může z toho být pomazánka, nebo když se toho vývaru dá víc, tak krémové polévka - do té se dá přidat smetana.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10726
22.3.16 15:17
@robínek píše:
@mirabell7
Držím palce k rychlému uzdravení!
U nás momentálně letí „svačiny na mečích“ :mrgreen: - taková blbost, nakrájím ovoce, tvrdý sýr (nejoblíbenější je tučný čedar) a pečivo s pomazánkou na jednohubky a napíchám je na plastové jedohubkové mečíky, naše holky (20 měsíců a 5 let) toho najednou snědí tak 2× tolik, co normálně, hrozně je baví si ty mečíky třídit podle barev atd. Je mi jasné, že za chvíli budu muset vymyslet zase něco jiného, ale momentálně to funguje. ;)

Pečivo většinou peču domácí, kváskový chleba nebo domácí rohlíky atd., dávám do toho různá pomletá semínka nebo jogurt, olej do těsta a je to pak daleko hutnější a výživnější než kupované rohlíky.

Z pomazánek momentálně letí domácí „Lučina“ - smíchám velký plnotučný jogurt s kelímkem 30% smetany, špetkou soli, a dám na plátýnko do cedníku nad miskou 24 hodin v lednici vykapat, je pak luxusně krémová.

Pod tuhle lučinu někdy dám ještě mandlovou nebo kešu pomazánku od Rapunzelu, je to teda drahý, ale zase zdravé tuky.

Taky holky milujou luštěninové pomazánky - cibulku a kořenovou zeleninu orestuju na přepuštěném másle (to je pak daleko chutnější než na oliváči), přidám červenou nebo drobnou zelenou čočku, domácí vývar a vařím doměkka. Pak se to malinko osolí a rozmixuje - může z toho být pomazánka, nebo když se toho vývaru dá víc, tak krémové polévka - do té se dá přidat smetana.

Obnovuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek