Tipy na úspěšné IVF

Anonymní
26.8.11 18:18

Tipy na úspěšné IVF

Ahojte, mám dotaz. Chystám se na první IVF a asi jako každý mám potřebu udělat vše proto, aby vyšlo - tedy jen to co je v mých silách.

Máte nějaké rady? Třeba jak dlouho po ET ležet? Vadí noťas na břichu ( :-D )Je vůbec nutné ležet? V jaké situaci se vám zadařilo, bylo pracovně, nebo klidno, užívali jste nějaký přípravek atp., cokoliv vás napadne, budu ráda za každý příspěvek :srdce: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

valkil
26.8.11 18:29

mě říkali, že po ET se ani neschopenka nedává, tak jsem se nevzrušovala a ležela jen tu hodinu těsně po (na pokoji).
Noťas na břicho bych si asi nedávala, zvýšené teplo asi nic moc, myslím.
Přípravek jsem neužívala žádný.
(Ale já jsem v pořádku, problém byl u partnera :()

• Citovat
  • Upravit
9358
26.8.11 19:50

Anonymní, tak já jsem po ET ležela 3 dny poctivě (na záchod jsem si došla :lol: ). Noťas jsem měla na klíně normálně, četla jsem,…prostě klídek a zbylé dny takový klidnější režim. Do práce jsem nešla. A zadařilo se hned napoprvé. Avšak stejně si myslím, že pokud se embryjko má chytit, chytí se, i kdybych se na hlavu stavěla a cvičila a běhala. 8-)

Hodně štěstí. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8726
26.8.11 19:54

Já teda extra žádný režim nedodržovala, dělala jsem všechno jako normálně … a snažila se na to nemyslet (což se samozřejmě nedařilo).
Před samotným cyklem jsem absolvovala sérii akupunktury a kůru čínských bylin.

A povedlo se :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.8.11 20:07

Děkuju za reakce :kytka:

Já nevím co s tím klidovým režimem. Do práce chodím 12 minut rychlé chůze na MHD, pak 7 min. MHD a vysoupím před prací. V práci nedělám fyzicky nic náročného, je to „kancelářská“. Stres minimální nebo žádný. Jo a faktor věk tedy, jsem starší a nikdy jsem nerodila. Co byste radily?

• Nahlásit
  • Citovat
8726
26.8.11 20:18

chůze určitě nevadí a věk … počítám, že důchodkyně nejsi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7260
26.8.11 20:31

Ahojky
já před IVF absolvovala regresní terapii u psycholožky. Po ET jsem 3 dny poctivě ležela a těch prvních 14 dní ani neluxovala atd…babské rady. Jinak jsem na neschopnosti a zůstanu do MD (povolání neumožňuje chodit do práce). A povedlo se, ale u nás byl problém u manžela. Držím pěsti! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12072
26.8.11 20:31

ahoj, já polehávala ty první tři dny po ET, bylo to vloni v červenci a byly dost vedra, tak se ani nic moc jiného dělat nedalo, byla jsem hezky pod stromem u našich na zahradě a pak jsem se šetřila, nic těžkého netahala a hodně odpočívala, četla, koukala na telku, snažila se zaměstnat mysl… Test jsem si dělala až v den, kdy jsem měla jít na krev a byly tam //…, no a ted se mi v postýlce vzteká 5měsíční kulihrášek :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.8.11 20:41

To je skvělé, že se vám to pvedlo :palec:

Ty tři dny mají smysl v tom, že se to embryjko zavrtá v tuto dobu?

• Nahlásit
  • Citovat
18551
26.8.11 20:48

Ahoj zakladatelko.
Tak já se řídila doporučeními vého CAR, nicméně názory na klid atd se liší CAR od CARu.
Takže já osobně začla brát s předstihem pravidelně Femibion 800 1× denně, je to preparát pro plánování těhu a užívá se pak ještě během těhu jako prevence některých VVV.
Vzhledem k práci jsem byla doma od OPU, do OPU jsem se vyhýbala zvýšené námaze a zvedání těžkých břemen - mohou popraskat folikuly, po ET jsem opravdu poctivě ležela první 2dny, kdy jsem vstávala pouze na wc a pro jídlo a pití :mrgreen:
Až třetí den jsem začla i sedět u PC apod. Rozhodně notebook na břiše NE :pankac:
Pak jsem měla v doporučeních vyhýbat se přehřívání - stání u plotny, žehlení apod, tak to jsem těch prvních 14 se snažila dodržet, vyhýbat se koupání obecně, venku i doma, jen sprchovat a spíše vlažnou vodou, zase ne horkou.
A bohužel do toho spadalo i žádný sex minimálně 14dní.
Takže já poctivě dodržovala všechno, a zadařilo se na první pokus.
A v neposlední řadě je potřeba jít do toho s psychickým optimismem!! Prostě jsem do toho šla s tím, že to prostě vyjde a jiná možnost není. Jakmile na mě padaly pochybnosti, snažila jsem se je zahnat tím, že to prostě nebude můj případ! Věřím že psychika v tom hraje mnoho procent :pankac:
Pokud by jsi měla otázky, písni klidně SZ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18551
26.8.11 20:49
Anonymní píše:
To je skvělé, že se vám to pvedlo :palec:Ty tři dny mají smysl v tom, že se to embryjko zavrtá v tuto dobu?

o úspěšnosti či neúspěšnosti je prý rozhodnuto během několika hodin po ET :nevim: ale pak ty další dny klidu jsou spíše na to, aby se zakouslo pořádně :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
26.8.11 21:04

Ja jsem sla po ET hned do praci, taky delam v kanclu. Doma bych se ukousala nuda a hlavne to cekani by me psychicky ubijelo. V CAR mi bylo receno, ze mam jen omezit vetsi fyzickou namahu, takze jsem netahala nic tezkeho, nikde nelitala, jinak jsem fungovala naprosto normalne. A povedlo se. Osobne si myslim, ze lezeni nema na vysledek velky vliv, znam jich spoustu co lezely a IVF se nepovedlo. Zalezi ale na tobe jak to citis, aby sis pak neco nevycitala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.8.11 21:18

Užívala jsem jen Femibion 800 (s metafolinem) - doporučili mi ho kvůli trombofilní mutaci, že prý hůř vstřebávám listovku. Jinak u mě nehrálo roli, jestli jsem chodila do práce a nebo byla doma. U posledního (to byl ale jen KET) jsem byla doma 3 dny po transferu a šla do práce (dělám v kanceláři, takže žádná fyzicky náročná práce). U nás v CARu ani nedávají po ET neschopenku a ani se po transferu neleží, jen zavedou a jde se domů. I tak se mi podařilo takto otěhotnět 3× (to jak to pak dopadlo je jiná)…
U nás razí názor, že to nevypadne, tak není nutné ležet, natož neschopenka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.8.11 21:23

Loko a proč je rozhodnuto tak brzy po ET, pár hodin, říkali ti to?

Jinak děkuji za možnost SZ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
18551
26.8.11 21:26

anonym no ono se i - aspoň teda u nás - dvě hodiny po ET leží, nesmíš se ani točit na boky, aby se mimi neskleplo do vejcovodu apod. A prý pokud se má začít hnízdit, začne opravdu brzy, embryoložka říkaa, že potřebuje taky nějakou dobu na „zklidnění“ po tom ET. Takže asi tak, ale vím že někde třeba ani ležet nenechávají, ale většinou jo, aby se předešlo mimoděložnímu, ke kterému je ihned po ET při pohybu větší riziko protože embryjko ještě není usazené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama