Tlak na hrudi, bušení srdce - úzkost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janoma
Kecalka 410 příspěvků 10.12.17 17:40
Tlak na hrudi, bušení srdce- úzkost?

Ach jo holky, už jsem z toho vážně nešťastná. Už asi 6 týdnů mě trápí, jakoby knedlík v krku, podivný tlak na hrudníku a občas bušení srdce. :srdce:
Byla jsem u Dr, to s tím hrudníkem se mi již párkrát stalo. Vždy za to mohla žebra a po chvatu paní doktorky se mi vše vrátilo do normálu.
Ale teď je to jiné. U Dr jsem byla, na krk i rtg vše v pořádku. Prý ten knedlík v krku můžu mít z toho, ze v zaměstnání hodně mluvím.
Chodím jednou týdně na rehabilitaci. Prý tyto stavy způsobuje krční páteř. Odbery krve včetně štítné žlázy jsou v pořádku. Ve čtvrtek jdu na sono štítné žlázy, ale prý kdyby se něco dělo, v krvi se to ukáže. Rtg plic mi dělali cca před rokem, na sono prsou chodím každý rok pravidelně.
Ale já si začínám myslet, že je to asi úzkost, stres a strach. Manzel měl před deseti lety vážnou autonehodu. Děti byly maličké, nebyl čas se hroutit. Vrátil se domů až po roce. Do te doby byl v různých rehabilitačních ústavech. A já fungovala. Teď jsou již kluci větší, osamostatňují se a mě je z toho uzko.
Práci má úžasnou, ale náročnou a zodpovědnou. Hlavně na psychiku. Do toho mi v srpnu zemřel otec a v září jsem byla na revizi. :,(
A teď jsem taková nějaká zlomená, unavená.
Ty stavy, které popisují vnímám vice, když jsem v klidu. V práci moc ne.
Asi nejvíce večer, nerada chodím spát, ptze se bojím, že se mi to zase stane. Řekněte mi, že to přejde prosím.
Děkuji, kdo dočetl až sem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 10.12.17 17:50

Může být. Kup si hořčík, béčko, železo, meduňkový čaj, udělej si každý den chvilku na to, kdy budeš cvičit dýchání a uvolňování páteře. :kytka:

janoma
Kecalka 410 příspěvků 10.12.17 17:53

@Tiger-lily hořčík jsem si před chvilkou koupila, ten zbytek si obstaram. Začala jsem právě i běhat, abych se ujistila, že mohu v pohodě dýchat. Připadám si jako naprostý blázen. :(

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 10.12.17 17:56
@janoma píše:
@Tiger-lily hořčík jsem si před chvilkou koupila, ten zbytek si obstaram. Začala jsem právě i běhat, abych se ujistila, že mohu v pohodě dýchat. Připadám si jako naprostý blázen. :(
:hug: :hug: nejsi. pohyb a čerstvý vzduch jsou další super věci. když náhodou to bušení začne, doporučuju studenou sprchu na hlavu a pomalu, zhluboka nosem dýchat, případně dělat pohyby podobné tai-či.

janoma
Kecalka 410 příspěvků 10.12.17 18:00

@Tiger-lily dekuji

mia.p
Kecalka 115 příspěvků 10.12.17 18:10

Nejsem doktor, ale podle toho, co popisujete, mi prijde spojitost s uzkosti a celkove psychikou naprosto zretelna. Mam vlastni zkusenosti se stresovymi situacemi v zivote, ktere se projevily nemoci, u niz nikoho ani nenapadlo, ze ma souvislost s psychikou a i mne samotne to doslo az po letech. Vy jste to odhalila dobre. Radila bych tedy psychologa, psychterapeuta a pokusit se zvolnit, venovat se konickum, pro vas prijemnym vecem, relaxaci. Vypada to, ze ji potrebujete.

janoma
Kecalka 410 příspěvků 10.12.17 18:28

@mia
Děkuji. Již jsem si zajistila čísla na rodinnou terapii, psychologa i psychiatra. Teď se jen odhodlát tam zavolat.
No, ono když si to člověk takhle sepíše sám zjistí, že je toho vlastně až dost. Mě to tak nikdy nepřipadalo.

Ou
Závislačka 4763 příspěvků 10.12.17 18:30

Od úzkostí to docela dobře může být. A zároven to může zhoršovat napětí v zádech a na krku, takže rozmasírování může krátkodobě pomoci.

Pokud už se přemíra strachu a zátěže somatizuje, tak to samo od sebe nepřejde. Je potřeba najít si čas sama na sebe, najít si čas udělat si důkladný pořádek v duši a začít se učit lepší způsoby jak fungovat, jak překonávat úzkost, jak si říkat o pomoc, jak pečovat sama o sebe.

Úplně nejefektivněji se to děje v psychoterapii.

Pro začátek zkuste alespoň knihu https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

janoma
Kecalka 410 příspěvků 10.12.17 18:35

@Ou děkuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.17 18:42

@janoma - mam uplne to samy :? Zacalo to tak dva roky po prvnim porodu, kdy jsem se i zhroutila. Pak jsem otehotnela, vse ok, zadna ataka uzkosti. A ted jsem 4 mesice po porodu a uz mesic s tim zapasim. Porad odolavam lexaurinu, bo kojim. Ale nejspis budu muset opet k psychiatrovi, aby mi neco dal, at se uklidnim. Horcik atd beru, ale ty vecery, kdy kluci uz spi, ty jsou dlouhe a kolikrat desne. Usnout se mi driv nedari.

Radeji anonym :oops: M.

janoma
Kecalka 410 příspěvků 10.12.17 18:59
@Anonymní píše:
@janoma - mam uplne to samy :? Zacalo to tak dva roky po prvnim porodu, kdy jsem se i zhroutila. Pak jsem otehotnela, vse ok, zadna ataka uzkosti. A ted jsem 4 mesice po porodu a uz mesic s tim zapasim. Porad odolavam lexaurinu, bo kojim. Ale nejspis budu muset opet k psychiatrovi, aby mi neco dal, at se uklidnim. Horcik atd beru, ale ty vecery, kdy kluci uz spi, ty jsou dlouhe a kolikrat desne. Usnout se mi driv nedari.Radeji anonym :oops: M.

A psychiatr v minulosti pomohl. Já si Lexaurin asi 2× vzala, usnula jsem.
Teď jsem si koupila nějaké bylinky na spaní, tak uvidím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.17 20:49

@janoma - lexaurin jsem brala po tom kolapsu, prvni tyden 2× denne, pak par dni jednou denne a pak uz jen jeden narazove, kdyz byla ataka, cca jednou za mesic. Psychiatr mi tenkrat nic jinyho nedal, ze to nebude tak hrozny. Ataky vymizely, ale ted po druhym porodu se zas vraci, tak asi zase zajdu na pokec..

Lexaurin me nijak neuspaval, ale temer hned se mi lip dychalo a uzkost polevila. Nebyla jsem tolik v kreci. Jenze ted ho nemuzu, porad se snazim kojit, kdyz to jde tbez problemu.

Jak litam kolem decek nebo delam do prace nebo uklizim, vse je ok. Ale jak si sednu/lehnu, temer hned mam ztisneny pocit, ktery nekdy zazenu a nekdy to nejde. To pak mam zimnici, je mi na zvraceni, prujem, vse me boli :pocitac: ted jsem po tomhle stavu dostala docela velkou rymu, jak psychika dokaze oslabit imunitu :,( M.

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 10.12.17 21:19
@Anonymní píše:
@janoma - lexaurin jsem brala po tom kolapsu, prvni tyden 2× denne, pak par dni jednou denne a pak uz jen jeden narazove, kdyz byla ataka, cca jednou za mesic. Psychiatr mi tenkrat nic jinyho nedal, ze to nebude tak hrozny. Ataky vymizely, ale ted po druhym porodu se zas vraci, tak asi zase zajdu na pokec..

Lexaurin me nijak neuspaval, ale temer hned se mi lip dychalo a uzkost polevila. Nebyla jsem tolik v kreci. Jenze ted ho nemuzu, porad se snazim kojit, kdyz to jde tbez problemu.

Jak litam kolem decek nebo delam do prace nebo uklizim, vse je ok. Ale jak si sednu/lehnu, temer hned mam ztisneny pocit, ktery nekdy zazenu a nekdy to nejde. To pak mam zimnici, je mi na zvraceni, prujem, vse me boli :pocitac: ted jsem po tomhle stavu dostala docela velkou rymu, jak psychika dokaze oslabit imunitu :,( M.

Neboli te pater? Jako bys popisovala me, jen s tim rozdilem, ze me tyto stavy zpusobuje blokada hrudni patere. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.17 21:44

@Lucyanne - boli me jakoby celej hrudni kos, i krcni pater mam podle neurolozky spatnou. A skoliozu k tomu :dance: nikdo s tim nic nedela. Ten hrudnik se mi blokl jeste v porodnici po prvnim porodu, tenkrat mi to rozehnali lekama a nazdar. Ani bych si to nedala do spojitosti. Rehabky jsem mela akorat na bedra :think: M.

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 11.12.17 07:40
@Anonymní píše:
@Lucyanne - boli me jakoby celej hrudni kos, i krcni pater mam podle neurolozky spatnou. A skoliozu k tomu :dance: nikdo s tim nic nedela. Ten hrudnik se mi blokl jeste v porodnici po prvnim porodu, tenkrat mi to rozehnali lekama a nazdar. Ani bych si to nedala do spojitosti. Rehabky jsem mela akorat na bedra :think: M.

Jojo, i u me se to objevilo po porodu, do te doby jsem byla uplne zdrava. Vsichni lekari se to snazili svest na psychiku, ale tu ja mam naprosto v poradku. Teda mela jsem, ted me sem tam prepadne uzkost, protoze ty blokly zada umi fskt osklivy veci. :? Ja cekam na fyzio, dostala jsem tip na pana doktora, ktery pry umi zazraky, takze odpocitavam dny a verim, ze mi pomuze. Prestala jsem chodit k doktorum, protoze s tim nikdo nic nedelal a cpali mi predpis na ad. Takze ted spoleham na pomoc fyzioterapeuta a hlavne sebe, ze budu mit pevnou vuli cvicit pak doma sama. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama