Tlak na spodek na konci 14. tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 17:04
Tlak na spodek na konci 14 tt

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale okolí ještě o mém těhotenství ani neví, chodí sem dost známých, tak bych nerada, aby se náhodou provalilo tímto způsobem a tak prosím o zachování anonymity…
Jsem dneska 13+6 a už od noci pociťuji divný tlak na spodek. Jako kdyby se miminko cpalo ven 8o ne neustále, někdy vůbec, někdy míň, někdy víc. Pohyby jako takové ještě necítím, ale chvílemi poznám že je nacpané úplně dole, těsně nad stydkou kostí. Dřív jsem ho cítila už o dost výš. Nevím, jestli to mám nějak řešit nebo jestli je to normální (např od zvětšování dělohy, nebo že v tomhle týdnu ještě může být takto nízko, apod.) a zbytečně to hrotím. Zítra budu stejně volat na gyndu, tak se můžu rovnou po telefonu zeptat a příp., se na co nejdřív objednat, ale jestli nemám jet raději už dneska na pohotovost? Je to strašně blbý pocit :oops:
Jedno dítě už doma mám, ale tohle jsem s ním neměla, tak je to pro mne nový pocit.
Jinak nemám žádné obtíže (břicho nebolestivě tvrdne max. párkrát za den), kromě toho, že jsem si dnes dopoledne naměřila jednorázově vyšší tlak (147/95), později byl už v normě.

Reakce:
Kikinka85
Povídálka 38 příspěvků 19.10.14 17:20

Já se v tom nějak nevyznám jsem prvorodička a v 15tt, ale podle me nemuzes citit těch pár gramu co mrňouskove mají :nevim: ale určo si zajdi k doktorce tím nikdy nic nezkazíš ;)

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 18:02

Není to jen natahování dělohy? Já nevím, už si to nepamatuju (pocity a tak), ale myslím, že by to mohlo být ono.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 18:10
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale okolí ještě o mém těhotenství ani neví, chodí sem dost známých, tak bych nerada, aby se náhodou provalilo tímto způsobem a tak prosím o zachování anonymity…
Jsem dneska 13+6 a už od noci pociťuji divný tlak na spodek. Jako kdyby se miminko cpalo ven 8o ne neustále, někdy vůbec, někdy míň, někdy víc. Pohyby jako takové ještě necítím, ale chvílemi poznám že je nacpané úplně dole, těsně nad stydkou kostí. Dřív jsem ho cítila už o dost výš. Nevím, jestli to mám nějak řešit nebo jestli je to normální (např od zvětšování dělohy, nebo že v tomhle týdnu ještě může být takto nízko, apod.) a zbytečně to hrotím. Zítra budu stejně volat na gyndu, tak se můžu rovnou po telefonu zeptat a příp., se na co nejdřív objednat, ale jestli nemám jet raději už dneska na pohotovost? Je to strašně blbý pocit :oops:
Jedno dítě už doma mám, ale tohle jsem s ním neměla, tak je to pro mne nový pocit.
Jinak nemám žádné obtíže (břicho nebolestivě tvrdne max. párkrát za den), kromě toho, že jsem si dnes dopoledne naměřila jednorázově vyšší tlak (147/95), později byl už v normě.

podle me se ti jen roztahuje děloha ale pokud to není nejaka nevydrzitelna bolest v kuse a nekrvacis, tak bych zítra zavolala tvému gyndari a zeptala se ho co a jak s tim at radsi udela UTZ ale tipla bych to na tu dělohu roztahujici se :kytka:

Magnificata
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 19.10.14 20:09

Já jsem měla tlak na spodek od 20 týdne a opravdu už se cpalo ven (ležela jsem poté 4 měsíce, nechci tě tím strašit, možná bych zašla na gyndu.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 19.10.14 21:19

Já teda nemívám tlaky na spodek, ale mám tak 1-2× týdně pocit „težkého“ břicha/podbříšku, jako bych tam tahala šutr. Měla jsem to i s prvním - značilo to vždy to, že mimino roste, přibává plodovky a děloha se zvětšuje.
Ale za konzultaci s dr. a případné překontrolování čípku nic nedáš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 13:19

Holky jsem na konci 14 tydne krvacim to mi bylo na pohotovosti receno, ze je to z cipku ale uz je to 3 den tak sem nervozni.. Dostala jsem Ascorutin tak beru ale od vecera citim tlak na spodek chvili lepsi chvili horsi..nic me neboli jen je to cele neprijemne.. Mate podobne zkusenosti? :roll:

ka2ka
Extra třída :D 14216 příspěvků 30.03.18 14:45

Jela bych znova na pohotovost ten tlak asi není zrovna dobrý

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >