Tolerance k ostrým výrazům

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
2.1.22 19:14

Tolerance k ostrým výrazům

Ženy a dívky, zajímá mě, jak jste na tom s tolerancí k ostrým výrazům.. Ne přímo sprostým, ale konkrétně z poslední doby „dej si po hubě“.. (dříve například „jsi ubohá“, „jsi hloupá“, „jsi psychopat“, „běž si vypláchnout pusu“… )

Konkrétně šlo o situaci, kdy jsme se bavili o společné dovolené, já příteli nastínila záměr spát alespoň třetinu nocí v ubytování a ne „nadivoko“, abychom se mohli občas umýt atd. (a také jsem mu vysvětlila, proč to tak chci).. moc se na to netvářil, na což jsem řekla „No, tobě se za to evidentně nechtějí dávat prachy“…a reakcí byl tento výraz.

Jak byste se následně zachovaly a jak na to nahlížely celkově? Předem díky za názory..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3901
2.1.22 19:16

Ja mam naroky na partnera vysoke, takze bych s takovym primitivnim hovadkem nebyla a ani bych se na to nemusela ptat na diskuzi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
2.1.22 19:17

Tvůj přítel je hovado. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
2.1.22 19:22

Tolerance na ostré výrazy vůči mně? Nulová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
2.1.22 19:26

Jakože tolerance jak moc sprosté slova vůči mé osobě může manžel použít? Tak tohle by neměla tolerovat snad žádná žena! A jestli ty si to necháš líbit tak jsi vážně hloupá. Evidentně je tvůj přítel pěkný hňup když se takto vyjadřuje o své přítelkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
2.1.22 19:26

No že se chová dost hrubě a jako primitiv. Chlap, se kterým chodím se musí chovat ke mě slušně a zdvořile. Tohle bych netolerovala (= po první takové větě bych odešla a už bych se s ním nestýkala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
2.1.22 19:27

Manžel by si to teda nedovolil, má vychování. Urážet nebo mi nadávat bych si nenechala líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27277
2.1.22 19:33

No takhle, mě většinou hrubší výrazy, ani ty sprosté nerozhodí, ale od partnera bych je směrem ke své osobě netolerovala. To je celkem hovado, když svoji ženě řekne, že je hloupá, nebo ať si dá po hubě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.1.22 19:37

Díky za dosavadní reakce…my jako nejsme žádní nevychovaní lidoopi, ale ať si zametu před vlastním prahem, sporadicky jsem byla také schopná nevychovaných výrazů a gest vůči němu asi 3× za dobu vztahu jsem mu v hádce řekla, ať „jde do hajzlu“, několikrát něco ve smyslu „mazej domů“, když jsem chtěla, aby odešel, a jednou mu hodila ponožky ležící na zemi vedle postele na obličej s pohrdavým výrazem..

za tyto věci jsem se následně omluvila. On se neomlouvá, naopak reakce na toto (poslala jsem ho v ten moment pryč) byla taková, že „okolo něj se výraz dej si po hubě normálně používá, že to říká i jeho sestra“ (ehm…nevím, jestli to jeho sestra náhodou neříká svému čtyřletému dítěti :roll: ) a když jsem mu po pár hodinách psala, že mě mrzí, že jsme se museli rozloučit a přeju si, aby byly výrazy viz první příspěvek vyškrtnuty ze slovníku, odpověděl, že ho to taky mrzí (což já nepovažuju za omluvu) a že by si přál, abych na něj pořád nevyjížděla, nenapadala ho, neurážela se za každou prkotinu, že je pak takové dusno, že se nedá dýchat..

za „napadení“ považuje evidentně konverzaci okolo dovolené tak, jak jsem ji popsala v prvním příspěvku.. To jen ať je zde o něco víc informací…

Příspěvek upraven 02.01.22 v 21:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
2.1.22 19:38

Hele ono je vlastně jedno, jestli ti nadává nebo jestli použije větu, kde není žádné sprosté slovo. Pokud ti ale říká něco, co tě uráží nebo ponižuje, tak je to na stejné úrovni a může být klidně i horší, než kdyby ti řekl třeba krávo. Pokud ti takové řeči vadí (pochopitelně) je to špatně a není potřeba se ptát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
2.1.22 19:42
@Freydiss píše: Ženy a dívky, zajímá mě, jak jste na tom s tolerancí k ostrým výrazům.. Ne přímo sprostým, ale konkrétně z poslední doby „dej si po hubě“.. (dříve například „jsi ubohá“, „jsi hloupá“, „jsi psychopat“, „běž si vypláchnout pusu“… )

Konkrétně šlo o situaci, kdy jsme se bavili o společné dovolené, já příteli nastínila záměr spát alespoň třetinu nocí v ubytování a ne „nadivoko“, abychom se mohli občas umýt atd. (a také jsem mu vysvětlila, proč to tak chci).. moc se na to netvářil, na což jsem řekla „No, tobě se za to evidentně nechtějí dávat prachy“…a reakcí byl tento výraz.

Jak byste se následně zachovaly a jak na to nahlížely celkově? Předem díky za názory..

Od přítele bych toto slyšet nechtěla. A řekla bych mu, aby se mnou takové výrazy nepoužíval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
2.1.22 19:43

Nejde o to zda mluví sprostě. Jde o to že si tě neváží a sráží tě stylem „co ty drzej malej fakane“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.1.22 19:47
@jankajj píše:
Nejde o to zda mluví sprostě. Jde o to že si tě neváží a sráží tě stylem „co ty drzej malej fakane“.

Tenhle pocit mám taky.. vybavuju si, že mi třeba jednou, když jsem plakala, sklopil zrcátko v autě, ať „se na sebe podívám“ nebo že prakticky jakékoli zvýšení hlasu na mě odůvodňuje stylem „s tebou to jinak nejde a dokud já na tebe nejsem drsnej, tak nepřestaneš“ (přitom rozhodně nejde o situace, kdy bych byla nějak zlá nebo agresivní já)..

Věta „mrzí mě, že jsem na tebe zvýšil hlas“ (my se totiž ani neshodneme na tom, co je křik a co zvýšený hlas) nepřišla snad nikdy..

Jindy je zas schopen říct, že jsem nejchytřejší člověk, co zná, že mě obdivuje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
2.1.22 19:52
@Freydiss píše:
Tenhle pocit mám taky.. vybavuju si, že mi třeba jednou, když jsem plakala, sklopil zrcátko v autě, ať „se na sebe podívám“ nebo že prakticky jakékoli zvýšení hlasu na mě odůvodňuje stylem „s tebou to jinak nejde a dokud já na tebe nejsem drsnej, tak nepřestaneš“ (přitom rozhodně nejde o situace, kdy bych byla nějak zlá nebo agresivní já)..

Věta „mrzí mě, že jsem na tebe zvýšil hlas“ (my se totiž ani neshodneme na tom, co je křik a co zvýšený hlas) nepřišla snad nikdy..

Jindy je zas schopen říct, že jsem nejchytřejší člověk, co zná, že mě obdivuje atd.

On bude asi trochu manipulátor, viď?
Trošku mi to přijde jako začátek toho: já ti tu facku musel dát, protože jsi mě svým chováním donutila/s tebou to totiž jinak nejde/já nechtěl, ale musel.
Nenech se ponižovat a vychovávat. A hlavně si nenech namluvit, že si takové chování zasloužíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
2.1.22 19:55

To bych neakceptovala. Je to buranství když to fakt je myšleno vážně. Ne že bychom si doma občas něco podobného neřekli, ale celé je to v legraci a jen v té chvíli, kdy ze srandy na sebe takto mluvíme. Jestli to ale tvůj myslí vážně a tebe to uráží tak přes to vlak nejede…musíte si to vysvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat