Top Tether úchyt - je to ono?

347
16.7.15 12:52

Top tether uchyt - je to ono??

Dobry den, mam malou a asi i dost starou fabii a nevim, zda to, co je zezadu na sesackach je top tether uchyt.

Auto slouzilo jako „dodavka“ nejakou dobu, podle toho i tak vypada a prave vlevo kde by ten uchyt mel byt je jen nejaky plast a vpravo je zas jakoby kovovej uchYt se sroubem, jako by si to predchozi majitel udelal sam. Tak nevim, zda to plastovy neni jen krytka a je to ono? :nevim:
Google mi nic neporadil, v druhem novem aute to vypada jinak, tak to neporovnam :zed:

Nebo nemuze to byt nekde po strane? Diky!! Pridavam fotky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11344
16.7.15 12:56

To na druhé a třetí fotce to určitě není ono. To oko na první fotce se šroubem by být mohlo (nemusí být nutně na sedadle, už jsem ho viděla i na „podlaze“ kufru. Nicméně když se podíváš do manuálu auta, tak tam vše nejdeš. Budou tam veškeré pokyny k tomu, jak se v něm poutá sedačka.

Edit… Dočítám pozorněji. Pokud si původní majitel něco na autě udělal sám, rozhodně bych to jako bezpečnostní prvek nepoužívala!!! Takové věci musí být udělané jedině v odborném servisu a musí být homologované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11344
16.7.15 12:58

A máš v té Fabce vůbec isofix?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11344
16.7.15 12:59

Jinak, pokud si tam majitel něco montoval sám a navíc jestli auto sloužilo jako dodávka, spíš bych řekla, že oka sloužila na připoutání nákladu. Takže tuplovaně pro sedačku nepoužívat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7126
16.7.15 13:08

@Agiba není, oko pro TT ve Fabii vypadá takto:
a navíc Fabia má oko pro TT až od II generace, tedy od roku 2007

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.7.15 13:39

@jessikka jooo isofix tam pry je, rikal muz. No aj uplne nevim, zda to montoval, jen mi to tak prijde. Ale ja tomu prd rozumim :(
Kazdopadne diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.7.15 13:43

@steeve tak to neni ono, moc dekuju :( ja to prave nekde cetla, ze od 2007 a mela za to, ze tato fabka je mladsi.
No nic :( to me stve, chtela sem sedacku romer trifix a ne tu tezkou s nohou safix :((
Asi je lepsi a bezpecnejsi pripoutani isofixem nez pasy vidte?? V novem druhem aute je stopro isofix i trifix ale tohle „moje“ male ma jen ten isofix :( ale ta safix romer je priserne tezka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7126
16.7.15 13:48

@Agiba mezi Trifix a Safefix je rozdíl 2,5 kg, pokud to nebudete přehazovat denně, tak to neřešte, určitě je lepší isofixvá, a navíc ten Safefix se dá použít i na pásy, takže kdybyste náhodou potřebovali jet starším autem, tak máme čím( třeba auto v servisu, nebo dítě u babičky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.7.15 14:35

@steeve no bohuzel kolikrat prenasime i 3× denne :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7126
16.7.15 15:37

@Agiba no tak v tom případě koukněte i na Duo: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
je ještě lehčí a nepotřebuje ani nohu ani pás Top tether, stejně pokud byste sedačku 3× denně přehazovali mezi auty, tak byste na Trifix nadávali, protože pokaždé kvůli TT musíte lézt do kufru a utahovat a povolovat pás TT, to je jednodušší s nohou, nebo úplně bez to Duo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.7.15 15:54

@steeve aha no vidite, to me vubec o tom pasu nenapadlo takto uvazovat. Moc dekuji :kytka:
Na duo jsem taky koukala, i na versafix, ale pan v obchode me presvedcoval, ze nejsou tak bezpecne a ze v nich maji deti mene prostoru :( cert aby se v tom vyznal :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7126
16.7.15 16:07

@Agiba ano, jsou menší než Trifix a Safefix, ale bezpečné jsou stejně, takže buď můžete mít menší DUO( Versafix nebrat, tam je pás TT povinný, takže byste ho museli pokaždé v tom druhém autě zapínat a odepínat) a nebo vzít těžší Safefix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.7.15 16:12

@steeve jeste jednou moc dekuji! Asi zvolim safix, prckovo pohodli prevladne nad tim nasim, duo bohuzel nema u hlavy takovy ty boky, ci jak to nazvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7126
16.7.15 17:03

@Agiba to je opěrka hlavy, ta se kdyžtak dá k duu dokoupit: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
ale je pravda, že Safefix je prostornější a pohodlnější, tak pokud přežijete tu větší váhu jděte do Safefixu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.7.15 19:44

@steeve bomba, diky :palec: dalsi vec co by me nenapadla!!
A teda, snad uz moje posledni otazka, at neotravuju, nebylo by teda lepsi vzit versafix - vyhovuje mi vahou a v jednom aute by bylo jen na isofixu a v druhem isofix+TT (coz je tedy asi bezpecnejsi a tim novym autem jezdime vetsi vzdalenosti) a dokoupila bych operku? Neni trosku prostornejsi nez DUO a diky tomu TT teda v tom novem aute vice jistena?

Dle meho porad lepsi pouzat TT nez tahat to s tou nohou :( nebo se pletu??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama