Toxikologická linka vs doktor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NeonN
Generální žvanilka 24935 příspěvků 11.11.18 21:31
Toxikologicka linka vs doktor

Ahoj všem, dnes dcera na návštěvě u prababičky snědla prášek prý na ředění krve, volala jsem na toxikologickou linku, kde mi řekli, že to není toxické a nic jí to neudělá. Bylo to cca kolem 14h, teď jsem telefonovala s jejím tatínkem a ten mě sprdnul, že na toxikologickou linku volat nemám, že mam rovnou volat doktorovi, protože to, že to není toxické ještě neznamená, že jí to nemůže zabít. Docela mě tím vykolejil, a tak mě zajímá vás názor, jestli toxikologicka linka stačí, nebo ne?? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 11.11.18 21:33

Na toxikologické lince jsou doktoři, kdo jiný by tam asi radil? A podle mě budou o lécích na ředění krve vědět mnohem víc než běžný pediatr.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49475 příspěvků 5 inzerátů 11.11.18 21:35

Z pohledu toxikologického stačí. z pohledu zdravotního to může mít samo jiný rizika - jestli má tvoje babička třeba žaludeční vřed, poruchu srážlivost a k tomu se dobije nějakoým lékem na ředění krve, tak to problém být může a lépe se k tomu vyjádří její doktor.
Nicméně mi nenapadá žádný lék na ředění krve, který by po jedné tabletě natropil nějakou závažnou paseku.
Co to bylo?

Edit, blbě čtu, zbaštilo to dítě, ne babička… :oops: Co to teda přesně bylo?

Příspěvek upraven 11.11.18 v 21:39

Monchichik
Kelišová 5427 příspěvků 11.11.18 21:36

Tak bych řekla, že od toho toxikologická linka je,ne? Když řekli, že jí to nic neudělá, tak jí to asi nic neudělá. Takže jí to nemůže nijak ublížit, natož zabít. Tatínek je v oboru nějak studovaný, že ví, že tam nic neví a tam jo?

NeonN
Generální žvanilka 24935 příspěvků 11.11.18 21:40

@Lama Lama to byl ten hlavní problém, babička mi řekla, že to je vasopresin na ředění krve a krabičku ani nic od toho neměla :roll: všichni přítomní mi tvrdili,že jí to nic neudělá, ale pro jistotu jsem volala - jako vždy, když se dětem, zejména téhle dračici podaří něco někde sezobnout :zed: lék s tímhle názvem neexistuje, ale k něčemu se doktorka na druhém konci dobrala a řekla mi, že jí to nic neudělá. Ale teď mě tedy ten telefonát docela znejistel.

NeonN
Generální žvanilka 24935 příspěvků 11.11.18 21:42

@Monchichik tatínek ví vždycky o všem všechno nejlíp a umí mě dokonale zmanipulovat a zdeptat :? Mám tři děti a párkrát už jsem tu linku využila,nikdy by mě nenapadlo pochybovat o tom, co mi tam řeknou.....až do dnes 8o

Lama Lama
Hvězda diskuse 49475 příspěvků 5 inzerátů 11.11.18 21:42
@NeonN píše:
@Lama Lama to byl ten hlavní problém, babička mi řekla, že to je vasopresin na ředění krve a krabičku ani nic od toho neměla :roll: všichni přítomní mi tvrdili,že jí to nic neudělá, ale pro jistotu jsem volala - jako vždy, když se dětem, zejména téhle dračici podaří něco někde sezobnout :zed: lék s tímhle názvem neexistuje, ale k něčemu se doktorka na druhém konci dobrala a řekla mi, že jí to nic neudělá. Ale teď mě tedy ten telefonát docela znejistel.

no tak ale na lince nejsou Sybily s koulí. Jestli jsi řekla vasopresin, tak řeí vazopresin. Jestli to bylo fakt na ředění krve, tak to problém být může.
To se tam jen válel lék bez platíčka, krabičky?
Vasoperesin není na ředění krve, naopak se používá na nějkteré poruchy krvácivé. A teda žiju v tom, že je jen ve spreji a injekční. V tabletách, to ti nevim.

Rozhodně bych se nespokojil s tím, že se neví…

NeonN
Generální žvanilka 24935 příspěvků 11.11.18 21:46

@Lama Lama rekla jsem jim vše,co jsem k tomu věděla.babi má takovy ten dávkovač na léky a krabičku i s letakem spálila… :roll: já nevím,v tu chvíli, když mi několik lidí včetně té doktorky řeklo, že to je na bázi acylpyrinu a nic jí to neudělá, tak jsem to tak brala. Teď tedy začínám pochybovat…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49475 příspěvků 5 inzerátů 11.11.18 21:47

Takže jo, za mě toxikologická linka stačí, pokud jsi se s jistotou dopátrala, co snědla. POkud je to nějaká vágní zmatená nejistá informace babi, na lince zpochybnili jeho existenci, ale pak jste společně něco vykouzlili, tak bych asi jistotu nenabyla… :think:

stinga
Závislačka 4400 příspěvků 3 inzeráty 11.11.18 21:48

@Lama Lama u prababičky se může válet lék? no u prababičky je to určitě docela dobře možné

NeonN
Generální žvanilka 24935 příspěvků 11.11.18 21:50

@Lama Lama hmmm :( no, v tu chvíli jsem to brala tak, že kdyby to na té lince viděli opravdu jako problém, nebo nejistotu, tak nás odkážou na doktora a samozřejmě bych s ní hned jela. Takhle jsem to teda vzala jako fakt a teď mi to dost hlodá.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49475 příspěvků 5 inzerátů 11.11.18 21:51
@NeonN píše:
@Lama Lama rekla jsem jim vše,co jsem k tomu věděla.babi má takovy ten dávkovač na léky a krabičku i s letakem spálila… :roll: já nevím,v tu chvíli, když mi několik lidí včetně té doktorky řeklo, že to je na bázi acylpyrinu a nic jí to neudělá, tak jsem to tak brala. Teď tedy začínám pochybovat…

no a odkud to bere? nějaké platíčko? info od její doktorky, co teda má za léky, aby se to ověřilo.
AS se dřív u dětí běžn používala na horečku, nevím, co bylo za dávkování, ale „na ředění“ krve se používají zhruba 1/5 dávky, co na tu horečku , takže počítám, že by to mohlo odpovídat té dětské dávce. Už se to používat nesmí, byl to zjištěný jako jediný faktor nejasných úmrtí na reyův syndrom.
Stran nefnkčních destiček po anoyprinu bych to asi taky neviděla tak dramaticky, děti jsou vcelku odolné, do 5ti dní si vyrobí fungující.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 2 inzeráty 11.11.18 21:51

Ja myslim, ze je to trochu hysterie. Z jednoho prasku se diteti nic vazneho urcite nestane. Lek na redeni krve snad neni cyankala. A jestli se to stalo uz ve dve odpoledne, tak by se muselo uz davno neco projevit. To chce klid a nohy v teple.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49475 příspěvků 5 inzerátů 11.11.18 21:52
@Pajka89 píše:
Ja myslim, ze je to trochu hysterie. Z jednoho prasku se diteti nic vazneho urcite nestane. Lek na redeni krve snad neni cyankala. A jestli se to stalo uz ve dve odpoledne, tak by se muselo uz davno neco projevit. To chce klid a nohy v teple.

přoč by se to muselo projevit? Warfarin má třeba poločas 36 hodin.

Andymo
Kecalka 149 příspěvků 11.11.18 21:58

A co zavolat na pohotovost do nemocnice a optat se tam, pokud by te to tak moc hlodalo? V noci bych ji vic pozorovala, max rano jeste zkusila zavolat mudr., jinak taky verim, ze to bude ok. I kdyz ten pocit nejistoty je desnej, chapu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >