Třesoucí se bradička

1503
9.8.13 20:57

třesoucí bradička

Ahoj holky, mám skoro čtyř týdenní miminko a posledních pár dní mi začala třást bradičkou i když jí není zima (v těch pařákách to snad ani nešlo)… nevíte co by to mohlo být? dělaly to taky vaše miminka? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
9.8.13 21:01

Když jsem to viděla prvně tak jsem myslela, že má epilepsii, ale máma říkala, že je to normální. když usíná tak tou bradou klepe dodnes a to je mu 1,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
9.8.13 21:01

Neboj, to je úplně normální. Jde o takové tiky, vyvíjení nervové soustavy.. Dcera to dělala a ještě občas dělá taky (má 10 měsíců). Taky jsem se na to ptala Dr..:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
9.8.13 21:02

Moje dvoutýdenní to dělá taky, není to nic špatného :mavam:, přejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
9.8.13 21:03

Jo delaval to, ted uz ne skoro v pul roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
9.8.13 21:07

Jednoduše jde o vyzrávání nervové soustavy. Epilepsie se projevuje úplně jinak, to by určitě každá poznala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
9.8.13 21:31

Mě to běžně dělaly v tomhle věku dvě děti ze tří ( :think: zní to jak z nějaký blbý reklamy na prací prášek :lol: ). Nejmladší to nedělá. Ale co vím, dělá to fakt hodně miminek a není to nic divného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
9.8.13 21:33

Malinka taky trese bradickou…nekdy od unavy a jindy od „ukrivdenosti“ kdyz place a clovek ji zvedne na ruce tak trese bradickou jako ze ja chuderka co mi to delate! :P myslim ze to nic vazneho neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
joaska
10.8.13 07:13
@Milli píše:
Mě to běžně dělaly v tomhle věku dvě děti ze tří ( :think: zní to jak z nějaký blbý reklamy na prací prášek :lol: ). Nejmladší to nedělá. Ale co vím, dělá to fakt hodně miminek a není to nic divného.

mně třese jedno ze dvou :D
taky mě to vyděsilo, jelikož třese to druhé. Ale dle pediatričky se prý nemám znepokojovat. :) čím je starší dělá to míň a míň

• Nahlásit
  • Citovat
14079
10.8.13 07:20

@joaska - mě zase překvapilo, že třetí netřese, ač dvě předchozí třásly :lol:. Bylo to takový roztomilý, hlavně při kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
790
10.8.13 21:48

@shina Ahoj mně to klučina taky od narození dělal. Ted´mu je pul roku a už to skoro neděla. Taky jsme z toho byla vyplašená a myslela si že mu je zima :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
11.8.13 16:33

To ještě nic není, muj chlapeček, když se protahuje, tak začne třepat nožkama, jak v posledním tažení :D, ale vím, že to fakt nic neznamená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
24.1.16 10:04

Náš měsíční taky klepe a klepe :) myslela jsem že zimou ale byla jsem vyvedena z omylu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
6.5.18 22:24

třesoucí se bradička je projev patologie

Třesoucí se bradička je jedním z příznaků možného dalšího patologického vývoje dítěte, pokud se to do 3 měsíců věku samo neupraví je poměrně velká pravděpodobnost, že bez intervence vzniknou vývojové poruchy, které se projeví špatným držením těla skoliózou páteře, nohami do x atd. k tomu se může přidat nějaký typ lehké mozkové dysfunkce. Profil Ballnejka má fotku dítěte - patrně se jedná o dceru majitelky profilu, podívejte se dobře na to dítě jak stojí jednu nohu má v předu, druhou vzadu, ono nestojí čelem, ale jako trochu bokem - to je typický patologický vývoj, kdy se v kojeneckém věku špatně vyvíjela jedna strana těla. výsledkem jsou nohy do x skolióza páteře a propadné klenby na nohou. Až ta holka bude dospělá nebo i v pozdějším dětství hrozí jí bolestivé blokace páteře a kvůli špatně posazené pánvi a tím i kyčlím v dospělosti endoprotéza. Začalo to všechno tím, že matka spoléhá se na názor pediatra, který nezná to co by měl. Je to smutné, ale pediatři jsou většinou schopní na kojencích rozeznat jen těžké vývojové vady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama