Tři dny v Kodani - poradíte?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 06:35
Tři dny v Kodani - poradíte?

Ahoj holky,

koupila jsem manželovi k Vánocům výlet do Kodaně na 3 dny, vždycky jsme se tam moc chtěli podívat. Odlétáme 28. 12. brzy ráno a vracíme se 30. 12. pozdě večer. Moc se těším, zamluvila jsem hotel, který by neměl být daleko od letiště. Ale stejně mám pár otázek:
Jak to tam funguje s dopravou? Předpokládám, že levnější bude MHD, ale přemýšlím, že aspoň z letiště do hotelu bychom si mohli vzít taxi.
Co navštívit? Četla jsem, že o svátcích tam probíhají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů, takže tam určitě zavítáme, ale uvítám i další tipy, na internetu už jsem samozřejmě hledala.
Co nezapomenout ochutnat, co koupit?
Kolik si vyměnit peněz? Kde to půjde, tak se budu snažit platit kartou jako vždycky v cizině, ale ráda bych si nějaké peníze sebou i vzala, jen jsem četla, že v Dánsku není zrovna nejlevněji, tak vůbec nemám představu kolik, na takové ty dobroty u stánku, horkou čokoládu, dopravu atd.?
Budu ráda za všechny rady a postřehy :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16753 příspěvků 26.10.18 07:23

Globálnín poučení - Kodaň je drahá jako pes.
Závisí na počasí a na nastavení. Z letiště tágo, nebo MHD.
Pro tři dny, pokud bude hezky, tak se dá po městě perfektně jezdit na kole - půjčujou elektrokola, tak se skvěle jede i lemplovi mého formátu přes celé město a jezdí tak všichni a půjčovné body jsou časté a cyklostezky všude. Udělej si registraci s kartou zde: https://bycyklen.dk/en/ a dovíš se víc. Na kole je i navigace na významné body, takže se suprově orientuje.
Když už tam budeš, tak mořská panna (sice není nic moc k vidění a houfy turistů), hned vedle je super pevnost s větrný mlýnem Kastellet. Cestou odtud je přes vodu vidět kodaňská opera. Projít centrum (pěšo) po cestách kolem kanálu a pak si zajet vlakem do svédska :mrgreen:
Jsou tam muzea, parky. Mám to projitý taky jen z rychlíku, záleží, co byste chtěli vidět, no.

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 08:11

@Chauvinist jojo, že je drahá, to mi nevadí, počítám s tím.
Kolo asi vynechám, nejezdím na něm ráda, vždycky pouze z nouze a teď jsem poměrně čerstvě těhotná a na kolo se mi nechce zatím vůbec :lol: ale ještě to zvážím. Ráda chodím pěšky, takže bych právě chtěla procházet uličky, kochat se světýlky, navštívit zajímavá místa (ta pevnost zní moc fajn), dát si někde něco dobrýho, zajít na fajn večeři, určitě mě lákají i ty parky. Asi víc než muzea.
A moc díky za rady :)

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16753 příspěvků 26.10.18 08:32
@small.happy.wife píše:
@Chauvinist jojo, že je drahá, to mi nevadí, počítám s tím.
Kolo asi vynechám, nejezdím na něm ráda, vždycky pouze z nouze a teď jsem poměrně čerstvě těhotná a na kolo se mi nechce zatím vůbec :lol: ale ještě to zvážím. Ráda chodím pěšky, takže bych právě chtěla procházet uličky, kochat se světýlky, navštívit zajímavá místa (ta pevnost zní moc fajn), dát si někde něco dobrýho, zajít na fajn večeři, určitě mě lákají i ty parky. Asi víc než muzea.
A moc díky za rady :)

Aha, nojo, to elektrokolo (a nikdy bych neřekl, že to vzejde ode mě :roll: ) je tam fakt dobrý dopravní prostředek, to centrum je malý a rovný. Ale metro je taky fajn.
Kolem centra je parků dost v dochodový vzdálenosti.
Teď je zavřený to streetfood nábřeží, tam se dalo docela dobře najíst.
Jestli rády vyhlídky, tak Rundetaarn nebo třeba:
https://www.tripadvisor.cz/…Zealand.html
Jinak dobrý jídlo nevím, já tam znám akorát nálevny (pivo za 20DKK a víc i u stánku :-/)

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 26.10.18 08:49

Kodaň je překrásná, my teda byli v létě a jen na jeden den, projížděli jsme kolem a jak je uvedeno výše, pevnost s větrným mlýnem je krásná! Pak jsem ještě navštívili St. Alban's Church (nádherný kostelík) a hned vedle je Gefion Fountain - fontána. Nádhera.
Malá mořská víla zklamala… tedy ona né, ale těch turistů okolo, to bylo až nechutný!
My pak vyrazili po Larsens Plands do centra. Cesta podél přístavu byla krásná. Došli jsem až na Nyhavn. Tam teda lidí taky mraky, ale krása. Na Nyhavn je stará cukrárna, kde prodávají úžasné zmrzliny a vafle, doporučuji! :srdce:
Mě se tam moc líbilo… pak jsme posedávali v přístavu a váleli se v parku… no prostě paráda.

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 09:03

@Chauvinist tak zrovna to elektrokolo bych možná i přežila :lol: musím si to rozmyslet právě trochu dopředu, manžel se dozví až pod stromečkem, že za 4 dny odlétá.
Toho nábřeží je škoda teda, nás hodně baví jídlo, takže moc rádi ochutnáváme v cizině právě tyhle Street food věci.
Ta vyhlídka vypadá skvěle, díky za tip, pokud na to bude počasí, tak ji určitě vyzkoušíme :)
Já jsem tak orientačně koukala na ceny, abych věděla, kolik pak třeba vyměnit, ale moc se „upejpat“ nechci, hotel jsem zařídila se snídaní, ale jinak bych ráda jedla u stánku nebo v restauraci.
V únoru jsme plánovali letět na Jamajku, ale jako těhotná jsem to raději prozatím odpískala, z toho trochu strach mám, dlouhý let, exotická kuchyně, nevalná drahá zdrav. péče. Hledala jsem si hodně informací a zvažovala pro a proti, ale tam se bojím.
Místo toho bych ráda třeba ještě jeden nebo dva prodloužené víkendy v Evropě? Nemáš ještě nějaké zajímavé tipy, kam se podívat? Mě hodně láká Irsko, Skotsko… manžel zase teď často mluví o Norsku (ve Švédsku byl).
Díky :)

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 09:06

@B.O.K. Team to jsou krásné fotky :srdce: moc za ně díky, teď se těším ještě víc. Cukrárna je jasná, tu si píšu na seznam a ta další místa, o kterých píšeš taky. Ta mořská víla mě asi moc neláká, pokud tam jsou takové davy.
Moc děkuju za tipy :) a mimochodem, krásný pejsek :srdce:

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16753 příspěvků 26.10.18 09:16
@small.happy.wife píše:
@Chauvinist tak zrovna to elektrokolo bych možná i přežila :lol: musím si to rozmyslet právě trochu dopředu, manžel se dozví až pod stromečkem, že za 4 dny odlétá.
Toho nábřeží je škoda teda, nás hodně baví jídlo, takže moc rádi ochutnáváme v cizině právě tyhle Street food věci.
Ta vyhlídka vypadá skvěle, díky za tip, pokud na to bude počasí, tak ji určitě vyzkoušíme :)
Já jsem tak orientačně koukala na ceny, abych věděla, kolik pak třeba vyměnit, ale moc se „upejpat“ nechci, hotel jsem zařídila se snídaní, ale jinak bych ráda jedla u stánku nebo v restauraci.
V únoru jsme plánovali letět na Jamajku, ale jako těhotná jsem to raději prozatím odpískala, z toho trochu strach mám, dlouhý let, exotická kuchyně, nevalná drahá zdrav. péče. Hledala jsem si hodně informací a zvažovala pro a proti, ale tam se bojím.
Místo toho bych ráda třeba ještě jeden nebo dva prodloužené víkendy v Evropě? Nemáš ještě nějaké zajímavé tipy, kam se podívat? Mě hodně láká Irsko, Skotsko… manžel zase teď často mluví o Norsku (ve Švédsku byl).
Díky :)

No, problém severských států je v tom, že tam pro kosmopolitní návštěvu „zas tak moc“ toho není. Města jsou malá a proběhneš je za den (jasně, všude je spousta zajímavých míst, ale pořád dokola - radnice, školy, centra). A zajímavá je tam ta hlavně příroda (teda buďme přesnější - jezera a fjordy) = autem+pešo a mimo pár měsíců vítr, déšť. Takže jde o to, jak se cejtíš :nevim:
Pokud chceš těhotenskou romantiku za rohem, berte benátky :nevim:

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16753 příspěvků 26.10.18 09:54
@small.happy.wife píše:
Díky :)

Apropo - došlo mi to až teď. Jestli jsem správně pochopil odjezd - vánoce plus 4 dny, je ti jasné, že to tam nebude nejen na kolo a nějaký válení v parku, ale nejspíš ani ne na romantický procházky po parcích - spíš po ulicích, kde asi bude dost vánoční výzdoby :think: :think:
Sice je to u moře, tak tam nebude úplná sibérie, ale očekával bych chladno, vítr a déšť/sníh :nevim: Takže válení na hoteli, restaurace, muzea. :nevim:

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 10:16

@Chauvinist jojo, to mi došlo, že nebudu někde vysedávat v trávě :lol: já mám Vánoce hodně ráda, na to se těším moc na tu výzdobu. Psala jsem i, že jsem četla, že tam jsou jedny z nejkrásnějších vánočních trhů, které chci určitě navštívit. Uvidíme, nebudu sejčkovat dopředu, pokud bude jen zima , sníh, tak určitě nějaké výlety a procházky zvládneme, když budou proloženy posezením někde v teple kavárny nebo restaurace. A třeba ta pevnost, vyhlídka (podle počásí) nebo cukrárna jsou skvělé tipy, které jsem tu od vás dostala.
Co se týká toho předchozího příspěvku, tak já bych právě ráda v Irsku, Skotsku tu přírodu, v Norsku zase fjordy. Jsme zvyklí si většinou na dovolených půjčovat auto a cestovat, to bych snad zvládla i jako těhotná. Ty Benátky určitě nejsou špatný nápad, ale přijde mi to trochu takové, no nudné. Ale samozřejmě uvidím, jak se budu cítit a od toho se bude vše odvíjet.

stock
Echt Kelišová 7955 příspěvků 26.10.18 11:11

Z letiště Kastrup klidně jed ,z terminálu 3/přistávací terminál, metrem do centra města.
Kup si v DSB „kancelari“,je na terminálu 3 kde pristavas,city pass na 24 nebo 72 hodin a můžeš jezdit křížem krážem,přes 4 zóny, celou Kodani metrem i autobusem atd. Z letiště do centra Kodane/Nörreport to trvá c:a 15 min.,Metro jezdí v krátkých intervalech. Vezmi si pořádnýho kulicha,v zimě tam fouká snad porad. Zima není sucha,já vlhka,vlezla. Draho tam je,ale drahotou se to Norsku nevyrovná. Informace o city pass najdeš na citypass.dk.Pozor na kapesní zloděje,o vánocích jich tam jsou spousty/mezinárodní ligy. Peníze,pas atd mej někde u těla,ne v kabelce či kapse. Pokud na Tebe někdo „omylem“kecne/umaze Te kecupem a bude se chtít omlouvat a utírat Te,tak ho rovnou nakopni. S největší pravděpodobností je to zlodej,který zaujme Tvoji pozornost,zatímco jeho kumpan Te okrade. To ja jen,aby jsi byla opatrna :lol: Jinak město je to hezky. Pokud se budeš chtít podivat do Christianie/čtvrt v Kodani,musíš zaplatit vstupne. Tam raději, ale nechod. Taky mají moc dobry Tivoli/zábavní park,ale jak je to otevřeny v zimě, nevím. Jinak ať se tam Tobě i manželovi líbí. Jeste Island je zajímavý,ale pekelne dráhy :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 43042 příspěvků 26.10.18 11:21

My si pořídili nějakou Kodaňskou kartu, či jak se to jmenovalo, dalo se s tím jezdit neomezeně MHD i mimo Kodaň (ale byli jsme na dýl, takže jsme dali i hrady typu Helsingor…) plus vstup do památek a tak. Není to tam tak veliký, ale na pěší chození dost. Taky otázka, co bude otevřený, ale třeba plavba lodí v Nyhavnu byla super - za hezkýho počasí teda :) Vylézt na kulatou věž, pak takovej spirálovej kostel, jména mi teď nenaskakují.

Jo a jestli vás láká Skotsko na prodloužený víkend, dejte Edinburgh, tři dny jsou tam jak nic, nádherný historický město a i tý přírody si tam užiješ, moje srdcovka.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16753 příspěvků 26.10.18 11:44

Jo, tohe, jak říká @ugluk: https://copenhagencard.com/
Na spoustu těch míst se pak dostat zdarma/se slevou a myslím, že i MHD v tom je.
Vyhrabal sem taky nějaký fotky - Nyhavn večer a ta malá mořská víla (a je tam vidět, že to nejsou žádný hradčana), ostatní už tu bylo nebo nemůžu najít.

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 12:00

@stock páni, skvělé rady, moc díky za ně. :palec: :) Christianie mě docela láká :lol: a Tivoli park by měl být v zimě otevřený, co jsem četla, právě kvůli těm ván. trhům.

small.happy.wife
Kecalka 487 příspěvků 26.10.18 12:08

@ugluk moc díky za rady. No jsem zvědavá, jaké to tam bude v zimě, když už jsem si to vymyslela :lol:

A Skotsko mě láká moc, ale musel by to být také spíše únor/březen, takže ještě ne moc teplo a asi ne tolik zeleno.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >