Tříleté dítě doma a home office

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 12:31

Tříleté dítě doma a home office

Ahoj,. rozhodli jsme se s manželem, že nebudeme teď, dokud jsou obrovská čísla nemocných na JIP a nemocnice omezují péči a je nedostatek ATB a jiných léků, dávat dceru čerstvě 3 roky do školky. Já jsem učitelka, manžel je na HO. Chodím do práce na 3 dny v týdnu. Manžel má HO, při kterém musí pracovat, musí odvést určité množství právě, má telefonáty apod. Malá si hraje sama nebo kouká na pohádku. Mě to, že je doma 3 dny v podstatě sama, docela mrzí. Snažím se z práce chodit hned jak to jde. Často jsem doma už třeba ve 13 hodin a hned se dceři věnuji. Jdeme někdy ven někdy ne, protože se nedokážeme vypravit. Když jsem byla na RD byly jsme každý den venku aspoň 3 hodiny a dceři jsem se hodně věnovala. Chtěla bych se zeptat zkušených matek, myslíte, že může dceru nějak poznamenat, že bude třeba až do března takhle doma s manželem? Bohužel prarodiče hlídat nechtějí a chůva moc nedává smysl. Prosím o slušnou diskusi bez reakce a C19. Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.11.21 12:41

Myslela jsem bez reakce na C19. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
206
19.11.21 12:44

„Myslíte, že může dceru nějak poznamenat, že bude třeba až do března takhle doma s manželem?“

A jak by ji to melo poznamenat?? 🤦‍♀️ Vzdyt na rodicovskou chodi i chlapi. 🤷‍♀️ Pokud se ti to nelibi, tak ji dej do skoly, ale jelikoz ji davat do skolky nechcete, tak stejne jinou variantu nemate, nez ze bude s chlapem doma 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
19.11.21 12:46

Poznamenat ji to nepoznamená, vem si, že je plno dětí, kterým se nevěnuje nikdo. Běhají si celé dny po ulici nebo po domě, nikdo jim nečte a nehraje si a jimi. Vy se jí věnujete hodně. Spíš si myslím, že ji to brzo přestane bavit a bude prudit manžela při homeofficu a zblázníte se z toho. :think: Řešení bohužel moc není, buď to překousnout v té školce a nebo to prostě vykrýt doma, kdoví, jestli nebudeš mít i ty za chvíli vyučování z domu, to by bylo o to těžší. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79416
19.11.21 12:48

No, jsou proste dve varianty, bud budes dite izolovat a to bude holt 3 dny ve společnosti televize nebo ji das do skolky. Ja bych volila skolku, nevidim duvod pro vlastne bezduvodnou izolaci zdraveho triletaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
19.11.21 12:50

@Kacenka.k8 Problém má zakladatelka s tím, že muž se ji během dne věnovat nebude, protože bude plně pracovat.
Zakladatelko - pokud jsi doma už ve 13hod, pak popros muže, at začne pracovat třeba až v 9/10 a těch pár hodin už je ok. Nevím, jak dlouho a proč to takhle chcete dodržovat, ale víc dceři „ublíží“ to sociální odloučení, pokud už do školky chodila a našla si tam nějaké kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
19.11.21 12:52

Vic to poznamena manzela nez dceru. :D

A to si nedelam tak uplne srandu. Jestli je jeho praci neustale telefonovani, tak to bude brutus. Ne hned, ale casem. Deti maji vynikajici schopnost neco nutne potrebovat ve chvilich, kdy rodic neco musi vyrizovat pracovne.

Ale zvladnout se to da.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
19.11.21 12:53

Taky mám tříleťáka a jsem plně na HO. Od září věčně nemocný, teď jsme zase spadli do karantény kvůli pozitivnímu dítěti ve školce… No přežít se to dá, ale po pár dnech už prudí, nic ho doma nebaví a musíme nějak ten den překlenout, než můžu vypnout PC. Za sebe jsem ráda za každý týden, kdy je ve školce, protože tam má program a nemusí jen sedět u té televize nebo se zabavit sám… Jo a občas dochází ke srandovním situacím typu „mamíííí utřít zadeček“, když jsem zrovna uprostřed callu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
19.11.21 12:54

Tak sledujte, jak se dcera chová, podle toho to poznáte nejlíp. Pokud je klidná a spokojená, nedělala bych si s tím hlavu. Pokud třeba začne víc zlobit, být protivná, rozmrzelá, ptát se, kdy si půjdeme hrát, kdy se půjde ven atd., tak bych to začala řešit. Vím, že můj prcek by mi zdemoloval byt a nudil se, ale každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5254
19.11.21 12:56

Řešila jsem něco podobného a já bych do toho něšla. Ano, pár dní klidně, ale delší dobu ne. Mám jedno školní a jedno školkové a pokud mají být dělší dobu doma, tak si beru OČR, i kdy má manžel homeoffice. To prostě plnohodnotně zvládnout nelze a nechtěla bych, aby bylo dítě několik měsíců „na tabletu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17030
19.11.21 12:58
@Anonymní píše:
Ahoj,. rozhodli jsme se s manželem, že nebudeme teď, dokud jsou obrovská čísla nemocných na JIP a nemocnice omezují péči a je nedostatek ATB a jiných léků, dávat dceru čerstvě 3 roky do školky. Já jsem učitelka, manžel je na HO. Chodím do práce na 3 dny v týdnu. Manžel má HO, při kterém musí pracovat, musí odvést určité množství právě, má telefonáty apod. Malá si hraje sama nebo kouká na pohádku. Mě to, že je doma 3 dny v podstatě sama, docela mrzí. Snažím se z práce chodit hned jak to jde. Často jsem doma už třeba ve 13 hodin a hned se dceři věnuji. Jdeme někdy ven někdy ne, protože se nedokážeme vypravit. Když jsem byla na RD byly jsme každý den venku aspoň 3 hodiny a dceři jsem se hodně věnovala. Chtěla bych se zeptat zkušených matek, myslíte, že může dceru nějak poznamenat, že bude třeba až do března takhle doma s manželem?Bohužel prarodiče hlídat nechtějí a chůva moc nedává smysl. Prosím o slušnou diskusi bez reakce a C19. Moc děkuji.

A když Ti tu všichni napíšeme, že ano, poznamená ji to - tak svůj názor změníš a do školky ji dáš? 8o Tak buď máš ke svému rozhodnutí nějaké vážné důvody a dítě do školky nemůže - nebo je nemáš a pak je hloupost ji tam nedávat :nevim:

V tomhle věku to dítě nijak zásadně nepoznamená - co to ale poznamená stoprocentně, bude Vaše domácí atmosféra… jelikož nejpozději do měsíce spadnete do pořádné ponorky. Manžel během dopoledne s tříletým dítětem za zadkem a telefonáty na uchu nic pořádného neudělá, Ty budeš lítat jak hadr na holi a ve finále si všichni pořádně polezete na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 12:59
@Nika079 píše:
@Kacenka.k8 Problém má zakladatelka s tím, že muž se ji během dne věnovat nebude, protože bude plně pracovat.
Zakladatelko - pokud jsi doma už ve 13hod, pak popros muže, at začne pracovat třeba až v 9/10 a těch pár hodin už je ok. Nevím, jak dlouho a proč to takhle chcete dodržovat, ale víc dceři „ublíží“ to sociální odloučení, pokud už do školky chodila a našla si tam nějaké kamarády.

Jo on pracuje od 10. To sociální odloučení také řeším. Ale už v září jsme zažili situaci, kdy malá byla nemocná a nikde nebyly léky, které potřebovala… :nevim: ve školce byla od září do začátku listopadu ale měsíc z toho byla nemocná. Kamarády nevím jak si našla, moc o nich nemluví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 13:02
@BohunkaP píše:
A když Ti tu všichni napíšeme, že ano, poznamená ji to - tak svůj názor změníš a do školky ji dáš? 8o Tak buď máš ke svému rozhodnutí nějaké vážné důvody a dítě do školky nemůže - nebo je nemáš a pak je hloupost ji tam nedávat :nevim:V tomhle věku to dítě nijak zásadně nepoznamená - co to ale poznamená stoprocentně, bude Vaše domácí atmosféra… jelikož nejpozději do měsíce spadnete do pořádné ponorky. Manžel během dopoledne s tříletým dítětem za zadkem a telefonáty na uchu nic pořádného neudělá, Ty budeš lítat jak hadr na holi a ve finále si všichni pořádně polezete na nervy.

Názor nezměním. Jde mi o zkušenosti. On tohle byl nápad spíš manžela, jemu prý malá doma při ho nevadí. :nevim: já doma zůstat nemůžu a vlastně ani nechci i když bych si RD ještě protáhnout mohla.

• Citovat
  • Nahlásit
6928
19.11.21 13:13

Zkušenost s tím nemám, myslím že to dítě do budoucna nepoznamena, že se nudí v tu danou chvíli taky není tragédie. Já osobně pokud by to bylo moje dítě a školku by měla ráda, tak bych ji tam dala, protože nemoci tu budou vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
19.11.21 13:15
@Anonymní píše:
Názor nezměním. Jde mi o zkušenosti. On tohle byl nápad spíš manžela, jemu prý malá doma při ho nevadí. :nevim: já doma zůstat nemůžu a vlastně ani nechci i když bych si RD ještě protáhnout mohla.

Kdyz to byl napad manzela, tak at je s ni doma, no. Uvidime co bude rikat za mesic 😂 ale myslim, ze si casem vsichni polezete na nervy, protoze pokud neni dcera samostnatna, tak ho bude pri praci porad otravovat 🤷‍♀️ a aby dite sedelo pul roku u televize, no ja nevim… to si spis zkazi oci nez aby ji to nejak poznamenalo. Ja byt tebou, tak dam dite do skolky.. navic co se od brezna zmeni? Myslis, ze uz nebude covid? Bude, takze to ji nechas doma pak do cervna? Co do cervna.. do srpna nasledujiciho roku?? :roll: pokud je zdrava a nema nejakou vaznou nemoc, tak by mela jit do skolky, to vysedavani doma jeji imunite moc nepomuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat