Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj, prosím o názor nebo rady pokud máte zkušenosi. Naše holčička (4 týdny) má zúžený konečník. Dostali jsme na roztahování trubičku vel. 10 a dnes měla ve stolici trochu krve. Když se jí podívám do konečníku, tak tam má takové červené, podrážděné místo. Mohla by ta krve být jen z podráždění nebo jsme ji mohli tou trubičkou nějak ublížit? Už ji používáme týden. Jo, a taky jsme na UM, které jsme teď měnili. Mohlo by to také způsobit krev ve stolici? Děkuji.
To vypadá na poranění konečníku, ale krev ve stolici je i příznakem alergie, nevím teda jak vypadá, takže bych zajela k doktoru, jestli je to jen trubičkou nebo něco vážnějšího a mažeš tu trubičku než ji zavedeš?
@střepina Jj, mažeme ji olejíčkem. Dr. říkal buď olejíček nebo vazelínu.