Trvale ucpaný nos

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 12.01.09 17:59
Trvale ucpaný nos

Mám malý dotaz,už třetí týden mě trápí trvale ucpaný nos , ale klasická rýma to není.Strašně mě to otravuje , jak nemůžu dýchat nosem , tak je to na prd.Prosím poradtě mi co stím?Asi se zbláznim. :cry: :cry: :cry:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 12.01.09 18:49

já jsem jako těhu jednou užívala BIOPAROX, je to sprej do krku i do nosu (2v1) a doporučila mi i gyndr i v lékárně. vhodné pro těhotné.
 http://www.lekarna.cz/…0ml-400da-1/

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 12.01.09 18:56

Nebo si stříkej do nosu mořskou vodu, ta to vždy na chvilku uvolní. A pokud nechceš utrácet za mořskou vodu, tak si kup v lékárně kapátko a Vincentku (dohromady tě to vyjde na cca 20,– Kč) a efekt budeš mít stejný, jako s mořskou vodou ve spreji :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.09 19:00

Ahoj, ja si v tehotenstvi kapala Nasivin pro kojence (od 0 do 1 roku), nic jineho (bioparox, sterimar, vincentka apod.) mi nezabirali a z ucpaneho nosu jsem silela. Doporucila mi ho ORL lekarka a schvalil gyndar. neprihlasena janula

Titty
Echt Kelišová 8150 příspěvků 12.01.09 19:06

Jenom ten Bioparox - to jsou antibiotika. Sice se v těhotenství můžou, ale zase už je to silnější kalibr.
Můžeš zkusit kapky do nosu Pinosol, ty jediné mi jako těhuli v lékárně doporučili. Trochu ten nos protáhnou, ale delší efekt to nemá.
Nebo se zkus poradit s doktorem, nejlíp na ORL, jestli by nepomohla nějaká antihistaminika. I když se obávám, že pro těhotné to taky nebude. :(
Bojuju s normální rýmou taky už třetí týden a je to hrůza - jak mi řekla magistra v lékárně: „Těhotné a kojící musí vydržet víc než kůň“ :) Nasivin, mořská voda ani Vincentka mi nepomáhají.

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 12.01.09 19:28

fuj tak to znam.
Měla jsem to trvale myslím snad 2 roky, protože jsem si udělala návyk na Sanorin!! (tzv. Sanorinismus). Moje nosní sliznice si navykla na to, že se stáhne po účinku nosních kapek, a jakmile účinek odezněl, byla jsem v háji, a dokonce jsem při mluvení i silně huhňala.
Zbavovala jsem se pak toho několik let (utrpení). Za pomoci studeného odchovu.
Možná to není tvůj případ.
Bioparox mně osobně nesedí, vyvolává mi nějaké divné reakce jako že se napůl dusím… ale hodně lidí ho chválí. Jsou to ale antibiotika.

Mně pomohlo málo (skoro vůbec) netopit, což je teď blbý - tak jen zavlažovat, a pokud možno nestříkat nic do nosu.
A zvlhčovat vzduch v bytě.
Zkusit můžeš Pinosol (je přírodní), nebo nosní sprej vincentku… Hlavně ne žádný kapky.

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 12.01.09 19:29

jo oluscho a když už tedy kapky, tak DĚTSKÝ OTRIVIN!!
já když potřebuju, používám jen dětský otrivin. Nic pro dospělé si po zkušenostech s tou pochroumanou sliznicí do nosu nekapu.
Kromě tedy vincentky - ale to nejsou klasické kapky.

Titty
Echt Kelišová 8150 příspěvků 12.01.09 19:31

Pitrísku , ty mě děsíš, za jak dlouho se takový návyk vytvoří? Když zrovna nekojím a nejsem těhotná, ráda při rýmě sáhnu po Otrivinu (což bude tomu Sanorinu podobné).

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.01.09 19:43

Já teda frkám už několik týdnů a asi ještě budu :cry: A smrkám taky krev, fuj :roll:

Pomáhá zvlhčování vzduchu (stačí mokré ručníky hodit na topení), mořská voda ve spreji (ale ta vincentka bude určitě podobná), v nejhorším Pinosol (olejové kapky, voní po borovici), procházky na studeném vzduchu.

A my teda máme normálně doma 18´C, takže pokud moc topíš, tak to přiškrť a vem si o svetr víc.

Antibiotika nebo chemické kapky bych brala jen ve chvíli, kdyby ta rýma byla hnisavá, taková ta opravdu hnuně bakteriální. Pokud je bílá až čirá, tak je to dle mě zbytečný, cpát si chemii do těla.

co jsem ještě nezkoušela je aromaterapie. třeba nějaké ty silice z borovice nebo citrusy by mohli v kombinaci se zvlhčováním taky ulevit.

Ale pokud by mi ucpaný nos vydržel až do porodu, tak na porod bych si vzala třeba ten dětský nasivin, abych se při lačení neudusila :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 12.01.09 20:18

Já taky hlasuji pro dětský Otrivin, jsou to nejúčinější kapky co znám. Jinak Vincentka spíš na zvlhčení, ta otok asi nezmírní.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.09 09:04

Ahoj, už tu někdo zmínil dětský Otrivin, ten je skvělej, používám pro dceru,,,,já osobě jedu v dospěláckém Otrivinu, je pravda, že teď už druhý týden, ale stačí mi prokápnout ráno, někdy odpoledne, a hlavně na noc a je to OK. Trošku se u sebe taky bojím té závislosti, ale momentálně to jinak nejde, ten ucpanej nos je fakt k nepřežití. Každopádně jsem už vyzkoušela vše a Otrivin vítězí na celé čáře. Jinak parádní jsou antibiotikové kapky Pamycon, ale nevím jestli nejsou jen dětské, holka je 2× měla od Dr., dobrala jsem je pak já sama :)
nepřihlášená Anik

Maaca
Kecalka 109 příspěvků 14.01.09 13:42

Ahoj,
v těhotenství jsem to měla tady. Manžel mně přinesl UNIMER (100 ml). Myslela jsem si, že si prostříknu i mozek 8O , ale pomohl. Ale všichni, kdo tím v těhu trpěli trvdili, že jakmile porodím, zmizí to. A pravda. Za dva dny po porodu to skončilo :D
Hodně zdaru M

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 14.01.09 20:40

A ten Unimer je volně prodejný v lékarně? :wink:

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 15.01.09 02:24

Titty -neboj, utvoří se za hooooodně dlouho.
Já jsem si to „uhnala“ na gymplu, prostě jsem v tý pubertě pořád měla pocit, že je mi zima, a tak jsem si doma strašně topila, následkem toho jsem měla skoro pořád rýmu a pomáhala jsem si od ní tehdy Sanorinem (humus), ale třeba dva roky hodně často.
Teď už vím, že kapky do nosu tak 3-4 dny a dál ne. Snažím se obejít bez nich ať se děje co se děje, a v nejhorším fakt sáhnu po dětských kapičkách.
Hlavně STUDENEJ VZDUCH. Ono je to koneckonců potom dobré i pro děti.

nicki
Kecalka 261 příspěvků 28.01.09 12:37

Tak já mám ucpanej nos už rok!!! Bez kapek nevylezu z baráku. Když jsem byla těhule,tak lidi říkali,že je to normální.Ale jsem už 3 měsíce po porodu,a stále to trvá. V pondělí jdu na ORL,jsem zvědavá,zda mi pomůžou.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >