Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Já byla naopak u každého v předvečer přesvědčená, že dneska určitě nic. ![]()
Me mama rekla asi 2 mesice pred druhym porodem ze bud porodim 26 nebo 27 dubna, a porodila jsem 27,termin byl dalsi mesic 4teho. A jak 26 jsem vedela ze pojedu do porodnice, nejak jsem to na sobe citila, hned jak jsem se vzbudila, taky ze jo, v noci jsme jeli
Mela jsem od odpoledne takovej divnej pocit, jakoby smireni a zaroven jsem chtela odpocivat.ne,ze bych byla unavrna nebo pretazena, proste lenosit.no a nakonec jsme po 21.dojeli do porodnice a uz si me tam nechali.mala je narozena rano.
Ja byla zrovna to rano aktivni (vic nez obvykle)
2 hodiny od prvni kontrakce jsem si sla dokonce sednout ke kozni
..ale necitila jsem se jinak nez pred tim ![]()
Holky, tak jestli by byl příznak lenost, tak rodím asi furt ![]()
děkuju moc za reakce. je to zajmavé, jak to má každá jinak a jinak vše prožíváme! ![]()
ono i s každým těhotenstvím/porodem to může být nebo je jinak
tak se nechám překvapit. akorát doufám, že nás nepřekvapí počasí ![]()
@Gladys píše:
Nevím, ani jednou jsem v předvečer porodu neměla žádné tušení. U druhého jsem si trochu naběhla, měla jsem intenzivní pocit, že se dítě narodí 12.5. Narodil se 29.5., když už jsem byla naprosto běsná, jaktože nerodím a narodil se vlastně přesně na termín![]()
Jinak u prvního a třetího se něco chystalo a ačkoliv se jinak pozoruju a každý píchnutí řeším, tak naopak v těhle večerech jsem jakoby najednou nic nevěděla a veškeré podezřelé dění ignorovala
Na co ale věřím je, že ženská často porodí, až když si řekne, že může. Poprvé mě brzdil nákup gumičky na podvázíání pupečníku, 10.4. koupeno, 11.4. porod, potřetí mě brzdilo jídlo pro starší děti, aby tu bylo nakoupeno, navařeno a trošku uklizeno, až půjdu rodit a bude tu hlídat mamka a fakt jsem porodila den na to, co jsem navařila kotel polívky, nasmažila řízky a naklikala nákup na tescu
Tak tomu bych docela i věřila. U první jsem měla doma 9 štěňat a porodit dřív by byla hooodně velká komplikace (měli jsme je v bytě). Až jich 8 odešlo z domu, tak jsem si oddechla, že už je to pohoda, že malá už může přijít a druhý den nad ránem mi praskla voda v 39+0.
U druhého jsem byla přesvědčená, že porodím zase dřív, ale dcera měla besídku ke dni matek a strašně jsem ji nechtěla zklamat, aby tam jediná maminku neměla
To bylo ve čtvrtek, na víkend jsme zas měli komplikované hlídání. Je taková hodně citlivka, takže jsem se bála toho, že k ní třeba v noci budeme muset volat hlídání a jet do porodnice, špatně by to nesla, že nemůže jet s námi. Každou středu si ji ze školky vyzvedával její otec, můj ex a spávala u něj. No a ve středu v noci mi začaly kontrakce, ještě jsme ji v 8 odvezli do školky a po sprše pak jeli do porodnice. Malý se narodil ten den o půl 1, ve 40+5.
Já měla týden před porodem hroooznou rýmu, úplně ucpaná celá hlava, hrůza, holky ve skupině pořád chtěly rodit a já si říkala, že aspoň týden ještě néé, že se u porodu udusim… najednou večer rýma z hodiny na hodiny byla pryč a ráno jsme jeli, malá se narodila druhej den ráno ![]()
Tak mne mamka rikala 28.12.2012, svagrova prej ne, ze to bude 1. nebo 2. ledna 2013, no a je sestyho a furt nerodim ![]()
Nám porodní asistentka na kurzu říkala, že tatínek pozná, že porod začal tak, že těhule nemá na nic chuť, a že je neklidná - nevydrží chvilku na místě v klidu - tak jsem zvědavá, jestli to tak bude i u nás. sama budu rodit poprvé, tak uvidíme.
@Gladys píše:
Nevím, ani jednou jsem v předvečer porodu neměla žádné tušení. U druhého jsem si trochu naběhla, měla jsem intenzivní pocit, že se dítě narodí 12.5. Narodil se 29.5., když už jsem byla naprosto běsná, jaktože nerodím a narodil se vlastně přesně na termín![]()
Jinak u prvního a třetího se něco chystalo a ačkoliv se jinak pozoruju a každý píchnutí řeším, tak naopak v těhle večerech jsem jakoby najednou nic nevěděla a veškeré podezřelé dění ignorovala
Na co ale věřím je, že ženská často porodí, až když si řekne, že může. Poprvé mě brzdil nákup gumičky na podvázíání pupečníku, 10.4. koupeno, 11.4. porod, potřetí mě brzdilo jídlo pro starší děti, aby tu bylo nakoupeno, navařeno a trošku uklizeno, až půjdu rodit a bude tu hlídat mamka a fakt jsem porodila den na to, co jsem navařila kotel polívky, nasmažila řízky a naklikala nákup na tescu
Možná na tom fakt něco bude, já měla první termín 22.3., druhý 5.4., chtěla jsem porodit až v dubnu, za prvý jsem tam narozená já
, ale na konci března (26.) je rozenej manžel, za dva dni teta (28.) a 31. známá, všichni pořád tipovali na koho se trefim porodem a jaká to jakože bude sranda, já nechtěla ani na jednoho, chtěla jsem aby byl narozenej v ten den sám a narodil se 1.4. ![]()
No já jsem měla celý den divný pocit, malý se strašně divně hýbal, nekopal, jakoby se šteloval a večer, jak jsem lehla do postele mi praskla voda - porod 35+0 ale od rána jsem se snažila přesvědčit, že to nic nenormálního není
dokonce jsem se ptala kámošky, které taky praskla voda, jestli měla před tím nějaký divný pocit a je teda pravda, že v úterý jsem odevzdala klíče od práce, všechno dokončila a za dva dny byl malý na světě a to jsem si říkala, jak si to na té mateřské užiju a v práci hulákala na celé kolo „až za měsíc“ ![]()
@Nika9 píše:
Nám porodní asistentka na kurzu říkala, že tatínek pozná, že porod začal tak, že těhule nemá na nic chuť, a že je neklidná - nevydrží chvilku na místě v klidu - tak jsem zvědavá, jestli to tak bude i u nás. sama budu rodit poprvé, tak uvidíme.
tak to jsem byla takto nervni uz pred par dny, abych mela vsechno potrebny nachystany a v poradku, dneska rano jsem byla na mrtvicu ze snu a prestoze jinak tedka spavam klidne i do dvanacti, tak jsem v osm byla probrana (po peti hodinach spanku) a nemohla jsem v te posteli vydrzet, protoze jsem byla desne napjata, tak jsem se jala chystat snidani. jeste jsme zvladli nakup v tescu, ale ze by se neco chystalo, to teda ne
tak uvidim, jestli se to milostive uz rozjede behem noci nebo rana ![]()
U nás to poznal manžel a kočky… Já nic.
Kočky se ode mě nehly na krok a najednou vidím vyfešákovanýho a oholenýho manžela nabíjet mobily, foťák… Najednou mi řekl: skoč si do sprchy, jedem…
Koukala jsem na něj jak z jara, jestli mu jako hrabe nebo co… Mě absolutně nebylo nic. Tak jsem hodinu odolávala, pak se teda šla vysprchovat, namalovala se a řekla si, ať má ta jeho dušička klid, za chvíli jsme zpátky doma… Do porodnice jsme dorazili v 16:30 a porodní asistentka se smála, když jsem řekla, že je mi skvěle a jedu pro klid manželovi duše. Dala mě na monitor, samozřejmě kontrakce žádné, takže až mě prohlídne doktorka, můžu domů. Doktorka přišla a hlásí: Joo, na 4 prsty, to bude dneska. Davídek se narodil v 18:58.
Byl to fofr.
@yvonečka prosím tě, a jak to manžel poznal, když ty sama jsi nic nepozorovala?
![]()
Ja jsem den pred porodem byla u tchanovcu a oba me porad pozorovali, jak jsem pry poposedavala-protoze me malej divne tlacil na spodek
jeste v noci jsem upekla rodince kolac-kdyby nahodou, aby meli co jist
a rano o pul 8 jsme jeli do porodnice a Honzik se narodil 10 minut po 9hod ![]()