Tvrdnutí bříška v 25. týdnu těhotenství

2.6.15 19:13

Tvrdnutí bříška v 25 tt.

Ahoj holky. Zažili jste to některá? Hodně časté tvrdnutí bříška mě trápí cca 2 týdny. Je to nepříjemný, někdy tvrdne i pár krát za sebou, hlavně při změně polohy a v noci. Magnézium moc nezabírá. Čípek měl před 4 dny 36 mm, zavřený. Je třeba se obávat? Jak často se má kontrolovat? Dík za všechny zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1313
2.6.15 19:20

Hlavne bud v klidu - me poprve tvrdlo v 19tt v praci a sef mi radsi zavolal sanitu. Dr.me strasil ze do terminu nevydrzim (ziju v Irsku a magnezium neznaji asi) a syn se narodil presne v den terminu. Neboj se a zvolni tempo :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6185
2.6.15 19:37

Já bych se nebála. Mě občas taky trochu ztvrdne. Je to spíš když rychle vstanu nebo chodím rychleji. Ale zase to přejde. Hodně je to i tím jak se mimís v bříšku mele. Kdyby ti jako jooo ztvrdlo, tak je to veliký tlak, tohle co máš ty je myslím tak nějak normální v těhu. Zkus Magnosolv. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
2.6.15 19:55

Ahoj, tvrdlo mi bricho cca od 22tt, nejvic v noci, hodne i pres den. Mela jsem narizeny klidovy rezim a Magnosolv. Nic mi na to nepomahalo :nevim: malou jsem nakonec prenasela. Ale doporucuji se radeji setrit, pokud mas moznost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
2.6.15 19:56

@lusy1985 Tak ve 25 tt už je to určitě normální, děloha trénuje. Nemělo by to být pravidelné a krátit čípek, což kontroluje gynekolog.

@mmch Magnosolv je na předpis.

• Citovat
  • Upravit
6185
2.6.15 19:58

@kerrankin Já to vím, stačí si o něj říct. Mě ho dr. napsala hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 20:17

U prvního dítěte mi břicho tvrdlo od 17tt, u druhého od 16tt, a to tak, že i 50× za den. Dr.to neřešil, magnézko mi ani nedal s tím, že je to placebo, čípek nikdy neměřil. Děti jsem donosila obě do termínu (39 a 41tt) - mám prostě jen dráždivou dělohu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11219
2.6.15 20:21

V obou těhotenstvích jsem zažila časté tvrdnutí břicha. Pokud je to jen tak občas (uvádí se do 20 za den) a je to třeba jen tak při změně polohy, tak to je docela normální). Nesmí to být určitě pravidelné, bolestivé, častěji než 5× do hodiny, pak už to asi není úplně v pořádku a měla by ses víc šetřit.
Se synem mi to začalo tak kolem 20 týdne, i při klidovém režimu a maximálních dávkách magnézia mi břicho tvrdlo hodně často a dokonce se mi i zkracoval a otvíral čípek. Syn se narodil o měsíc dřív.
U dcery mi tvrdlo už od 17 týdne a od 20 týdne to často bylo i bolestivé a pravidelné. Bohužel na čípek to mělo také vliv a porodila jsem už ve 28 týdnu.

Ono s tím nic moc nenaděláš, on je spíš každý tak nějak naprogramovaný. U někoho to vliv na čípek nemá vůbec u někoho zase ano a někdo třeba i bez čípku může v pohodě přenášet a někdo porodí do hodiny. Neovlivní to zásadně ani klidový režim, ani hořčík. Hodně to ale může ovlivnit psychika. Takže hlavně mysli na to, že bude všechno v pohodě a ono bude :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
2.6.15 20:24

Tvrdnu od 20tt, mimino se mi navíc ve 28.tt sesulo dolu do pánve koncem panevnim, to bylo neco pro dělohu, tvrdla jako šílená, rozehnali to kapákama v nemocnici. Pokud drží cipek, tak je to dobry.
Ted ve 33.tt uz to ani nevnimam, jen se zastavím a snazim se popadnout dech a cekam, az to zas přejde.
Trosku zvolni, kup si magnesko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58357
2.6.15 21:03

@lusy1985 mne tvrdlo od 16.tt az do konce klidne 50× denne, minimum bylo 20 tvrdnuti, pri chuzi bylo tvrde porad a kdyby mala nesla ven cisarem 39+0, tak bych asi prenasela… Dulezite je kontrolovat pravidelne cipek, jestli se nezkracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 21:26

Holky moc vám děkuji za zkušenosti. čípek zatím drží, akorát nevím, jak často ho dávat kontrolovat, posledně 36 mm- prý dobrý, tak snad o dva týdny stačí další kontrola. Děloha je teda hodně dráždivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 11:02

@blumen @Zuzaa @PetiteFillette @looraa @mmch @barique @IvčaL holky děkuji za zkušenosti, jak často vám pak lékař kontroloval ultrazvukem čípek? Mně posledně v pátek a nevím, kdy znova jít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58357
3.6.15 13:28

@lusy1985 tak to musi rozhodnout on :D ja chodila myslim ze zacatku po 14 dnech, ale pak normalne pozdeji po mesici, kontrolovala me jen pohmatem, ona to dost flakala asi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6185
3.6.15 13:31

@lusy1985 Já jsem chodím na KO po třech týdnech. Teď už bych měla chodit častěji, ale zatím nic dr. neřikala. Čípek mi kontroluje vždy hmatem a měřili mi ho naposledy minulý týden v porodce spodním UZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1313
3.6.15 15:39

Haha kdybych nechodila soukrome k Polakum na ultrazvuk za 150€ tak v Irsku se ultrazvuk dela jen ve 12tt a kolem 20tt. Zadne testy, nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama