Účetnictví začátečník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 21:13
Účetnictví začátečník

Dobrý večer všem,

v září nastupuji do školy na dálkové studium. Chci si dodělat maturitu. Bohužel jsem skončila kvůli těhotenství a pak přišlo druhé mimi. :oops:

Nyní jsem se rozhodla, že si maturitu dodělám. Ovšem to už bude boj, protože ze školy jsem dlouho a vše se musím naučit celkem znovu. Do září mám čas ale s dětmi toho času moc není, tak jsem začala makat na předmětech nyní. Našla jsem si doučování angličtiny atd.. Jen jsem se zasekla na účetnictví. Co byste mi prosím doporučili jako začátečníkovi, který potřebuje vše projet od začátku? Našla jsem učebnice od Stohla zajímavé, jsou kvalitní? Nebo máte tip na internetu či něco jiného?

Zároveň bych vás chtěla poprosit jestli by někdo nebyl ochotný mi občas pomoci od září s kontrolou úkolů třeba přes email? Dle učitelky budeme dostávat především úkoly, které bude známkovat a já nemám v rodině ani okolí nikoho kdo by mi pomohl s kontrolou.. :?

Děkuji moc za pomoc :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 22:02

Učebnice od pana Štohla jsou výborné, měli jsme je na škole a teda spokojenost :slight_smile:

Kotatko03
Echt Kelišová 8709 příspěvků 24.05.19 10:00

Doporučuji ti, najít v okolí někoho, kdo by ti aspoň ten základ byl schopný vysvětlit. Zrovna u účetnictví je to tak, že když pochopíš princip, jsi „za vodou“. Já se na VŠ učila účetnictví od 0 s různými učebnicemi a nikdy jsem nepochopila co a jak, až na konci 2. ročníku, když mi to vysvětlila kolegyně. Když dáš ten základ, tak pak už to půjde.

Nevím co vše konkrétně budeš potřebovat, ale když budeš chtít tak s manažerským účetnictví ti klidně pomůžu (ale nevím jestli i toto je u maturity), s klasickým nevím nevím, jistá si v tom nejsem ani teď :oops: ale pokud bys chtěla nějaké materiály, vypočítané příklady, tak se ti klidně po tom kouknu a ráda předám. Kdyžtak napiš SZ ;)

Váš příspěvek
Reklama