Účty - běžný, spořící, platební... Jaké používáte?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Účty - běžný, spořící, platební... Jaké používáte?
Ahoj ![]()
zajímalo by mě jak máte uloženy peníze? Neptám se kolik (i když i to by bylo zajímavé - tedy pro představu), zajímá mě, zda máte všechny peníze jen na jednom účtu, nebo zda máte oddělené účty, zda příjem máte někdo schovaný jen část převádíte jinam…
Třeba najdu nějaký tip, který mě nenapadl…
A jak to máme my? Máme jen společné účty. Všechny používané u u mBank - celkem čtyři účty -
- Běžný mKonto, na tom necháváme minimum peněz - cca kolem 2000, ke konci týdne ještě méně, na běžnou útratu. Karty máme oba.
- Pak máme eMAX běžný, kde jsou peníze určené na celý měcíc a na mimořádné měsíční platby (oblečení, léky, kurzy - vše, co se platí z peněz z aktuálního měsíce) - postupně z něho odčerpávám na běžný účet, tento účet nemá kartu.
- Pak jeden eMAX běžný, s jednou kartou, která je nás obou a je jen doma, na platby kartou před web - před platbou na něj převedeme peníze s malou rezervou kvůli pohyblivému kurzu, jinak je neustále prázdný.
- No a nakonec eMAX PLUS, kde máme rezervu - k tomuto účtu máme běžný přístup a čerpám z něho větší výdaje - nábytek, dovolená, nepředpokládané výdaje… Výběr je jednou měsíčně zdarma, jinak za 100,–. Zatím nikdy jsme neplatili za mimořádný výběr.
Ještě jeden účet máme kvůli hypotéky, ale ten nevyužíváme. No a pak máme ještě nějaké pojistky, dlouhodobá spoření, ale skoro se vším jsme začali vcelku nedávno…
Nejsem práve disciplinovaný člověk ohledně peněz, vím, že kdybych nechala větší zálohu dostupnou, lákalo by do ní sahat… Dost mě poučil kontokoroent, vím, že to je dobrý sluha, ale pro mě to byl hodně zlý pán…
Proto ta záloha, funguje to celkem dobře, ale teď jsme po loňské rekonstrukci bytu trošku vycucaní, takže s větším spořením teprve začínáme.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
ahoj, my mame bezne ucty ceska sporitelna, ale som prave nespokojna kvoli nakladom za ne… je to strasne!!! potom jasne hypotecny ucet, a u ING sporici ucty /manazel a ja, plus jeden rodinny
/
U mbank neplatite za ucty? alebo kolko vas to realne vyjde?
My u ceskej i 150kc/mes kazdy… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
ja mam u
ČS- klasicky osobni ucet (kde byva rezerva cca tech 10-15tis.) ČMSS- stavebni sporeni (mesicne se posilaji tak ty 3-4tis.) - penzijni pripojisteni (mesicne se tam posila okolo 500-1000)
(muj prijem je 7600 rodicak takze se tolik setrit neda, az nastoupim do prace asi budu o penezich premyslet vice)
- Citovat
- Upravit
No, platila jsem za celý loňský rok pouze za cestovní pojištění na kartu a tuším jeden nebo dva výbery z bankomatu. Jinak nic, ty účty jsou zdarma. Na mKontu máme trvalé příkazy, inkasa, jednorázové příkazy - ale nijak to s nimi nepřeháníme. Tuším, že tam je už nyní limit bezplatných převodů do cizích bank… ![]()
Nepotřebuji to, takže to neřeším.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mame 3 ucty, jeden spolocny na ktory chodia vyplaty a z ktoreho vsetko platime, druhy sporiaci, tam vzdy rovno po vyplate prehadzujem ciastku na ktoru sa nesiaha ale peniaze su ihned k dispozicii a jeden hypotekarny, ten sa coskoro zrusi uz a bude od neho pokoj, aj tak ho nevyuzivame, existuje len kvoli hypoteke… potom uz len nejake vkladne knizky na dlhodobe uspory a plno vselijakych uctov suvisiacich s poistkami ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
SAJ: omezení počtu převodů mimo mbank bylo 1.11.2011 (teď neím přesně) zrušeno - můžeš převádět dle libosti ![]()
Jinak k otázce: my to máme podobně jako SAJ s tím, že množství účtů (hlavně obyčejných emaxu) je u nás větší. Nejsme totiž žádní velcí šetřilové a tak pomáhá mít třeba speciální účet „vánoční dárky“ kde si každý měsíc převádím nějakou tu stovku a pak to v prosinci není taková rána. Dále máme podobné (pod)účty „na kadeřníka“, „na pneumatiky“ atd
Celkem je jich 9
, je to sice ujeté, ale nic to nestojí a pomáhá nám to vycházet s penězma
- načítám...
- Citovat
- Zmínit