Ukončení pracovního poměru na dobu určitou s paragrafem
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Ukončení pracovního poměru na dobu určitou s paragrafem
**dobry **den,
Od ledna začínám podnikat, ale nestíhám si vše zařazovat co se tyče vybavení, dodavatelů atd. Jsem teď na brigádě v laboratoři, která je 12ti hodinová (ranní, noční, 2 dny volno), jenže ten jeden den volna prospim po noční a na zařizování mi tedy zbývá jen jeden den. Momentálně mám neschopenku kvůli nemoci. Po ukončení neschopenky bych tedy chtěla dat výpověď. Jenže i když sem tu dva měsíce, tak mám dvouměsíční výpovědní lhůtu, což já nemůžu čekat, jelikož chci od ledna už podnikat a musím mít všecko zařízené. V práci to bohužel nechtějí pochopit a chtějí mi dát paragraf s ACkama. Když teď budu podnikat a nedej bože se něco pokazí, bude mi paragraf a ty acka vadit v budoucí práci? Nebo se budou dívat jen na to, ze sem byla podnikatelka? A když odejdu z té práce musím se hlásit na pracovní úřad nebo mají oni povinnost za mne ještě to zdravotní pojištění zaplatit do konce měsíce? Nebo si ho budu muset zaplatit ja? Je možné, ze po mne budou chtít vymáhat i nějaká odškodné? I když sem dělala jen vzorky v laboratoři?
**** doufám, ze to trochu dává smysl a dekuju za případně odpovědi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Jsi podepisovala smlouvu bez zkušební doby? Případně co to máš za smlouvu přesně?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius píše:
Jsi podepisovala smlouvu bez zkušební doby? Případně co to máš za smlouvu přesně?
Mám smlouvu na dobu určitou s jedním měsícem zkušební doby. Je to jen kampanova brigáda. Nevěděla sem, ze s tím budou takový problémy a ze pochopí, ze tohle je pro me důležitější.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Nevinna93 taháš za kratší provaz a zaměstnavatele nemusí vůbec zajímat co je pro tebe důležitější. Máš platnou smlouvu, kterou jsi se zavázala dodržet.
Takže pokud se nedokážete dohodnout, tak musíš jít přes klasickou výpověď a dvouměsíční výpovědní lhůtu. Není jiná šance. A pokud prostě přestaneš chodit, tak ti může hrozit i víc problémů, než jen dostat „áčka“.
Každopádně můžeš v pohodě podníkání rozjet při práci. Pokud máš ranní, noční 2 dny volno. Tak vidím 2 úplně volné dny ze 4. A to po noční určitě nespíš 24 hodin v kuse. Takže v pohodě odpoledne můžeš taky. Podnikání má tu výhodu, že neexistují pracovní doby, jedeš podle sebe či klientů.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius píše:
@Nevinna93 taháš za kratší provaz a zaměstnavatele nemusí vůbec zajímat co je pro tebe důležitější. Máš platnou smlouvu, kterou jsi se zavázala dodržet.Takže pokud se nedokážete dohodnout, tak musíš jít přes klasickou výpověď a dvouměsíční výpovědní lhůtu. Není jiná šance. A pokud prostě přestaneš chodit, tak ti může hrozit i víc problémů, než jen dostat „áčka“.
Každopádně můžeš v pohodě podníkání rozjet při práci. Pokud máš ranní, noční 2 dny volno. Tak vidím 2 úplně volné dny ze 4. A to po noční určitě nespíš 24 hodin v kuse. Takže v pohodě odpoledne můžeš taky. Podnikání má tu výhodu, že neexistují pracovní doby, jedeš podle sebe či klientů.
Spím tak do 2
většina dodavatelů končívají kolem 3 (to vedení myslím), otevírám si trafiku, takže pevnou pracovní dobu mám
sem začínající, takže toho mám do konce měsíce hodně. Vyšla sem jim vstříc ze sem vůbec nastoupila( nikdo jim tam nechtěl jít) ze sem tam vůbec lezla
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Nevinna93 a na co potřebuješ stíhat vedení dodavatelů? Objednávky apod. emailem pošleš kdykoliv. Pokud ti otevření bude kolidovat s pracovní dobou, tak zkus sehnat brigádníka. Dej si takovou pracovní dobu, aby jsi třeba to dopoledne po noční tam zvládla a pak až šla spát.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Nevinna93 píše:
Spím tak do 2většina dodavatelů končívají kolem 3 (to vedení myslím), otevírám si trafiku, takže pevnou pracovní dobu mám
sem začínající, takže toho mám do konce měsíce hodně. Vyšla sem jim vstříc ze sem vůbec nastoupila( nikdo jim tam nechtěl jít) ze sem tam vůbec lezla
No, takže 2 dny denní, to je jasné, to ni moc nezařídíš, pak máš noční, takže máš celý den volno na zařizování, po první noční řekněme, že tedy spíš a nic nezařídíš, ale po druhé klidně můžeš 3-4 hodiny zařizovat a pak se dospat a pak zase máš 2 dny za zařizování, takže mi to vychází, že ze 6 dnů, máš 3 celé a ze čtvrtého skoro půlden.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Proč by měl zaměstnavatel chápat že se chceš vykašlat na smlouvu kteoru si podepsala, kde je jasně uvedné že tedy odvedeš takovou a takovou práci za takovýchhlůe podmínek?
Co je mu do toho, že namísto toho co on od tebe potřebuje a za co ti platí ty si chceš řešit vlastní podnikání?
Ty hele - když jsi neshcopná zkoordinovat brigádu s nějakými přípravami a dodržet základní závazky, tak jseš si jistá, že se zvládenš uživit v okamžiku, kdy budeš zodpovědná sama za sebe a prachy klientů?
Přijde mi, že si to předtavuješ jak hurvínek válku - stejně jako si představuješ že můžš radostně kašlat na svoje závazky vůči zaměstnavateli a jako pohůdka.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius píše:
@Nevinna93 a na co potřebuješ stíhat vedení dodavatelů? Objednávky apod. emailem pošleš kdykoliv. Pokud ti otevření bude kolidovat s pracovní dobou, tak zkus sehnat brigádníka. Dej si takovou pracovní dobu, aby jsi třeba to dopoledne po noční tam zvládla a pak až šla spát.
Protože s nimi jednam? Řešíme smlouvy, slevy, různé akce co by mne čekaly a mám dost dodavatelů a dealerů
já tu trafiku nemám ještě otevřenou
až od ledna a tahle kampaň v laboratoři konci koncem prosince. Jenže ja musím do ledna stihnout milion věci;)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
No, takže 2 dny denní, to je jasné, to ni moc nezařídíš, pak máš noční, takže máš celý den volno na zařizování, po první noční řekněme, že tedy spíš a nic nezařídíš, ale po druhé klidně můžeš 3-4 hodiny zařizovat a pak se dospat a pak zase máš 2 dny za zařizování, takže mi to vychází, že ze 6 dnů, máš 3 celé a ze čtvrtého skoro půlden.
V týdnu mám většinou jeden den volný a pak mám volný jen víkendy… střídame se na 4 směny s tím ze kolegyně měla covid a my museli chodit za ni, takže žádný volný čas nebyl vůbec… přišla sem z práce ráno a večer znova. Takže sem určitě mohla stíhat všechno. Ale chápu tohle sem tam nenapsala ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Nevinna93 píše:
V týdnu mám většinou jeden den volný a pak mám volný jen víkendy… střídame se na 4 směny s tím ze kolegyně měla covid a my museli chodit za ni, takže žádný volný čas nebyl vůbec… přišla sem z práce ráno a večer znova. Takže sem určitě mohla stíhat všechno. Ale chápu tohle sem tam nenapsala
No a co, i po noční klidně můžeš vyřizovat a jít si lehnout v jednu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Nevinna93 píše:
Protože s nimi jednam? Řešíme smlouvy, slevy, různé akce co by mne čekaly a mám dost dodavatelů a dealerůjá tu trafiku nemám ještě otevřenou
až od ledna a tahle kampaň v laboratoři konci koncem prosince. Jenže ja musím do ledna stihnout milion věci;)
Tvl já myslel, že se ti to bude krýt už s otevřením. Když máš smlouvu ještě navíc jen do prosince, tak nevím co řešíš.
![]()
Já myslel, jak bude chudera prodávat po nočních a ona jen potřebuje místo 3 dnů, tak 5 dní na pár e-mailů a telefonů. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Nevinna93 promin za uprimnost, ale myslim, ze by jsi si mela poradne o vinkendu sednout a vse si v klidu naplanovat. Udelat si casovy harmonogram na dalsi tyden a celkovy plan, co vse potrebujes stihnout… Protoze tohle pusobi dost chaoticky. Proste sepsat body a pak odskrtavat. Jinak v tom budes/uz mas strasny neporadek.
Smlouva je smlouva a chces, aby Te pochopil zamestnavatel, ale nechapes jeho potreby (aby jsi tu praci udelala). Mozna zkusit za sebe najit nahradu, pokud to neni moc odborna prace…
Drzim palce ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit