Ultrazvuk ve 20.tt - platí se?

Anonymní
21.1.20 10:51

Ultrazvuk ve 20.tt - platí se?

Zdravím, chci se zeptat na vaše zkušenosti s placením „velkého“ ultrazvuku ve 20.tt. Moje gynekoložka nemá dostatečně dobrý ultrazvuk, takže mi napsala žádanku do specializovaného centra, ale škrtla tam pojišťovnu (VZP) a napsala, že jsem samoplátce. Že prý jestli to chci mít zadarmo, může to udělat ona na svém ultrazvuku, ale bude to jen orientační. A pokud chci jít na ten podrobnější, musím si to zaplatit sama - 1200,–. Na infolince pojišťovny mi pak zase řekli, že by to mělo být normálně hrazeno pojišťovnou. Tak nevím. Máte s tím někdo zkušenosti? U mého prvního těhotenství (2017) jsem se stejnými podmínkami neplatila nic. Budu ráda za vaše postřehy!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3938
21.1.20 11:02

Mám OZP a nikdy jsem žádný utz ani nic za dvě těhotenství neplatila. Utz mi dělal Dr v ordinaci. :nevim: do žádné nemocnice jsem nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
21.1.20 11:04

Nedávno tady na to byla diskuze, tak si ji zkus dohledat. Prý záleží jaký kód na to gynekoložka napíše na žádanku, s jedním se platí a s druhým ne. Až se budeš objednávat na ten ultrazvuk, tak se jich na to zeptej. Já sem byla u Apolináře a neplatila sem za první a ani za druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 11:12

Diky za info. Pri objednani mi rekli, ze jim je to jedno, zalezi s jakou zadankou prijdu. A mne doktorka napise jen tuhle. Takze bud si zaplatim nebo tam nepujdu, resp. necham si udelat ten orientacni ultrazvuk u sve doktorky. Jinak tu diskuzi jsem tedy nenasla (nebo zadnou, kde by to primo psali), kdybys mela odkaz, budu rada.

• Nahlásit
  • Citovat
460
21.1.20 11:38

https://www.emimino.cz/…rankovani/2/?…
Zkus ten odkaz, ale nevím jestli bude fungovat, téma se jmenuje screening v 20tt platba rok 2020

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 11:41
@Reny28 píše:
https://www.emimino.cz/…rankovani/2/?…
Zkus ten odkaz, ale nevím jestli bude fungovat, téma se jmenuje screening v 20tt platba rok 2020

Diky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
1398
21.1.20 11:52

Ja jdu na tenhle ultrazvuk bez zadanky do porodnice a platit nebudu nic. Zadanku mi Dr nevypise, protoze je mozne jej absolvovat u ni za docela hodne penez :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
21.1.20 13:27

Stejna diskuze tady byla pred tydnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu