Úřad práce a nemoc

Anonymní
29.3.17 20:07

úřad práce a nemoc

Prosím o zachování anonymu, je to citlivá situace pro mě nebo raději smazat. Děkuji.

Mám velkou teplotu a bolesti v krku, zítra se chystám k doktorce, jsem vedena na úřadu práce, v pátek tak mám jít, doktorka mi musí napsat neschopenku? Kdysi to tak bylo, na ÚP jsem nyní po 10 letech a nevím, jak to chodí teď, máte někdo zkušenost?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4169
29.3.17 20:14

Zavolej na ÚP..papír od doktora ale chtít budou si myslím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
29.3.17 20:56

Neschopenka, te pouze „chrani“ ze nemusis chodit na domluvene terminy a aktivne hledat zamestnani. Ale tak jako tak je potreba ji nahlasit, tedy dodat (tu neschopenku) na UP..:nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
29.3.17 21:24

Mohou omluvit týden, ale myslím, že 8. den od nahlášení nemoci se musíš dostavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15051
30.3.17 10:30
@dedrichov píše:
Mohou omluvit týden, ale myslím, že 8. den od nahlášení nemoci se musíš dostavit.

Promiň, ale tohle je úplná hloupost, když má někdo třeba zlomenou nohu nebo hnisavou angínu apod., tak jej nemohou tahat osmý den na ÚP, pokud toho ten člověk ještě není schopen.

Zakladatelko, stačí nějaký papír, prý ho na ÚP dávají, pokud jej nemáš, tak si nech jen na papír napsat, že vyšetření bylo akutní a datum, od kdy do kdy se nemůžeš dostavit, neschopenky se nezaměstnaným již nevystavují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
30.3.17 12:35
@Klopotkova píše:
pokud dobře čtu, tak zakladatelka píše o nachlazení, nikoliv zlomenině. A na to jsem reagovala, neboť před 2 měsíci jsem byla v podobné situaci.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15051
30.3.17 12:36
@dedrichov píše:
@Klopotkova píše:
pokud dobře čtu, tak zakladatelka píše o nachlazení, nikoliv zlomenině. A na to jsem reagovala, neboť před 2 měsíci jsem byla v podobné situaci.

Píše cosi i o bolestech v krku, takže dobře, pokud jí zítra diagnostikují angínu a bude doma ležet v horečkách, tak musí na ÚP za 8 dní, i když bude ráda, že je ráda, trochu postavené na hlavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
30.3.17 12:42
@Klopotkova píše:
Popsala jsem svoji zkušenost, třeba to bude na jiném ÚP jinak a jistě se domluví. Vše ostatní jsou spekulace. :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
30.3.17 19:02

Zakladatelko na neschopenku nemáš nárok, stačí jen potvrzení o tom, že jsi práce neschopna. Buď ti tam doktor uvede, že jsi třeba měsíc práce neschopna nebo napíše jen práce neschopna od kdy a pak pokud bys marodila delší dobu, tak na konci měsíce je třeba doložit potvrzení, že jsi stále práce neschopna. Prostě tak jako v práci, akorát ne neschopenka a lístek na peníze, ale jen na potvrzení / na některých úřadech mají svoje formuláře, někde stačí třeba na výměnný list nebo na obyč. papír/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
8.10.18 06:19

@Adull Zdravím, jen se chci zeptat, pokud tahle situace nastane a člověk marodí a zároveň je na ÚP, tak je mu podpora pozastavena, nebo jí normálně pobírá i v nemoci? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama