Úraz = sociálka

73
3.4.21 07:03

Úraz = sociálka

Ahojky, včera jsem telefonovala s kamarádkou, které si batole sahlo na horkou plotýnku, vse je ok, ani puchýře nemá, jenže… Tohle podobné se jí už stalo se starším dítětem, prostě se motalo v kuchyni a sáhlo si. Hovoru byl přítomen můj přítel ( nemáme děti) a byl toho názoru, že je kamarádka nezodpovědná a kdyby šla s batoletem na pohotovost, tak by to doktor určitě hlásil ba sociálku, že už je to podruhé a ona je nezodpovědný rodič 8o. Já jsem toho názoru, že doktoři mají na práci spoustu jiných vecuz, než hlásit vše na sociálku :P a setkají se se spoustou dalších horších případů, které si to nahlášení zaslouží :? Hold se prostě děti někdy nehlídají…A jaký máte názor vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5640
3.4.21 07:13

@Anetkamor doktoři by to neřešili a tvemu priteli vyřiď, ať se hlavně nezapomene starat o své děti. (nejlepší rodiče existují, bohužel nemají děti). Nic se mi takoveho nestalo, ale vím jak dokáží být děti rychlé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
3.4.21 07:15

@Anetkamor přítel je mimo to za prvé a za druhé chci vidět jeho až bude hlídat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
3.4.21 07:20

Nesmysl. Moji rodiče by uz davno sedeli kvuli bratrovi, kdyby to tak bylo. Ten byl tolikrát šitej nebo sadrovanej… Uplne nemoznej. Ja se segrou nikdy zadny uraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19123
3.4.21 07:34

Na sociálku se hlásí, když má někdo podezření na týrání nebo zanedbávání, ne když se dítě nešťastnou náhodou zraní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
3.4.21 07:57

Na sociálku doktoři hlásí případy, kde mani podezření, že uraz dítěti rodiče způsobili umyslne. Nebo zanedbáním, ale to ze se dítě spali není zanedbani. To je smůla, blba náhoda. Me by rodičům musela socialka asi sebrat. Já jsem jako dítě byla hodně živá a asi i hodně nešikovna, mela jsem velmi často něco zlomené, pohmozdene, nastipnute…sádru jsem mela snad pořád. Jednou jsem si dokonce zlomila jednu ruku týden po sundání sádry z druhé ruky… jo, otec tehdy říkal, že se mnou nikam nejde, ze už na něj doktor posle socialku. No neposlal. Pekne si to zapamatuj a až budete mít děti, tak to příteli připomeň. Nejlepší rodiče jsou ti, kteří žádné deti nemají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62830
3.4.21 08:01

@Anetkamor můj názor, že je vidět, že přítel nemá děti.. Až je bude mít, pochopí.. Nic nikde nikdo nehlásí ani při úrazu, pokud není podezření, že si ho dítě nezpůsobilo samo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
3.4.21 08:03

@Anetkamor
Tvůj přítel by si měl dát mokrý hadr na hlavu. Hlásí určitě týrání, ale sáhnutí na plotnu se stane i v lepších rodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
3.4.21 08:08

Nektere deti maji uraz i treba kratce za sebou a proste je to nahoda. Vim, ze jedne zname rekli v nemocnici, ze jeste jednou bude mit uraz na kole bez helmy a poslou na ni socialku, ale tam je zjevne pochybeni rodice, ze nedal helmu a taky je jasne, ze kdyz ji takto pohrozili, ze si da priste vzdy pozor, takze efekt to melo. Jinak ano ty podezrele caste urazy by se radeji mely proverit, aby se prislo na tyrani, coz ale 2 spaleni urcite nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15951
3.4.21 08:15

@Anetkamor než tvůj přítel začne moralizovat at si pořídi vlastní dítě a pak at kecá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 08:16

Takhle chytrá jsem byla taky a to do doby než se mi narodil nejmladší syn (třetí dítě), nechápala jsem jak někdo může dopustit že se mu dítě zraní. No a pak nejmladší začal chodit v devíti měsících, byl jak neřízená střela a pak si rozsekl hlavu, jeli jsme na šítí. Jen se mu vytáhli stehy, tak si hlavu rozsekl znovu. Fakt jsem se bála na to šítí jet, že na nás pošlou sociálku. A neposlaly. Paní doktorka byla stará a už viděla kde co. Když jsem jí se slzama v očích řekla co se stalo, dostala záchvat smíchu. A pak mi řekla, že je to běžné. :D Anomym protože tato historka je u nás dost známá a nechci by si ji někdo spojil s mým nikem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 08:21

Záleží i na typu zranění. Něco je normální a dá se to vysvětlit úrazem, ale něco se normálně nevysvětlí. Takhle se propálila moje šikana, když jsem byla dítě. Byli jsme na pohotovosti, protože mi bylo špatně, doktor si všiml modřin, které se vysvětlit úrazem nedaly. Hned říkal, že to je na sociálku. Kdybych to nevysvětlila, tak by sociálku volal hned.

• Citovat
  • Nahlásit
2751
3.4.21 08:21

Doktori urcite v pohotovosti krati cas tim, ze projizdi stary zpravy sourozencu deti, ktere prave osetrili, aby zjistili, ze se stejny uraz uz jednomu sourozenci stal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
3.4.21 08:22

Kdyby socialka mela resit kazdy uraz ditete, tak nedela nic jineho, uhlidat to, je nekdy fakt nad sily. Dcera si taky oparila prsty na plotynce a vcera zas skoro syn, ma 5,5 a furt se tam motal a muzu rikat 100× pozor, je to horke, do toho dcera spadla z gauce, bezim se kouknout co rve a vracim se a syn uz ruce vedle plotny, nastesti se nespalil :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
3.4.21 08:23
@Anonymní píše:
Takhle chytrá jsem byla taky a to do doby než se mi narodil nejmladší syn (třetí dítě), nechápala jsem jak někdo může dopustit že se mu dítě zraní. No a pak nejmladší začal chodit v devíti měsících, byl jak neřízená střela a pak si rozsekl hlavu, jeli jsme na šítí. Jen se mu vytáhli stehy, tak si hlavu rozsekl znovu. Fakt jsem se bála na to šítí jet, že na nás pošlou sociálku. A neposlaly. Paní doktorka byla stará a už viděla kde co. Když jsem jí se slzama v očích řekla co se stalo, dostala záchvat smíchu. A pak mi řekla, že je to běžné. :D Anomym protože tato historka je u nás dost známá a nechci by si ji někdo spojil s mým nikem.

Tak to nejste moc unikatni, sila jsem bradu diteti v pohotovosti a asi 2 dny po vyndani stehu jsem ji sila znovu. Nektery deti padaj jak brambory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat