Ušní dírky po porodu-problém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 30.08.19 07:13
Ušní dírky po porodu-problém

Zdravím všechny, nesetkal jste se někdo prosím s podobným problémem? Jsem rok po druhém porodu, kojím a už pár měsíců mi hnisají dírky na náušnice, které mám od narození a nikdy jsem problém neměla. Ani náušnice kvůli tomu nenosím. Od lékaře mám kortikoidovou mast, ale to zabere vždycky na pár dní. Občas se to zanítí i za ušima.

Reakce:
Heivka
Závislačka 4387 příspěvků 30.08.19 07:16

@kytkalenka Nedávat náušnice, mojí mámě se po druhém porodu rozjely všechny možné alergie, do té doby znala alergii jen z doslechu. Bohužel jí ty alergie, ale v mírnější formě, už zůstaly.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 30.08.19 07:32

@Heivka Já už je právě ani nedávám a stejně. Alergie už mě taky napadla, ale pravė neznám nikoho, ldo by se setkal s tímto konkrétním problémem.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 30.08.19 07:34

A jaké máš? asi fakt alergie, já to teda nemám od porodu, ale kdykoliv dám jiné náušnice než zlaté tak černají a hnisají mi šíleně uši

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 30.08.19 07:38

@ka2ka právě už nedávám vůbec. Včera jsem kolem nich prošla v koupelně a dneska zase ráno uši hrůza :-) Jinak jsem dřív nosila stříbro. Přemýšlím, že pořídím zlaté, ale jestli to má vůbec význam.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 30.08.19 07:41
@kytkalenka píše:
@ka2ka právě už nedávám vůbec. Včera jsem kolem nich prošla v koupelně a dneska zase ráno uši hrůza :-) Jinak jsem dřív nosila stříbro. Přemýšlím, že pořídím zlaté, ale jestli to má vůbec význam.

budeš to muset zkusit a nebo nenosit nic, já snesu jedny jediné, manžel mi kdysi koupil náušnice no za dva dny jsem měla uši 3× větší :roll:

nozu
Extra třída :D 12802 příspěvků 30.08.19 07:42

Mohla se ti opravdu rozjet alergie. Na stříbro to bývá poměrně časté. Místo zlata bych vyzkoušela chirurgickou ocel. U zlata si dávej pozor i na příměsi, některé také mohou způsobovat alergii.

Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 30.08.19 07:52

Co máš za náušnice? Já si taky časem vypěstovala alergii na stříbro, to mi hned hnisa (jako dítě sem ho nosila normálně), ale třeba zlato nebo ocel nedělá nic. Zkus náušnice z jiného materiálu

Havlova
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 30.08.19 07:56

Já na sobě od porodu nesnesu žádný kov - ani zlato, ani chirurgickou ocel. Nenosím náušnice, prstýnky, řetízky, hodinky - nic. Knoflík na riflích atd. zespoda natírám bezbarvým lakem. Do porodu mi nic nevadilo. Rozjely se mi i další alergie, zhoršilo astma.

Heivka
Závislačka 4387 příspěvků 30.08.19 08:39

@kytkalenka A nenosíte ze stejného kovu jiný šperk, třeba prstýnek nebo řetízek, protože i to může situaci v uších zhoršovat. Ještě mě napadlo že by to mohlo být ekzémové ložisko. Já mám takhle jedno na levém prostředníčku a vždycky se vyrojí když toho mám hodně. Objevilo se mini obou dětí a zmizelo u syna po 5 měsících (měsíc po ukončení kojení) a u dcerky ještě v šestinedělí (tu jsem kojila jenom 3 dny). Kortikoidy na to používám jenom když to moc svědí a bolí, ale vím že to ekzém nevyléčí, jenom potlačí příznaky. Vyléčit to musím vždycky dost razantní dietou (na 3 dny vyloučíme sacharidy a potom je do jídelníčku vracím velmi pozvolna) a nastolením rutiny pro dodání klidu co ž je u mě hlavně nastavení spánkového režimu (bohužel jsem v rodině skřivanů jediná sova).

LindaPraha
Neúnavná pisatelka 15949 příspěvků 30.08.19 08:43

@kytkalenka od prvniho porodu nesnesu zadne nausnice, hned me zacnou usi palit, svedit, bolet. Do te doby jsem nosila bez problemu

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 30.08.19 10:12

Děkuji všem za odpověď, asi to bude alergie. Došlo mi, že nosim brýle a v těch nožičkách je taky kov. A budu doufat, že ukončení kojení to zlepší:-)

RadkaŠty
Závislačka 2901 příspěvků 12.09.19 11:12

@kytkalenka tak moje zkušenost je blbá, mám 15 let od porodu problém s jakýmkoliv kovem v uších, jinde na těle problém nemám, ale jakmile mám náušnice, tak mi uši do 5minut zrudnou, začnou palet a musím náušnice vyndat, pak mi několik dní uši hnisou, tak už ani nezkousim a náušnice nenosím, v minulosti jsem vyzkoušela snad všechny druhy kovů a dělá se mi to po všem a zlato je asi nejhorší.. Před porodem jsem snesla cokoliv a pak nic.. ;) navíc od porodu nemůžu jist houby z lesa, ty co jsou vypěstované v pestirnach mi nevadí, ale ty z venku jo, myslím si, že to spolu souvisí, že mám alergii na kovy a tím, že houby do sebe nasavají kovy, tak mi vadí i tohle.. :(

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 12.09.19 13:36

@RadkaŠty u me uz zase po par dnech zhorseni, ani ty bryle nemam, tak nemuzu prijit ma to co to vyvolava.

Váš příspěvek
Reklama