Uspávání jedině u prsu

1593
12.1.08 00:53

Uspávání jedině u prsu

Naše tříměsíční dcera usíná v noci výhradně při kojení. Dříve jsem zkoušela uspávací rituál, nefungovalo nic, přesvědčila mě o tom, že by byla schopná plakat až do rána a to já nevydržím ani 20minut. Pak jsem četla, že malá vyžaduje mou blízkost a že rituál uspávání by se měl začít učit od třetího měsíce. Nyní nám tedy tři měsíce jsou a já chci cca za necelý měsíc začít tvrdě bojovat za usínání v její postýlce.

Problémem je i to, že malá odmítá jakýkoliv dudlík, ale jde ji vysloveně jen o cumlání prsa. Nemá hlad ani žízen.

Tak Vás tedy prosím o rady, zkušenosti s Vašimi miláčky :)

Dočetla jsem se i o návodu, jak docílit usínání v postýlce - cca po pěti minutách k postýlce přijít, dítě uklidnit a postupně intervaly zvyšovat.. No jo, jenže já malou uklidním jedině pochováním, příp. přiložením k prsu. Tak jak to udělat?

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
12.1.08 01:28

Vždyť je malinká - na rituály a uspávání v postýlce máte ještě fůru času… Poslouchej sebe a ne moudré knihy :)

Starší dračice byly kojené do roku a třičvrtě, a jak myslíš, že po tu dobu usínaly? Plynule pak přešly na pohádku a hrneček s mlékem… A Elouš usíná jak? No u prsa - a jsou to moje nejmilovanější chvilky, dívat se jak krásně usíná… Možná proto ti radím, aby ses toho dobrovolně nevzdávala. A nevěř pověrám, že si ji tím rozmazlíš, o tom to není :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
12.1.08 07:29

Lesi ty máš výdrž být v půl druhé vzhůru :wink: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20110
12.1.08 08:05

Ahoj, malej mi tak taky usínal až do čtyř mesíců. Pak se to najednou zlomilo a z ničeho nic začal sám usínat v postýlce - mívá zapnutý kolotoč. Nevím, jak dáváte malou spinkat, my jsme ho zavazovali do zavinovačky, s tím jsme přestali asi 14 dní potom, co začal usínat sám. Teď spí ve spacím pytli.
Taky si myslím, že je ještě brzo na to, učit ji usínat samotnou… Kdyby se to Tobík z ničeho nic nenaučil sám, nechala bych ho. Na vyřvávání nevěřím… i když vím, že sposta holek na to nedá dopustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
12.1.08 08:47

Tak koukám, že máme zlaté dítě, usíná nám totiž samo, jen třeba z nějakého rozrušení, jako třeba delší cestování, z toho je někdy rozhozená a doma pak „nemůže zabrat.“ Usínání u prsa jsem si moc neužila, kojila jsem velmi krátce a je mi to líto, takže bych taky doporučovala užívat si usínání drobečka u prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
12.1.08 10:31

Ahoj,
ve třech měsících je brzy. To učení usínat samo v postýlce s prodlužovacími intervaly se má začít nejlépe kolem šestého měsíce.
My jsme začali v necelých sedmi a pochopil to hned!!! A to do té doby samozřejmě neusínal jinak než u prsu. Teď stačí nakojit, chvilku se mu hodně věnovat a pak šup do postýlky. Minutku kouká, nebo se trochu plazí po postýlce, a pak v klidu usne. Paráda!!!
Ještě vydrž. Pokud Tě to nevysiluje jako mě (veeeelmi časté noční buzení na kojo), tak ještě počkej.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
12.1.08 11:31

Tříměsíční miminko má opravdu nárok na takové uspávání! Proč se chceš tak brzy zbavovat takových krásných chvilek? Plně souhlasím s Lesinou. Moje malá má 10 měsíců a uspávání u prsu je náš večerní rituál. Ona se na to úplně těší. Dá si 10 minut a spinká. Já si nestěžuju, nepotřebuju se nikam večer od malé vzdalovat, jsem tady pro ni a ještě dlouho budu. Ale holt každá to vidíme asi jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
12.1.08 14:32

Neboj se, vždyť to je mimoušek, potřebuje tvoji blízkost a jestli to tak také cítíš, ber to podle svého citu a rozumu.
Můžu ze své zkušenost. Tomáška jsem měla u sebe v posteli snad skoro do 3 let. To jsme si vyslechli od příbuzných komentářů...... Pak jsem mu koupila nové povlečení a on sám řekl, že si půjde lehnout k medvídkům.
Takže i usínání u prsa..... Vždyť to malinké cítí svoji jistotu, teď bych to neřešila. Kamarádka má dvě děti za sebou, jedno chtělo být v objetí maminky a druhé prso v puse. Takže ona ležela uprostřed a snažila se vyhovět oběma. (ne u každé maminky by to šlo technicky provést). A také to odeznělo, ale později, až po roce mladšího dítka. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
12.1.08 15:10

Děkuju všem! To jste mě tedy docela překvapily… Já právě všude slyšela, že by to tak být nemělo a že by se měla už od 3 měsíců učit usínat sama… a hle, ono to tak očividně není.. :)

Dávám spíš na rady zasloužilých mamin než na chytré knihy… :) tak to tak asi zatím necháme…

Problém je, že se mi poslední dobou většinou probudí, když ji chci spící odnést do postýlky… Zatím ji dávám do rychlozavinovačky - s tou jí přenesu snadněji a je méně pravděpodobné, že ji probudim, ale malá už z ní roste, za chvilku se do ní nevejde a když usne bez ní, tak ji vždycky probudim, i když se ji snažim „podebrat“ co nejopatrněji… :( myslela jsem, že koupim ten spací pytel, ale zjistila jsem, že se dělá jen na ramínka - není i pod hlavičkou… :roll:

Jinak mě to uspávání u prsu nikterak neobtěžuje! Je to krásný pocit - kojení. Moji kamarádku kojení vysloveně nebavilo, ted, když i já mám dítě a kojim, tak vůbec nechápu, jak to někoho může obtěžovat… :?:

Posledních 14 dnů u nás vypadá tak, že malou uspim u nás v posteli a nechám ji tam rovnou spinkat, abych neriskovala její znovuprobuzení a my s přítelem spíme v obýváku (protože malou většinou budí i naše převalování na posteli…). Takže nás normálně vystěhovala z ložnice… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
12.1.08 15:30

Caress já teď zavinuju do dětské peřinky, jinak by se mi v noci taky probudil. Normálně si na naši postel rozložím jeho peřinku, položím ho cca doprostřed a strany zavinu přes něj… :wink:
A já spím taky v obýváku,manželovo chrápání malému nevadí, ale jakmile se já jen otočím, tak je hned vzhůru, má na mě radar :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
12.1.08 15:32

Ogulaa: a to ho pak přeneseš do jeho postýlky a necháš spát na té peřince?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
12.1.08 21:22

Caress - to má teda vaše malá hodně lehké spaní. Naše Emi byla úplně stejná, teď musím říct, že se to zlepšilo (ťukťuk) - už si dokonce do pokoje kde spí můžu sem tam i pro něco zajít :lol: A přenášení a buzení - taky máme někdy i teď. Nám stačí zůstat chvilku u postýlky a hladit po hlavičce a dělat pššššššššššš. Ale kdyby se mi budila, jak píšeš ty, tak bych taky vyklidila pole :lol: Pro spánek miminka cokoliv :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.08 11:50

CARESS- naše Any má 8.5měs a nefunguje na uspávání NIC!! Zkoušela jsem rituály, vyřvávací metodu( na tu nemám nervy, protože sousedům prý to řvaní v noci vadí a any vydrží řvát přes 2h!! ) a zjistila jsem,že prostě jediné, co zabere je jí nechat ať si hraje dokud se neutahaá a neuzná za vhodné odpadnout. Tohle praktikuju od doby, kdy začala zvedat hlavu a vydržela si hrát sama na dece. Většinou když si vyhraje a je unavevá, tak jí položim do hajan a po chvilce povídání usne.Někdy ale musí dostat ještě z prsa a pak usíná. Sice nepotřebuju nikam večer chodit a nedělá mi problémy jí uspávat ale myslim, si, že teda neni dobrý, když vyžaduje jen a jen maminku a já se bez ní ani ne…hnu :( Tak držím palce všem, kteří mají takové nevybitelné dětičky jako já..... :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
26.1.08 12:22

Evulinko, vítej do klubu, to je jak u nás uplně přesně. Poslední dobou dodržujeme poctivě rituál, vše dělám stejně a ve stejnou dobu, dokonce i pyžamo mám stejné a začala usínat ve 22 hod. Nechci to zakřiknout, trvá to tak 4 dny a já mám hned ráno plno energie a přes den všechno lépe zvládám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.08 14:22

Eva5511- já se obávám,že v našem případě je ráno plná energie akorát Anetka :roll: Je úplně jedno v kolik usne a o půlnoci je prvně vzhůru a pak pořád po 2h a můžu ji uspávat jakkoli třeba u prsu.A ráno je v 6h nejčilejší usměvavé mimi.Ale už si zvykám na to, že se asi nikdy v životě nevyspím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama