Uspávání - metoda "vyplakání"

Napsat příspěvek
Velikost písma:
896
25.9.15 23:02

Jo, dát si dítě do postele a nechat usnout vedle sebe, přendat do postýlky a nebo taky ne.. a pak, když má dítě rozum říct, že je velká holka a může spinkat sama.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
brko
26.9.15 08:44
@kacikhanz píše:
Tak ja jsem tedy proti vyrvavaci metode. A kor ve 12 mesicich. Nas prcek prave v 11 mesicich prestal spinkat sam a vyzadoval spani se mnou. Ve svoji postylce vzdycky strasne plakal. Kdyz jsem ho vzala tak se ke me pritulil a drzel se me dokud neusnul. Myslim ze prave v tomto veku se deti zacinaji bat (tmy, samoty, strasidel atd) a to, ze dite nechas vyplakat, (rezignovat) mu vlastne ukazes ze se na tebe nemuze spolehnout ze ho ochranis. :nevim: to je muj nazor

A nejen tvůj. :palec:

  • Citovat
  • Upravit
brko
26.9.15 08:52

@pralinka2727 to jsi vážně nechala plakat miminko, dokud se ti nepozvracelo? 8o :cert: :poblion: přijde ti to normální?

  • Citovat
  • Upravit
Theodoula
26.9.15 10:50
@brko píše:
@pralinka2727 to jsi vážně nechala plakat miminko, dokud se ti nepozvracelo? 8o :cert: :poblion: přijde ti to normální?

Taky nechápu 8o ještě že maminku přestalo bavit povlíkání postýlky a znovu koupání dítěte… :zed:

  • Citovat
  • Upravit
30
26.9.15 11:17

Diskuzi jsem nečetla celou…
Přijde mi jako totální blbost nechávat miminko vyplakat. Zvlášť když je takhle malé. Pláč je jeho jediná metoda komunikace, třeba je mu zima, teplo, bolí bříško, nebo jen chce být s vámi - s mámou.
Nechápu vaší větu : „Na druhou stranu – čím dřív se to naučí, tím líp i pro ní.“ Proč? Co je proboha dobrýho na tom, že se dítě naučí uřvat ke spánku??!! Já to svoje dítě neučím a ani moje matka, která má tři děti to na žádném z nás nepraktikovala, a přesto jsou z nás celkem normální lidi a mamánci taky nejsme.
Prostě mi vyplakávání dětí přijde hnusný. Nevím proč dítěti nedopřát trochu času navíc na uspání, pomazlení atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
896
26.9.15 11:38

Souhlas.. jako ono se to dneska nenosí takovéto „vše pro dítě“.. dá se s tím ale žít normální život :)
Nejsem posedlá bio matka, ale je potřeba používat selskej rozum a snažit se pochopit svoje dítě a jeho potřeby. U nás používáme směs všeho, protože vím, že na každou prudu funguje něco jiného :zed:
Mám takovej pocit, že asi nic horšího než nechat dítě vyřvat snad ani není.
Stačí si představit, že se třeba potřebujete svěřit manželovi, vypovídat, obejmout.. a on by vás odkopl, zavřel a odešel..
Tohle třeba pomáhá mě, představit si v té situaci svůj vlastní pocit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1482
26.9.15 12:18

Jo, praktikovala jsem celkem pravidelně okolo 3 měsíců, ale ne úmyslně. On prostě brouček neuměl jinak usnout, než přes ten pláč. Byl v posteli se mnou, pevně jsem ho objímala a on plakal a pak usnul. Chování nepomáhalo, spíš ho to probudilo a rozdovádělo a pak to bylo ještě horší. Vědomě, abych nechala plakat, i když bych věděla, že tomu umím zabránit, tak to bych nedělala. Teď je mu 9 měsíců a budí se v noci asi 15× a pokaždé utěšuju, nabízím pití atd. A to spí se mnou v posteli:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30
26.9.15 12:20
@ntkv píše:Mám takovej pocit, že asi nic horšího než nechat dítě vyřvat snad ani není.
Stačí si představit, že se třeba potřebujete svěřit manželovi, vypovídat, obejmout.. a on by vás odkopl, zavřel a odešel..
Tohle třeba pomáhá mě, představit si v té situaci svůj vlastní pocit.

Přesně tak, a ještě by se na mě chodil v intervalech koukat jak na tom jsem. To by mi bylo bezvadně.
Takhle se na to taky koukám. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8288
26.9.15 13:04

@Vaja1988 a tak to je asi metoda pro ty, kterým prostě nezafungovalo nic, ne? Jak píšou, zkoušeli všechno, ale nic dítě za X hodin neuspalo. Já bych byla zoufalá. Myslím, že pro každou matku je to až ta poslední možnost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
33005
26.9.15 14:07

@belladonna Ne, jseou i matky, které se prostě rozhodly, že jediné správné je, aby se mimino položilo do postele, dostalu pusu a nazdar bazar. A pak se toho snaží dosáhnout. Protože ony přeci uspávat nebudou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8288
26.9.15 14:20

@Svistice myslím, že jich bude minimum v dnešní době. A většině matek je to proti srsti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
896
26.9.15 14:26

Jsou maminky, který žijou v tom, že je standard položit mimino do postýlky, ono usne, a pak spást s manželem ve sv ložnici a nedej bože že se dítě vzbudí( to se samozřejmě musí taky řešit).. Takže fakt všechno nezkusí..

A vím co je to být zoufalá, moje dcera trpěla na noční děsy, hodně dlouho, normálně spala, hrozně brečela, abych jí probrala, dývala jsem na ní studenou vodu, propleskávala, nešla vzbudit.. když už jsem jí probrala, řvala hystericky třeba hodinu i dvě..pak jsem tu chodila s dítětem v šátku a zpívala(frajerka měla v roce 14kg, ve dvou 18), to pomáhalo, že neřvala, spát ale nechtěla, nebo nemohla..Navíc je hyperaktivní.. takže když jsem zoufalá mám právo na všechno? :potlesk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3767
26.9.15 14:35

@Adela Metodou „vyplakání“ si říkáš o nemalé problémy a možné psychické následky, které se mohou projevit až v budoucnu. Je to cesta do pekel. Zkus brát uspávání jako příjemný čas strávený se svým malým dítětem, které rychle vyroste a ty budeš mít na co vzpomínat. Já synka uspávala v náručí (podepřené ruce v křesle) až do roka a půl. Dnes je mu dva a půl a je vyrovnaný, veselý, samostatný a nebojácný, skoro nikdy se nevzteká a nebrečí. Po pohádce na dobrou noc usíná sám v pokojíčku a nikdy se nestalo, že by za námi utíkal nebo plakal. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3767
26.9.15 14:37
@ntkv píše:
Souhlas.. jako ono se to dneska nenosí takovéto „vše pro dítě“.. dá se s tím ale žít normální život :)
Nejsem posedlá bio matka, ale je potřeba používat selskej rozum a snažit se pochopit svoje dítě a jeho potřeby. U nás používáme směs všeho, protože vím, že na každou prudu funguje něco jiného :zed:
Mám takovej pocit, že asi nic horšího než nechat dítě vyřvat snad ani není.
Stačí si představit, že se třeba potřebujete svěřit manželovi, vypovídat, obejmout.. a on by vás odkopl, zavřel a odešel..
Tohle třeba pomáhá mě, představit si v té situaci svůj vlastní pocit.

Zlatá slova.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8288
26.9.15 14:40

@ntkv jak, na všechno? Třeba já si právě myslím, že drtivá většina matek tuto metodu prostě nepoužije. Rozhodně ne tak, že se miminko uřve do nějaké apatie a následného spánku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek