Útok psa

Ssd
143
23.2.16 14:19

Útok psa

Ahoj,

jak poznám, že na mě chce pes zaútočit a ne ke mně jen přijít a očuchat mě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5936
23.2.16 14:21

Vrci, má staženy ocas, sklopené uši…

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
23.2.16 14:26

Jak píše @kve-tinka výše.

Jinak vůči psovi je nejlépe přistupovat přátelsky, dát ruku pomalu k zemi dlaní dolu a dát mu ji takto pod čumák a nechat očuchat. Tím mu ukážeš, že mu neublížíš.

Pokud se ale jedná o agresivního psa, vyplatí se mu vyhnout a nekoukat do očí, což je bráno jako agrese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
23.2.16 14:28
@Ssd píše:
Ahoj,jak poznám, že na mě chce pes zaútočit a ne ke mně jen přijít a očuchat mě?

kolikrát nepoznáš, ke mě běžel pes, vrtěl ocasem a najednou vyskočil, stáhl uši a vycenil tesáky :think: některý podvraťáci jsou pěkný hajzlové, dokud na ně koukáš tak ok, proběhnou a už Ti visí na nohavici :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
23.2.16 14:40

@kve-tinka a nebo má ocas nahoru. Agresí je více typu, ne každá je strachová (stažený ocas).
@Ssd Pokud nejsi pejskař (neznáš psí řeč těla), tak nepoznáš. Psi mají složité vyjadřování a jak už tady padlo, tak někteří psi se tváří naoko pro laika přátelsky a pak zaútočí. Obecně je to tak, že pes je před útokem napjatý. Ať už je sebejistý (ocas nahoru) a nebo si nevěří (ocas dolů). Psi co se bojí útočí častěji, ale psi co si věří zase mohou útočit více tvrdě, cíleně.
Máš problém s nějakým konkrétním psem, nebo se ptáš obecně? My třeba potkáváme nezajištěnou dogu, která má pifku na mého psa. Doga neposlouchá, nemá nikdy náhubek. Pořídila jsem si proto elektrický paralyzér. S německou dogou bych si s holýma rukama neporadila. Krušné chvíle už byly. Většinou mám sebou dvouleté dítě a sama jsem navíc těhotná, je to hrozné. Ale dokud ta doga neublíží někomu, kdo podá stížnost, tak se neřeší nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ssd
143
23.2.16 14:48

@martina.se To bych vůbec nevěděla co dělat, co jsi dělala? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
23.2.16 14:50

@Any83 mám ho taky, jednou jsem už použila a pak málem i na majitele, který ještě držkoval na mne místo aby se pozastavil nad tím, že se mi jeho pes snaží dostat do kočáru a při tom vrčí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ssd
143
23.2.16 14:50

@Any83 Obecně, bojím se psů a měla bych infarkt jen kdybych tu dogu viděla. To jsi odvážná, já bych se přestěhovala, sice jen kvůli psovi, ale fakt se bojím, tak už bych byla o město dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
23.2.16 14:51
@Ssd píše:
@martina.se To bych vůbec nevěděla co dělat, co jsi dělala? 8o

na nohavici je to v klidu, jinak mám paralyzér :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
23.2.16 14:54

@Ssd když nám se tady líbí, jsou tady krásné lesy. Navíc kdo ví, jestli by jinde nebyl zase jiný velký zlý pes. U našich třeba venčí nějaký chlap obrovského rotwika, prý je hrozně zlý i na lidi, taky ho má na volno bez náhubku a jen spoléhá na to, že ho pes poslechne a nic se nestane. Ale samozřejmě už k několika konfliktům došlo. Takoví majitelé se pak cítí asi hrozně silní :roll: Odvážná si nepřipadám, sleduju okolí a když je vidím, hned řvu, ať si psa zavolá. A chlap z toho má ještě srandu. Taky bych ten paralyzér použila nejraději na něj @martina.se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ssd
143
23.2.16 14:55

@martina.se ale na nohavici se pověsí tak jezevčík…paralyzér pro mě ne, ale cítila bych se bezpečněji, to by pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
23.2.16 14:58
@Ssd píše:
@martina.se ale na nohavici se pověsí tak jezevčík…paralyzér pro mě ne, ale cítila bych se bezpečněji, to by pomohlo.

ne, i větší. chytne za nohavici a tahá.. ale to je vesměs v klidu, když mi jdou po kočárku, tak jsem zlá :think: párkrát jsem měla pokousané nohy, ale zatím nic hrozného, ale jako někteří majitelé jsou fakt kretýni, to se nedá jinak napsat - ještě, že nemám svého psa :nevim: tahat dítě, psa a modlit se - nic pro mne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
23.2.16 14:59

@Any83 jo, tací jsou nejlepší… nechápu :zed:  :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ssd
143
23.2.16 15:06

@martina.se tak jako neublíží to jo, ale jak se ho zbavit? :D nakopnout?
nj, četla jsem, vymezit si své území postavit se před děti, kočárek, psa,… a řečí těla, vůlí, pohledem dát najevo „To je moje“, ale to může vyprovokovat psa k boji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ssd
143
23.2.16 15:09

@Any83 to chápu a všude je nějaký pes to jo, ale kolikrát to je i o náhodě: jdeš městem v nějaký zapadlejší uličce nebo někde na okraji, když nepotkáš úchyla, potkáš psa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama