Utrácení za zbytečné věci

31.12.19 18:59

Utrácení za zbytečné věci

Kromě předsevzetí hubnutí (klasika)
a dalšího, tak je to předsevzetí, že nebudu nakupovat nic, co opravdu nepotřebuji.
Což je bohužel moje velké mínus.
Třeba letos jsem si koupila vibrační plošinu.
Je pod postelí. Tedy aspoň to je jedno z dalších předsevzetí, že ji budu používat.
No a mnoho jiných věcí.
Mám doma hromady a hromady zbytečností ať jsou to levné či drahé věci, tak i potraviny.
Jak jste s tím na tom vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5755
31.12.19 19:02

Prej si clovek tu vec nema koupit hned ale pockat tricet dni. Vetsinu veci prej uz pak nekoupi. Ja osobne se nepouzivanejch veci zbavuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
31.12.19 19:02
@KahlanAmnel píše: … Třeba letos jsem si koupila vibrační plošinu.
Je pod postelí…

To mi připomíná můj rotoped. Stal se z něj bezvadnej věšák na kdeco… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
31.12.19 19:11

Většinou si člověk tím pokouší zaplnit prázdno ve svém životě. Začni řešit tohle, nebudeš si muset nahrazovat autentické prožitky krámama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10215
31.12.19 19:13

Ne kupuji věci po zralé úvaze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 19:13

Já už od začátku září vyhazuju týdně 15 věcí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 19:17
@Tarjei píše:
Prej si clovek tu vec nema koupit hned ale pockat tricet dni. Vetsinu veci prej uz pak nekoupi. Ja osobne se nepouzivanejch veci zbavuju.

Když mě je to pak líto..
Nicméně mám v plánu udělat velkou debordelizaci všeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 19:18
@evulinda79 píše:
Já už od začátku září vyhazuju týdně 15 věcí

Něco jako Marie Kondo x2? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
31.12.19 19:19

Taky nakupuju, abych „se odměnila“ nebo „si udělala radost“, protože si „to zasloužím“ (doma to není stoprocentní, ale to by bylo na dlouho), ale mám omezený rozpočet, takže to není nijak enormní. U oblečení jsem zavedla pravidlo „kus za kus“, tj. když koupím něco nového, musí něco starého pryč a navíc stejná kategorie - ne že si koupím nový kalhoty a vyhodím starý ponožky. Teď už jsem ve stádiu, kdy hadry nakupuju jen, když se něco nedá nosit. U ostatního si dávám na čas, přečtu si na netu recenze a většinou dojdu k závěru, že to nepotřebuju. Průser je vždycky drogerie, protože tam jsou věci většinou levný, takže si nějaký blbinky vždycky obhájím. Ideální je vyjmout se obchodům, ve kterých nic nepotřebuju a do ostatních chodit se seznamem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 19:19
@zu.syk píše:
To mi připomíná můj rotoped. Stal se z něj bezvadnej věšák na kdeco… :mrgreen:

Rotoped chápu :mrgreen: na něm se musí makat..
Na vibrační plošině se fakt nenadřeš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 19:20

Ja uz jsem též projela šatník svůj, dcery a donutila i manžela a všechno šlo do světa.. :lol: :lol: o místa je hned více :joy:.. A ještě to projedu znovu a při koupi budu dlouho uvažovat, raději peníze bokem na to aby jsme si vůbec mohli vzít hypotéku na barak někdy 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Waterfall
31.12.19 19:23

Do svatby jsem se rozhodla, že nebudu zvelebovat domácnost, takže po ní jsem se utrhla ze řetězu… A utratila jsem šílené peníze za spoustu věcí, ale nic není zbytečné..

Navíc koupím občas nějakou kravinu z Ali, ale i tam jdu pro věci co chci a potřebuji. V kramech se naštěstí netopim :))

• Nahlásit
  • Citovat
31.12.19 19:25
@Nikolka409 píše:
Ja uz jsem též projela šatník svůj, dcery a donutila i manžela a všechno šlo do světa.. :lol: :lol: o místa je hned více :joy:.. A ještě to projedu znovu a při koupi budu dlouho uvažovat, raději peníze bokem na to aby jsme si vůbec mohli vzít hypotéku na barak někdy 8o :lol:

No s hadrama tak problém moc nemám..až na deky :zed:
Ale boty, kuchyně a cvičení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
31.12.19 19:27
@KahlanAmnel píše:
Rotoped chápu :mrgreen: na něm se musí makat..
Na vibrační plošině se fakt nenadřeš :mrgreen:

Hmm, že bych to taky koupila… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Waterfall
31.12.19 19:29
@KahlanAmnel píše:
No s hadrama tak problém moc nemám..až na deky :zed:
Ale boty, kuchyně a cvičení :mrgreen:

U bot je pravidlo že lodičky jen kožené, jen takové výšky kterou unosim, tzn ne tuna jehel které jsou jen do divadla. Pak nesmím vzít znovu podobnou barvu co už mám a tím se zbytečným vyhnu :D když mám troje žabky, další nejsou třeba.
Mám kozačky semišové do divadla, hnědé semiš, černá klasika a pak je lze doplnit třeba hnědými koženými lesk, ale nenasla jsem co by se mi líbily, tak třeba příští zimu ;))

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama