Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
@nejvíczoufalá Já nosila do spořitelny kopie, ale originály jsem měla s sebou, paní jen koukla na originály a „ověřila“ ty kopie, že odpovídají…
@j.a.n.i1 jak ověřila že odpovídají? jen koukla, že je to stejné a dobrý?
@nejvíczoufalá Jojo, hodně zběžně koukla, že jsou stejné a dala na kopie razítko a podpis ![]()
Myslim, ze by to mel byt original. ale kazda stavebka ma svoje bezplatne cislo 800 xxx xxx. tak si tam zavolej a zeptej se tam ![]()
Nevíte někdo kde najít nějaký seznam co všechno se dá použít jako rekonstrukci(kuch. linka, vestavěné skříně, sporák, WC, vana)?? Mohli by jste někdo tady třeba přibližně vyjmenovat na co všechno jste si úvěr na rekonstrukci brali? Díky moc
Seznam nemám, ale v principu na vše, co je pevně přidělané k baráku či bytu… takže třeba podlahové krytiny typu plovoucí podlahy, dlažby, barvy na malování, interiérové dveře, kabely na rozvod antény a počítačové sítě, myslím, že i žaluzie, ale ty nevím jistě. Plus tedy nám prošlo i spousta věcí co tam nepatřily, evidentně se nikomu nechtělo po položkách kontrolovat naše půlmetrové účty z hornbachu.
Ale přece co nakoupím třeba v Obi, nebo v jiném marketu, tak tam jméno není. To se dá taky použít? Nyní řeším stejný problém. Po 3 letech mi napsali, že nemám doložených 50.000,– a že to mám do konce roku dát dohromady. Takže taky budu shánět.
Hlavně pozor na to co stavebka uzná. Spousta věcí ti nemusí uznat, např. vybavení, nábytek apod. Musí to být věci pevně zabudované, podlahy, výmalba a tak. A hodně firem co dělá reknostrukci tak pak vystavuje faktury. Leda si přes počítač změnit jméno, pokud seženeš fakturu od někoho jiného ![]()
@Anonymní píše:
Ale přece co nakoupím třeba v Obi, nebo v jiném marketu, tak tam jméno není. To se dá taky použít? Nyní řeším stejný problém. Po 3 letech mi napsali, že nemám doložených 50.000,– a že to mám do konce roku dát dohromady. Takže taky budu shánět.
My tam davali uctenky treba za primalex apod. to nam vzali ![]()
Taky nám bez problémů vzali účty z Hornbachu, OBI a podobně, akorát to musí být na věci „pevně spojené“… takže třeba plovoucí podlaha, barvy na malování, vestavné spotřebiče, kuchyňská linka, obklady, dlažba…
Ahoj, nemáte některá na půjčení účtenky z rekonstrukce bytu (kuchyň, plovoučka, dveře…) Potřebuji to pro banku.
Nevítě někdo, jak to je s účtenkama ze zahraničí? mám doložit účtenky k úvěru - jejich soupis a nevím jakým kurzem to mám přepočítat, má to být totiž v Kč. ![]()