Úzká pochva - porod

Anonymní
14.4.21 12:34

Úzká pochva - porod

Ahoj, radši to napíšu anonymně.
Za měsíc bych měla rodit, mám však velmi úzkou pochvu. Každé vyšetření u gynekologa mě bolí a jak mi k dnes řekl jsem strašně úzká jako bych byla panna :roll:
Má blbej smysl pro humor ale úzká jsem fakt hodně.
Chtěla bych proto císařský řez. Řekla jsem to gynekologovi ale ten zase vtípky že to zvládnu.
Je tu prosím maminka, která tohle zažila a šlo jí domluvit se v nemocnici na císaři, když nemá jiný důvod (poloha, placenta, vše je jinak ok).
Prosím všechny rizika císaře znám. Jen jestli je tu mezi vama žena co to cítí nebo cítila stejně.

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.4.21 12:36

Tak já mám taky hodně úzkou vagínu a rodila jsem přirozeně. Bolelo to, jako bolí porod kazdou :)

• Citovat
  • Nahlásit
1994
14.4.21 12:38

Myslím že císaře vám nikdo neindikuje skz to že jste pocitově úzká… Jelikož tohle jsou měkké tkáně které se roztáhnou úplně v pohodě. Při kontrakcich určitě budete ráda že už můžete tlačit. Úzkost se hodnotí spíš velikosti otvoru v pánvi… A i ta je spojena vazy které se mohou roztáhnout… Navíc císař je velká břišní operace. Když jsem v porodnici viděla jak každá o vag. Porodu může chodit a starat se o miminko… Chtělo se mi brečet. Jizva 8m po cs mě stále bolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
14.4.21 12:41

Z tohoto důvodu ti CS určitě neudělají, to se roztáhne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
14.4.21 12:42

Prosim te, posevni kanal je vysoce elasticky a roztahne se ani nebudes vedet jak :roll: to fakt neni indikace k velke brisni operaci a nevim ktery podplaceny blazen by te z takového duvodu na cisar poslal.
Ze te boli vaginalni vysetreni je zpusobene jednak citlivosti gynekologa, druhak tim, ze je to vevnitr vsechno prekrvene a nekdo se ti pokousi vrazet prsty do cipku jaksi opacnou stranou, nez to příroda zamyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8099
14.4.21 12:49

V těhotenství mě bolelo každý vyšetření a zvlášť ke konci to sem myslela že jim z toho křesla vyskocim. Porodila jsem normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
14.4.21 12:53

Mne treva dr merila panev u prvniho tehotenstvi a rikala ze mam vylozene porodni panev. A i tak me teda porod bolej jak kur. a. jediny ze jsem nemela ani pri jedne dceri nejaky extremni poraneni a u te 4kilove temer zadne poraneni. JA Myslim ze tohle neni indikace k cs. Myslim ze podstatnejsi je pomer vahy miminka ku panvi matky. Jestlize by maminka vyla uzka a drobna a miminko velke pak tam ta indikace je. Myslim ze par takovych pribehu jsem cetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
14.4.21 13:02

Taky sem úzká, po prvním porodu mě ještě sesili víc na těsno a i další porod v pohodě. Se ti to roztáhne, tam nezáleží na tom jak jsi široká teď. Tohle fakt není důvod pro císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 13:09

Úzká - široká pochva je trochu mýtus. Pochva je sval. Některé ženy jsou stažené - může být problém při sexu. Něktéré mají svaly povolené - pak to vypadá, že je jejich pochva široká. Taky mužeš mít u poševního vchodu kousek tkáně, který ti působí potíže. Slova tvého gynekologa jsou divná, spíš jsi byla stažená. Já jsem měla problémy při sexu, než jsem poznala své tělo a narazila na respektujícího partnera a to cvičím roky Kegela a když chci, tak se ve mě partner pomalu ani nepohne. Porodila jsem naprosto bez problémů jen s rupturou prvního stupně. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
302
14.4.21 13:15

Úzká vagína vadí tomu, co jde dovnitř - gynekologické nástroje, penis, doplň si sama. Nevadí tomu, co jde ven - směrem zevnitř je to dole elastické až až.

Císař je podle mě úplně zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
14.4.21 13:17

Chapu te.. nejsi jeste i drobna, nebo hlavne uzsi panev? Treba bude dite v terminu velke tak by se to dalo uhrat na nepomer..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7461
14.4.21 13:33

A kde jsi podle tebe strašně úzká? V případě pánve to může být malinko potíž, ale ta se ještě může vlivem hormonů roztáhnout a taky to nemá žádnou souvislost s úzkostí poševního vchodu (na který asi narážel gynekolog?) a pochvy samotné. Pochva se při porodu roztáhne a ani o tom nebudeš vědět, horší protlačit hlavičku přes poševní vchod, ale na takový rozměr se běžně neroztáhne žádná nerodička. :mrgreen: Někdo protlačí hlavičku bez poranění, někdo praskne a někomu hráz nastřihnou (za mě to malé štípnutí bylo vysvobození k možnosti konečně mimčo vytlačit ven)…
Možná to zní hrozně, ale léčení po spontánním porodu nebývá žádná velká katastrofa. Oproti jizvě a bolestivém léčení po císaři je to většinou procházka růžovou zahradou. Strach z prvního porodu je normální, když nevíš, do čeho jdeš. Doporučuji začít s masáží hráze, u prvorodiček to prý může mít pozitivní vliv. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
14.4.21 13:34

Ne, indikací by byla úzká pánev, ne tvůj pocit, že máš úzkou pochvu. Ta se roztáhne. Hlavně klid.. Kr konci mě bolelo každé vyšetření u všech 3 děti.. A první porod byl nejlepší, nejrychlejší atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
14.4.21 14:42
@Anonymní píše:
Ahoj, radši to napíšu anonymně.
Za měsíc bych měla rodit, mám však velmi úzkou pochvu. Každé vyšetření u gynekologa mě bolí a jak mi k dnes řekl jsem strašně úzká jako bych byla panna :roll:
Má blbej smysl pro humor ale úzká jsem fakt hodně.
Chtěla bych proto císařský řez. Řekla jsem to gynekologovi ale ten zase vtípky že to zvládnu.
Je tu prosím maminka, která tohle zažila a šlo jí domluvit se v nemocnici na císaři, když nemá jiný důvod (poloha, placenta, vše je jinak ok).
Prosím všechny rizika císaře znám. Jen jestli je tu mezi vama žena co to cítí nebo cítila stejně.Děkuji

Tak já jsem taky úzká směrem dovnitř. A už jednou jsem vaginálně porodila, jen s malým poraněním. Nyní před druhým porodem cvičím s aniballem a největší potíž je dostat ho dovnitř. Směrem ven je to úplně na pohodu a to už jsem na 29 cm :) Možná by to pro tebe nebylo špatné v závěru těhotenství trénovat. Nemusíš se dostat na nějaké velké rozměry, už jen to, že se naučíš ty svaly vědomě uvolnit (a celkově ten mechanismus při tlačení) ti může psychicky pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 14:46
@Perandoreshe píše:
Tak já jsem taky úzká směrem dovnitř. A už jednou jsem vaginálně porodila, jen s malým poraněním. Nyní před druhým porodem cvičím s aniballem a největší potíž je dostat ho dovnitř. Směrem ven je to úplně na pohodu a to už jsem na 29 cm :) Možná by to pro tebe nebylo špatné v závěru těhotenství trénovat. Nemusíš se dostat na nějaké velké rozměry, už jen to, že se naučíš ty svaly vědomě uvolnit (a celkově ten mechanismus při tlačení) ti může psychicky pomoct.

Diky tobě i pár ženám za odpovědi bez odsuzování které pochopily můj dotaz

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat