V 7tt 5 den a netluče srdíčko

19
9.8.21 21:25

V 7tt5 a netluče srdíčko

Ahoj holky, jdu si pro radu jsem v 7tt 5dni. Dneska jsem byla na ultrazvuku a memu embryu stále netluče srdíčko. Rozdělilo se do dvou z toho jedno mi přišlo hodně malinké a druhé podstatě větší. Gynekoložka mě rovnou v pátek (čili bych byla v 9TT a 1 dnu) objednala na potrat. Říkala že ráno předtím udělá ještě ultrazvuk kdyby se srdíčko objevilo ale ať s tím už prý spíše nepočítám. Jsem prvorodička, tak jsem teď trochu zmatená
Není to příliš brzy? Nevyplatilo by se ještě počkat?
Týdny mám spočítané podle poslední menstruace a celkově mě přišlo, že jsem měla ovulaci později, protože když jsem si dělala těhotenský test dva dny po tom co jsem měla mít menstruaci vyšla mi sotva čitelná druhá čárka. Zase na druhou stranu chodím na gynekologii do Sanatoria HELIOS, což je myslím špičková reprodukční klinika (my počali bez pomoci), tak asi ví co delaji, ale stejne mě to vrtá hlavou. Co myslíte? Nebo má někdo zkušenost, že by u dvojcatek začalo srdíčko tlouci později? Děkuji moc 🙏 ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25284
9.8.21 21:27

Tak potrat můžeš odmítnout, řekni, že chceš aby se s tím kdyžtak tělo vypořádalo samo. A jinak těžko říct, pokud byla ovulace později, tak srdíčko bude taky později, takže bych to ještě nevzdávala. Ale je dost časté, že se to takhle v začátku nepovede, projde si tím skoro každá žena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11430
9.8.21 21:31

I kdyby byla ovulace o pár dní později tak by byla už vidět srdeční akce. Naděje umírá poslední, ale spíš bych se připravila na horší variantu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.8.21 21:31

@Kriss Tina když ona mě strašila, že bych mohla mít zánět a potom být neplodná, tak nevím 🤷. Já nějak s touto alternativou nepočítala, tak jsem ji vše odkejvala a teď doma nad tím teprve premyslim. Spíš jestli se nestává že by prostě začalo tlouci později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25284
9.8.21 21:33

@Marvel15 později asi ne, srdíčko naskakuje tak měsíc po ovulaci, plus mínus nějaký den. Jinak co vím, tak je vždy lepší nechat tělo, ať si poradí samo, jakýkoliv zásah z venčí může spíš uškodit a je potom třeba delší rekonvalescence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.8.21 21:36

@Kriss Tina děkuji určitě zvážim 🙏 ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18668
9.8.21 21:39

@Marvel15 na zázrak bych nevěřila. A psát o sobě jako prvorodicce? To je divný ne, spíš ze jsi těhotná poprvé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.21 21:42

@Marvel15 taky nemam ovulaci presne uprostred cyklu, ale 9 dni pred zacatkem dalsiho cyklu, dve stejne carky jsem mela 3 dny po ocekavanem zacatku cyklu, na prvni kontrole jsem byla 6+6 tt, srdicka uz tloukla obe, obe embrya byla uplne stejne velka. Cekam dvojvajecna dvojcata kazdym dnem.
U Tebe si spis myslim, ze z toho, bohuzel, nic nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
1098
9.8.21 21:50

U mně srdíčko na přelomu 7. a 8. nebylo, musela jsem si počkat až do 9. týdne. Dr. byl v klidu, říkal, že to není nic neobvyklého. Cyklus jako hodinky, přesně 28 dní, ovulace okolo 14. dne. Dvojčata jsem ale nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.8.21 22:02

@lachtanice86 no já se upřímně nad tím nezamyslela jak napsat že je to moje první miminko. Promiň jestli se te to nějak dotklo. Pracuji u koní, tak možná to mám trochu z prace, že mě napadlo jako první toto slovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.8.21 22:06

@Dadda8 děkuji moc za reakci. Právě mi přijde divné že se ještě na ten konec 9tyde nepočká. No musím si to celé promyslet 🤷.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11430
9.8.21 22:10
@Marvel15 píše:
@Dadda8 děkuji moc za reakci. Právě mi přijde divné že se ještě na ten konec 9tyde nepočká. No musím si to celé promyslet 🤷.

9+1 je desátý týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.21 22:10

@Marvel15 to je mi moc lito, ale v tomto tydnu bez srdicka uz je to konecna, ale zalezi, jak je embryjko velke, jestli neni jen pozdeji pocate. Ale za tyden uz to poznaji.
Stava se to casto, takze proste budete muset zkouset znovu. Na klasicky potrat bych nesla, zkus pockat nebo potratovou pilulku, je to setrnejsi. Nedelaji to vsude, tak se poptej v nemocnici, kam pujdes. Urcite delaji tesne pred potratem jeste UTZ primo tam, kde potrat provadi, aby nedoslo k chybe.

• Citovat
  • Nahlásit
1098
9.8.21 22:16
@JancaS84 píše:
9+1 je desátý týden.

@Marvel15 No ale když jsi dnes 7+5 a pozvala Tě na tento? pátek, tak budeš 8+2 a ne 9+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
9.8.21 22:18

Je mi to lito, ale pokud jsi mela pozitivní test dva dny po meskane ms, tak teď uz by to srdce bylo videt. Srdicko se rozbiha velice brzy, jen zpocatku to neni vlastne ani srdce ale trepotani dvou „trubic“, takze starsi UZ přístroje jej tak brzy nezachyti, proto u nekterych lekaru bylo normalni, ze nebylo videt srdce az do pozdejsich tydnu. Na špičkové klinice bych s tim asi ale nepocitala.
Nadeje umira poslední, zazraky se deji, ale počítej pro vlastní psychickou ‚pohodu‘ s opacnym vysledkem.
Co se tyce potratu, dobre to promysli. Ono potratit nekde sama doma v krecich a kaluzi krve neni nic uslechtileho a neudela to z tebe mensi zenu, kdyz zvolis nemocnici. Procti si zkušenosti zen z obou stran a kdyz prece jen budes chtit dat prirode jeste cas, proste lekarku popros o posunuti terminu zakroku. Ja treba vim, ze ja bych na zakrok musela, protože by me strasne nicilo chodit s mrtvym ditetem (jo, i kdyz to bylo porad jen embryo, uz by to pro me bylo me dite) v tele a cekat a cekat a čekat. Obcas si ta priroda da totiz dost nacas. :?
Držím palce at uz je brzy zase lip :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat