V noci kojím snad pořád

499
10.2.21 06:06

V noci kojím snad pořád

Ahoj, jsem nešťastná z nočního kojení. Synovi bude v únoru 6 měsíců a spaní mi přijde čím dál horší. Mám ho ve své posteli, nemám sílu ho zkoušet dávat do postýlky. A je přisátý na prsu snad pořád. Kdybyb u toho šlo alespoň spát, ale on sebou věčně hází a mele. Dudlík ho rozčiluje, ten snese jen přes den. Jsem hrozně unavená a bolí mě záda, jak jsem většinu času v kojící poloze. Samozřejmě někdy i usne, ale jak se snažím jen o kousek odkulit, vzbudí ho to, a chtěl by cumlat zase. Projela jsem na to dost diskuzí a sunar asi nepomůže. Nebo myslíte že ano? Pořád se mu trochu bráním, protože první syn byl na Sunaru asi od 1 měsíce, tak teď chci kojit, ale zas už je větší.. A jinak první syn se budil strašně moc v noci. Takže moje osobní zkušenost je, že nepomůže. Aspoň jsem se vykecala, tak mi třeba napište někdo, kdo je na tom nebo byl taky tak a utěšte mě, že to přejde 😁 nebo i nějakou radu, pokud někdo má. Jo a manželovi ho občas dávám. Tomu brečí taky, takže ho stejně chodím uklidnit kojením.. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
94
10.2.21 06:27

Neporadím, jen ti můžu napsat, že se to dá přežít. Úplně si pamatuju, jak mě bolela záda a jak jsem se snažila nepozorovaně odkulit, abych si trochu ulevila. Zlepšilo se to ale až po roce. Zkoušeli jsme všechno možné, nepomohlo nechat s ním manžela, nebo nechat ho samotného v pokojíku, dát na noc kaši, zkoušeli jsme ho i naučit spát samotného v postýlce, nechat vybrečet… prostě nic. Až tak v tom roce, kdy nad sebou získal jakousi vládu, se to zlepšilo. Myslíme si, že prostě nesnášel být mimino. Jo a vstával denně v 5, taky lahůdka. A to mu vydrželo.
Držím palce, ať se to brzy zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
10.2.21 07:13

Tak hladem to nebude, chce se prostě takhle ukonejsit. Já bych dávala v noci Sunar, přes den kojila… A prostě pár noci musíte zatknout zuby a prso mi nedat a uspavat ho jinak dudlikem apod. Taky přes den bych ho neuspavala u prsa. Bude to asi velký boj, ale jinak nepomůže asi jxi zazracneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
10.2.21 07:21

Před den neuspávám u prsa taknějak vůbec. Dokáže zabrat i sám v postýlce, nebo v kočárku, někdy na ruce a dudlík si bere. Ale jak je noc, je to katastrofa. Sunar mám doma asi 4 měsíce, už jsem mu ho kolikrát chtěla dát a nedala. Asi to budu muset na noc zkusit. A blbý je, že spíme společně se starším v ložnici, takže potřebujilu rychle uspat, abychom ho nebudili a nejrychlejší je právě to prso.. Sice neusne, ale je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
10.2.21 07:50

Tak já tě nepotěším, mám prcka, tomu bude teď pět měsíců a třeba předevčírem jsem kojila v noci dvanackrat :nevim: ale tomu rostou zuby, když ho zuby netrápí, kojim tak šestkrát sedmkrát. Dokrmovat na noc jsem zkoušela. Bez výsledku. Mam nastaveni hranici sedmi měsíci a pak přestává v noci kojit. A budu doufat že se spaní zlepší. Jinak přes den a večer usíná sám bez protestu v postýlce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14039
10.2.21 08:05

Je to naprosto normalni, kojila jsem obe holky 2,5 roku. Mimco a pozdeji starsi ma ruzna obdobi kdy se koji vice nebo zase mene, ale prso maji i na uklidneni. Muzou se klubat zoubky a prso ho uklidni. Nebo chce byt proste jen tobe nablizku.
S timhle se musis vyrovnat a zvyknout si. To je udel kojeni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11720
10.2.21 08:24

@Katka372 malému he rok pryč a někdy máme noc, kdy se nevyspime. Hází sebou, chce být prso v puse pořád. Na záda mi pomáhá cvičení. Moc dobře se teda nespí, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
10.2.21 08:35

Mám čtyřměsíčního synka a je to to samé. Myslím, že opravdu jen chce vědět, že jsem s ním. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20082
10.2.21 09:54

Nemá hlad, udělal si z tebe dudlík, takže kojení bych utla, dala mu flašku a jestli chce něco cumlat, ať si vezme dudel. Nevidím důvod se kvůli kojení zničit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
10.2.21 11:26

Teda holky, to nechapu, ze to davate, ja nemohla s malou v posteli usnout, ani kdyz lezela jen vedle me…ja to chapu, ze nektere deti jsou vic kontaktni, ale to je prece hrozne narocny, takhle se nevyspat… ja myslim, ze sunar nepomuze, nam rikala doktorka, v dobe, kdy se holka budila casto v noci na kojeni, ze potom spat lip nebude, akorat bude vic pribirat..zabralo akorat ji proste fakt nedat, bylo to cca kolem 8 mesice, byly to tri narocny noci, kdy jsem skoro nespala, sedela u ni a utesovala, ale vydrzeli jsme a od te doby fakt spi :nevim: proste se smirila s dudlikem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
10.2.21 11:34

Můj syn se od 4 měsíců budil v noci co 45 minut. Nestihla jsem v podstatě ani usnout mezi kojením. Pak jsem jednou
noci vstala a šla se napít a cestou jsem omdlela. Prostě z ničeho nic tma a sekla jsem sebou. Po krevních testech u dr. se to uzavřelo tím, že to bylo z celkového vyčerpání organismu. Synovi bylo v té době skoro 7 měsíců. Po konzultaci s dětskou dr. jsem ze dne na den přestala kojit v noci a místo večerního kojení dávala Nutrilon. Od 6 měs. už miminko nepotřebuje v noci kojit kvůli hladu, ale spíš z emocionalniho hlediska. Následující dvě noci se syn vzbudil jen asi 4×, dostal v postýlce napít vody. A od té doby spal už celou noc cca od 9 do 7. Takže jak říká @terien … nemá cenu kojit i za cenu vlastního zničení ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
10.2.21 18:05

Děkuji za rady :) jak se znám, budu to trpět, dokud se to samo nezlepší :( staršího dodnes musíme uspavat a celou noc začal spát až někdy po 3.roce. S ním to byla taky hrůza, ten ale nebyl kojený, takže po flašce jsme vždy uspávali. Taky hrůza. Asi to nezvládnu mu prso nedat, dokud budu kojit. A nemám v plánu kojit zas tak dlouho, tak jsem na to zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20082
10.2.21 18:08
@Katka372 píše:
Děkuji za rady :) jak se znám, budu to trpět, dokud se to samo nezlepší :( staršího dodnes musíme uspavat a celou noc začal spát až někdy po 3.roce. S ním to byla taky hrůza, ten ale nebyl kojený, takže po flašce jsme vždy uspávali. Taky hrůza. Asi to nezvládnu mu prso nedat, dokud budu kojit. A nemám v plánu kojit zas tak dlouho, tak jsem na to zvědavá.

Takže naprosto zbytečná diskuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
10.2.21 18:28

@terien však jsem psala, že hledám někoho, kdo to měl třeba podobně a jen se vypovídat. Jediná rada padla buď vydržet nebo nechat v podstatě vybrecet. Pro mě zbytečná nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
10.2.21 18:33

Je to u kojených dětí asi standard. Převádět na UM mi přijde v jeho věku zbytečné, chce spíš blízkost. Odstavení přes noc zkousne podle mě spíš až starší kojenec. Přes vyřvání bych nešla. Přijde mi lehčí nakojit, než v noci pak uhoupávat nebo chystat UM, ale to buzení přes noc kojeného dítěte bude asi přeci jen častější a někdy je to náročné. K zádům: při kojení na boku mi pomohlo si za záda dát velký polštář nebo peřinu a o ten se trochu opřít, tím jsem se víc uvolnila a záda pak nebolela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat