Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Anonymní píše:
Dobrý den, slyšela jsem, že ptákům vadí staré pečivo - rohlíky nebo podobně kvůli soli, která v nich je. Nevíte někdo, jestli to tak opravdu je? Děkuji.
Přirozená potrava to není. Krmit ptáky pečivem je hrozné. Nic jim to nedá. Ne jen kvůli soli. Slunečnice by byla lepší, nrbo jiná semena.
Ptákům pečivo, ať už staré, nebo čerstvé, vadí, protože z něj nemají žádné vitaminy, minerály a přesto se nasytí. Tak mi to bylo vysvětleno. Lepší je jim dávat krmivo pro ptactvo, nebo třeba vodním ptákům, jako jsou např. kachny, hodit ovesné vločky. Máme tu u rybníčku ceduli, jak je krmit.
Asi stejne jako „vadi“ pečivo lidem. Je to jenom na zaplacnuti bricha a nic z toho nemaj.
Ano, vadí.
Staré pečivo je nejlepší vůbec nemít - tedy kupovat jen tolik, kolik spotřebujete - pokud ti pravidelně zbývá, tak víš, kolik navíc toho kupuješ.
dašlí variantou je udělat z něj strouhanku.
Pokud chceš s dětmi chodit krmit nějaká zvírata, tak je to dost problematická věc. pokud to jsou něčí hospodářská zvířata, tak je nekrm, jedině pokud ti majitel výslovně neschválí že můžeš a čím můžeš.
Bezohlední lidé kteří mají pocit, že přece nemůžou ublížit když půjdou nakrmit kravičky/koníčky/slepičky skutečně ta zvířata dokáží zabít a to vcelku často.
Pokud chceš krmit divoce žijící zvířata - labutě, kačhny, holuby atp., tak pokud jim nechceš ublížit, tak se pouč co normálně žerou v přírodě a to jim případně nos. Ale krmením měníš jejich život a návyky a nemusí to být k lepšímu.
i do krmítka pro ptáky v zimě chceš dávat správné věci.
@Zumpa píše:
To je vážně míněný dotaz?
Proto je taky anonymní ![]()
@Anonymní píše:
Dobrý den, slyšela jsem, že ptákům vadí staré pečivo - rohlíky nebo podobně kvůli soli, která v nich je. Nevíte někdo, jestli to tak opravdu je? Děkuji.
Myslím, že jim vadí čerstvé pečivo (kvůli nadýmání), tvrdé pečivo (může poškrábat jícen) a plesnivé pečivo (škodí stejně jako lidem), přesolené (škodí ptákům i lidem). ![]()
Staré pečivo se nemá dávat žadným zvířatům tedy ani ptákům ani zvěří v lese
Mlade kachny mohou mit z jednostranne stravy zpusobene prekrmovanim starym pecivem rustove deformace. Chutove je pro ne lakadlem, takze kdyz ho maji, tak ho preferuji. My kachnam strouhame mrkev nebo kupujeme mrazenou zeleninu, kdyz chteji deti krmit
@smajlik345 píše:
Staré pečivo se nemá dávat žadným zvířatům tedy ani ptákům ani zvěří v lese
Proč si tedy někteří chovatelé staré pečivo berou, třeba pro koně, kozy? Samozřejmě i mrkev a jablka…
Já bych si ještě dovolila poupravit..jak píše @Ou, nepoužívat staré pečivo na strouhanku. Pečivo, ze kterého se strouhanka vyrábí, má jiné složení, než pečivo určené k čerstvému prodeji
. Obsahuje i méně tuku, právě i proto, že se pak při smažení do něj další nasákne
.
Sponzoruji několik záchranných stanic a všechny pořád dokola sdílí, ať tím nikdo nekrmí žádná zvířata. Jeden rohlík samozřejmě nikoho nezabije, ale problém je, že ve městě do rybníka denně hodí staré rohlíky třeba 50 lidí. A pak už je to může i zabít, protože jim to chutná. Všude můžeš koupit speciální směs a i jim tím prospejes ![]()
@Anonymní píše:
Dobrý den, slyšela jsem, že ptákům vadí staré pečivo - rohlíky nebo podobně kvůli soli, která v nich je. Nevíte někdo, jestli to tak opravdu je? Děkuji.
Pečivo se ptákům nesmí dávat kvůli soli. V zimě je to dost problém, protože po tom mají žízeň a hynou, protože voda bývá nedostupná. Ve chvíli, kdy není zmrzlo se nemá dávat nic, protože si ptáci zvyknou na dostupnou potravu v krmítku. Nejlepší je zjistit,, kteří ptáci u vás létají, a pak vybrat směs někde ve zverimexu, krmivech nebo tak, když už jim chcete něco dávat. Info od ornitologa.
@pannda píše:
Proč si tedy někteří chovatelé staré pečivo berou, třeba pro koně, kozy? Samozřejmě i mrkev a jablka…
Protože si to sami dávkují. Taky koňům u nás nosíme. Ale vždy to dáváme chovateli, aby si to rozdělil jak potřebuje. Třeba přejedený kůň je opravdu závažný problém.
Dobrý den, slyšela jsem, že ptákům vadí staré pečivo - rohlíky nebo podobně kvůli soli, která v nich je. Nevíte někdo, jestli to tak opravdu je? Děkuji.