Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj,
mám dotaz ohledně váhového odhadu miminka…
Jsem ve 29 tt a zajímá mě zda mi již doktor řekne váhový odhad pokud se zeptám, má někdo zkušenost? Nebo se dělá až chvíli před porodem?
Díky
Ahoj..jak kdo..mně doktor nedělal a udělali mi až v porodnici když jsem chodila na kontroly, takže tak v tom 37 tt..ale kamarádce dělal když odcházela..každopádně tě čeká UZ ve 30 tt a tam ti řekne kolik váží a můžeš mrknout do tabulek jestli je to akorát, větší, menší..i když my měli ve 30 tt malinko, že říkal že to bude prcet tří kilovej a malej se narodil 3950g
takže ten odhad je uplně na prd..
Kolem 30tt se dělá váhový odhad, ale bývá dost nepřesný. Aspoň u mě 100%, u prvního syna ve 31tt 1399g, 3h před porodem (37+5) asi 2900g a narodil se 3400g, u druhého syna 31tt 1433g, 4h před porodem (39+6) asi 3400g a narodil se 4000g, takže na tyhle odhady už neberu moc zřetel. ![]()
Hoď se do klidu, je to jen ODHAD, stačí když jeden segment blbě zaměří a už to ten přístroj blbě spočítá, mě odhadovali na 4,5kg a malá se narodila s 3790 ![]()
U mě odhad vyšel. Dva dny před vyvoláním mudr. odhadovala 3700 a malá měla 3800g. Takže tip jí vyšel
A odhady mi říkali už od nějakýho 18tt (250g
)
@Corie řekne, ale je to k ničemu… my ve 37tt odhad 3600g před porodem 41+6 4450g a sny měl 3220g. Pořádně se sekli ![]()
@Corie je to jen odhad a podle mě bych se tím neřídila, u mě se spletli o kilo a to je docela pěknej sekanec, akorád jsem se zbytečně stresovala, že budu mít velké mimčo a nebyla to pravda ![]()
Mě váhový odhad dělal můj dr každý ultrazvuk, malá rostla víc než měla
Odhad byl cca 3 dny před termínem 4400 g a dcerka měla 4250 g
JInak, čím je miminko v břiše větší, tím je odhad méně přesný. Na to mě upozorňoval každý doktor, který mí odhad dělal - můj gynekolog a pak i v poradně v porodnici…