Vánoční dárky pro děti z dětských domovů

271
27.11.19 09:13

vánoční dárky pro děti z dětských domovů

Letos jsme přemýšleli, že bychom potěšili nějakým Vánočním dárkem nějaké dítě z dětského domova, kterému vlastní rodina nemůže dopřát nic hezkého, tak jsem hledala na netu a našla jsem tyto stránky https://www.stromsplnenychprani.cz/…i/nesplnena/
docela mě ale zarazilo, že si děti z dětských domovů přejí docela luxusní věci, nevím, zda je to nedostatečnou finanční výchovou ze strany rodiny nebo domova, ale dárky v těchto cenách nedáváme ani my svému dítěti, vedeme jej ke skromnosti, což je myslím prozíravé, protože když neznáte míru, tak se vám pak snadno stane, že vám ty peníze dojdou. Tak mě zajímá, co si o tom myslíte Vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13962
27.11.19 09:17

Myslim, že materiálně mají v DD lepší věci než průměrné děti, se podivej jenom jak jsou oblečeni, v tom co kolikrát nois moje děti, by ty z DD nevylezli na ulici :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14824
27.11.19 09:19
@Marianna2 píše:
Letos jsme přemýšleli, že bychom potěšili nějakým Vánočním dárkem nějaké dítě z dětského domova, kterému vlastní rodina nemůže dopřát nic hezkého, tak jsem hledala na netu a našla jsem tyto stránky https://www.stromsplnenychprani.cz/…i/nesplnena/
docela mě ale zarazilo, že si děti z dětských domovů přejí docela luxusní věci, nevím, zda je to nedostatečnou finanční výchovou ze strany rodiny nebo domova, ale dárky v těchto cenách nedáváme ani my svému dítěti, vedeme jej ke skromnosti, což je myslím prozíravé, protože když neznáte míru, tak se vám pak snadno stane, že vám ty peníze dojdou. Tak mě zajímá, co si o tom myslíte Vy?

toto téma se tu rozvíří vždy kolem vánoc a vyvolá vlnu emocí. Je celkem jasné, že elektronika nestojí pár korun a pokud si má dítko něco přát, tak si prostě přeje mobil, rádio, noťas, sluchátka atd. neznám moc dětí, které by napsalo ježíškovi, že chce boty od ťamanů, puberťáci si napíší značkové...……….Volba je ale na tobě, pokud nechceš, nepřispívej, pokud ano, přispěj. Myslím, že toho ty děcka mají naloženo už tak dost, aby se nad jejich přáním pohoršoval někdo na webu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14398
27.11.19 09:28

Já myslím, že materiálně dětem v dd nic nechybí, spíš naopak. Skromnost bych u nich paradoxně nehledala. Já bych na takový projekt nic nepřispěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17122
27.11.19 09:28

@Marianna2 taky jsem chtela pomoct, uz driv. V praci jsme meli seznam darku pro jeden konkretni DD a darky kolem 2 tisic. Kamaradka ucitelka, co mela praxi v DD rikala, ze ty deti zijou uplne jinde… Ja jak blbec myslela, ze jim udela radost hra a pastelky… Proto se radeji ucastnim Jeziskovych vnoucat, uz treti rok. Kupuju pro nekoho konkretniho a i ten treti rok mame skupinu lidi, kteri se skladaji na drazsi darek. Ti lidi jsou sami. Ja ten “mym” posilam i pohled na Vanoce a Velikonoce a chodi mi dekovne dopisy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2409
27.11.19 09:31

@Marianna2 Myslím si to, že je efektivnější podpořit děti, které ústav již opustily a nyní se učí žít samostatněji v nějakém domě na půl cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19017
27.11.19 09:34

Tak nějak žiji v domění, že děti z dětských domovů jsou po materiální stránce zabezpečení dobřě.
To už bych raději dala dárek dítěti z azylového domu, poslala peníze na dům na půl cesty či se stala Ježíškovým vnoučetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8599
27.11.19 09:44

Nebo už pár let funguje projekt Krabice od bot, organizuje charita a dostává se to chudým a znevýhodněným rodinám. S dcerami každoročně jednu krabici plníme, aby se naučily, že je prima se rozdělit a ne všechny děti mají tolik hraček, co ony ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 09:48

@Marianna2 Z pohledu rodiče, který má dítě jdoucí pomalu do puberty, mi nepřijde, že by si nějak extra vymýšleli. Dcera si letos přeje Lego Harryho Pottera - Bradavice. Je to sranda za 7 - 8 tisíc. Holt ho nedostane. Zrovna včera jsem jí to vysvětlovala a dávala jiné alternativy, ze kterých si vybrala. Což právě u těch dárků pro děti z DD vnímám jako problém. Oni nemají ponětí o finančních možnostech jiných smrtelníků a zároveň mají svá přání. Ale ty jim bohužel nemůžeš říct: „Pepíku, podívej, toto je tak drahá věc, že ti jí nekoupím. Přesto bych ti ráda udělala radost a nějaký rozumný dárek ti poslala, zamyslíme se nad tím, jestli bys nechtěl i něco rozumnějšího.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 09:55

No jo, no, to je tu už mnohokrát omílané téma - že pro tyto děti by tím nejcennějším dárkem byl čas, kterým by jim někdo věnoval a trávil jej s nimi.

Jenže je daleko jednodušší, vytáhnout z peněženky pár set nebo tisíc, než chodit každou sobotu s cizím dítětem na výlet, to je prostě jasné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 10:08

@Marianna2 Ahoj, rok jsem v DD pracovala, takže do toho „trochu“ vidím a - upřímně - já bych tam nic nepřispěla. Děti si tam opravdu žijí „nad poměry“. Nemají o materiální věci nouzi. Od října jsme se sponzory (různé firmy a že jich taky není málo) řešili vánoční dárky a děti si opravdu navymýšlejí drahé věci. Nejsou bohužel vedeny k tomu, že se jim to nemůže koupit, prostě sponzor zaplatí a hotovo. Potom je pro ně problém v dospělosti odejít z DD, protože jsou zvyklí na komfort na který kolikrát nejsou ani zvyklé děti z úplných rodin. Samozřejmě je to na každém na co přispěje, píšu jen svoji zkušenost a svůj názor. Já letos budu zase přispívat na Ježíškova vnoučata. Snad sem můžu vložit odkaz: https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/

Omlouvám se za anonym, chodí sem kolegyně z bývalé práce.

• Nahlásit
  • Citovat
27.11.19 10:09

Pokud chceš, zapoj se, pokud ne, nech být. Jednoduché. Hlavně si ty děti nepředstavuj jako ubohé sirotečky, co budou do smrti vděčné za pastelky, to je úplně scestné. To, co my si třeba složitě půjčujeme po rodině, ony dostanou nové, takže si určitě nebudou přát „obyčejné“ věci, když těch mají v DD plný sklad, až to musí odmítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
669
27.11.19 10:11

V práci jsme vždycky plnili přání přes tyto stránky https://www.vespojenios.cz/…em-z-dd-2019 dá se tam vybrat i něco levnějšího, vím že jsem kupovala žehličku na vlasy a značkový batoh, skládali jsme se na kopačky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
27.11.19 13:44

A odkud třeba ty děti znají všechny ty drahé věci. Příklad Tobias 12, boty za 1800kc, Adam 10 drahé herní křeslo. Jako moje děti vůbec neví o cenách křesel apod. :woman_shrugging: :woman_shrugging: :woman_shrugging: Vadí mi na tom přímý obrázek s cenou. Parfém za 2 litry, pro 18 letou 8o to nemám ani já 8o nic bych jim nedala. To už je opravdu rozranost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14824
27.11.19 13:49
@marra2 píše:
A odkud třeba ty děti znají všechny ty drahé věci. Příklad Tobias 12, boty za 1800kc, Adam 10 drahé herní křeslo. Jako moje děti vůbec neví o cenách křesel apod. :woman_shrugging: :woman_shrugging: :woman_shrugging: Vadí mi na tom přímý obrázek s cenou. Parfém za 2 litry, pro 18 letou 8o to nemám ani já 8o nic bych jim nedala. To už je opravdu rozranost.

tak s nimi asi někdo to přání chystá, ne? prostě chce boty a projedou s vychovatelkou který a dají to tam...…..vadí ti ten obrázek s cenou? tak jako mohli to asi nakreslit a pak sem naskenovat a nechat tě hledat po netu a obchodech, ale možná to chtěli lidem trochu usnadnit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama