Váš názor na věc

Anonymní
20.3.17 12:36

Váš názor na věc .

Ahoj maminky. Musím se prostě " vykecat " :roll: a zajímá mě i Váš názor na věc.. bude to trošku delší, proto už na to upozorňuji dopředu a za anonym se omlouvám.
Jde o tchýni. V prosinci se nám narodila vytoužená dcerka. Nikdy předtím jsem s tchýni žádný problém neměla. Ale od té doby, co se malá narodila, nemůžu ji ani vidět :nevim: na Vánoce byla u nás celý den od rána a domů odjela až následující den k večeru.. Já měla začátek šestinedělí a každá dobře víte jak ten začátek je náročný. A mít u zadku tchýni co Vám pořád vykládá a chce Vám radit a do všeho Vám kecá.. no.. :roll: to jsem ještě tak nějak nehrotila. Ale ona a ty její názory. Ve zkratce je taková babka kořenářka vše musí být zdravé, žádná chemie, samé bylinky skoro žádné maso a jí samé jáhly a obilné klíčky.. ( ať si jí co chce - každého věc ) ale prostě co je napsáno v knize tak to je a přes to nejede vlak.. taková je.. neustále se baví jen o tom co jí strašně bolí a jak je zničená ( Chápu, každý má něco ) ale neustále a neustále mluví jen o tom jednom a to samém pořád dookola. U doktorů kupodivu nic nenašli a byla už snad na všech možných vyšetřeních co existují.. a nikde žádný problém.. pořád v lékárnách kupuje nějaké vitamíny a věci na přírodní bázi. Utrácí za to nehorázné peníze a pořád ji bolí.. ale co mě dostalo nejvíc.. volala mému muži a brečela mu do telefonu že nemá peníze.. Můj muž byl zrovna na nemocenské po operaci. Tak si vzal kvůli ní půjčku u banky.. bez mého vědomí ani mi neřekl, že má jeho matka takový a takový problém… zjistila jsem to, protože přišel dopis a u nás doma si otvíráme poštu ať už je to pro mě či manžela dopis a samozřejmě tam bylo, že půjčka byla schválena.. tak jsem se ho ptala a říkal, že " půjčil " mamce že nemá peníze.. co je to za matku když si nechá půjčit od syna, na nemocenské a věděla, že jsi to bral z banky.. sama ví kolik co stojí pro malou… kdyby se pořádně nažrala a neutrácela nekřesťanské peníze za nějaké vitamíny, které jsou asi na… když ji pořád vše bolí, tak by ty penize měla!!! Vadí mi, že k nám chodí a pořád jestli chceme něco koupit pro malou ( z čeho?? Z půjčených peněz od manžela?? ) nebo že nám pomůže třeba vyžehlit nebo něco.. když potom stejně brečí že se nemůže hýbat… Chápu, někoho mrzí když nemá tchýně zájem a co by dali za to aby se chtěla starat tak jako ta moje.. ale jsem z ní na prášky.. ona neví ani že vím o té půjčce ( kterou stejně neplatí )… neumím se k ní chovat že se nic neděje a s manželem se kvůli ní hádat nechcu.. prostě mi vadí, jen co promluví.. Nevim jak se k této situaci mám postavit.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4307
20.3.17 12:45

Prioritní problém vidím v té půjčce. Manžel je hloupý, že si tu půjčku bral a ještě bez tvého vědomí. Na co ty peníze potřebovala? To nepracuje nebo nemá důchod?

Tak či tak, promluvit byste si měli hlavně vy dva s manželem a vyřešit byste měli toto:
a) braní si půjček z banky bez tvého vědomí a zbytečně
b) návštěvy tchyně, že si je nepřeješ, pokud by probíhaly jako dosud

A že mu to povedená maminka ani nesplácí? To by měl manžel taky nějak řešit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
20.3.17 12:46

Wow. To je špatný. No, hlavně hlídej ty peníze. Ja jak vidím slovo půjčka tak uz se mam na pozoru. At se nedostanete do nějakých problémů :cert: Tchýni uz nepůjčovat a nebrat půjčky. Snažit se do ni nasypat trochu finanční gramotnosti :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.3.17 12:47

Já bych jako hlavní problém viděla spíš tebe a manžela… že ti ani neřekl a vzal si půjčku… hm… to není jako koupit si nové boty… půjčku bych viděla jako něco, o čem se manželé domluví a nebo si to aspoň sdělí předem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 12:48

Manželovi důrazně oznámit, že takto teda Ne! Tchýni bych řekla, že o tom vím a co si to dovoluje a na návštěvy pouze po předchozí domluvě a v rozumné míře, která tě nebude otravovat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4052
20.3.17 12:50

Tak všeho moc škodí, ale tohle by bylo i na mě přespříliš. Možná má tchyně i nějaký psychický problém, tipuji, že je sama, bez manžela, život nic moc radostný, a tak se našla v alternativním způsobu života. Asi bych to s manželem chtěla řešit, protože pro vás je priorita vaše dítě a vaše potřeby, dluhy jeho matky jsou její problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
20.3.17 12:57

@Danulinka16 jak co si to dovoluje? 8o snad syn, ne?

anonymní, hlavně si to srovnejte doma. Aby si manžel bral půjčku bez tvého vědomí, kde to jsme? Úplně by ztratil moji důvěru a začala bych mnohem více kontrolovta finance :roll:

tchýni bych asi taky řekla, že o tom vím, ale nějak normálně, taktně :nevim: na co tu půjčku vůbec potřebovala? 8o a návštěvy bych prostě omezila, jak je ti to příjemné, a žádné neohlášené. Jasně bych jemu i jí řekla, že si je nepřeješ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18437
20.3.17 13:03

Vydrž máme taky tchýni co si nemoci vymýšlí a když jsme jí půjčili peníze tak se urazila že další už nebudou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 13:14

Moc všem děkuji.. Manžel se mi omluvil, že mi to neřekl ( prý mě nechtěl zatěžovat, když toho mám teď tolik ) je to první hloupost, co udělal, jinak si nic netajíme. Ale to není omluva a zatěžování. A ano jeho matka žije sama a ani se nedivím, když je taková ufrfňaná na vše.. strašně mi leží v žaludku a nejraději bych ji to vše vpálila do obličeje ale nechci se pak hádat s manželem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.17 13:24
@EmmaAnna píše:
@Danulinka16 jak co si to dovoluje? 8o snad syn, ne?

anonymní, hlavně si to srovnejte doma. Aby si manžel bral půjčku bez tvého vědomí, kde to jsme? Úplně by ztratil moji důvěru a začala bych mnohem více kontrolovta finance :roll:

tchýni bych asi taky řekla, že o tom vím, ale nějak normálně, taktně :nevim: na co tu půjčku vůbec potřebovala? 8o a návštěvy bych prostě omezila, jak je ti to příjemné, a žádné neohlášené. Jasně bych jemu i jí řekla, že si je nepřeješ

Ano i syn, ale i tchýně…Vůbec si od nich zadat peníze, když ví, jak jsou na tom…Však jsem psala, že s manželem také důraznou promluvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
20.3.17 13:27

@Danulinka16 vůbec nevíš, jak a co si žádala, navíc přijmout peníze od syna určitě není zločin. Jediný problém je, že to jsou i peníze zakladatelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
20.3.17 13:29
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji.. Manžel se mi omluvil, že mi to neřekl ( prý mě nechtěl zatěžovat, když toho mám teď tolik ) je to první hloupost, co udělal, jinak si nic netajíme. Ale to není omluva a zatěžování. A ano jeho matka žije sama a ani se nedivím, když je taková ufrfňaná na vše.. strašně mi leží v žaludku a nejraději bych ji to vše vpálila do obličeje ale nechci se pak hádat s manželem :nevim:

takže takový obětní beránek, přestože hlavní problém je manžel :nevim: ten šáhnul bez dovolení na společné finance, ale s tím si to rozházet nechceš, tak budeš ječet na tchýni, protože je „ufňukaná“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4307
20.3.17 13:53
@EmmaAnna píše:
@Danulinka16 vůbec nevíš, jak a co si žádala, navíc přijmout peníze od syna určitě není zločin. Jediný problém je, že to jsou i peníze zakladatelky.

Zločin to není, ale není to od tchyně morální. Ví, že byl na nemocenské a tolik peněz neměl, čili že kvůli ní šel do banky si půjčit, navíc věděla, že zakladatelka o tom neví a asi i dopředu věděla, že to nikdy nebude splácet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 14:03

Já vidím chybu ve všech třech. Být tebou, tak tchýni slušně řeknu, že na návštěvu ano, ale ne každý den, rady vyslechni, poděkuj a dál si jeď podle svého, jednou se ti bude hodit, že máš hlídací babičku a hlavně taky přestaň frfňat.
Manžel by mě naštval tím, že si půjčil a neřekl ti to a mohl by se obhajovat jak chtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25856
20.3.17 14:40

V první řadě chyba manžela. Když jí chtěl půjčit - a my nevíme nic o tom, nač a jak si o to řekla- tak se měl zejména domluvit se ženou! Tam vidím největší problém. Ten zbytek, že ti vadí její životní styl, tak to je prkotina, je to její život. A návštěvy se dají domluvit, stačí jenom otevřít pusu a zkusit to. Ne jí ječet do ksichtu, to je blbost. Ječet jsi měla tak leda na chlapa, že si bere půjčku, aniž o tom víš. Dluhy jsou vaše, takže i ty rozhoduješ.
A s tchyní se snaž domlouvat, jednou třeba budeš potřebovat pohlídat. Anebo i vyžehlit, copak víš, co bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama