Včely u bazénu

2374
5.7.15 14:00

včely u bazénu

Prosím poradí někdo jak vyhnat včely od bazénu? Sedají na okraje a na schůdky, stále je lovím z vody. Bazén máme dva dny a malej včera už schytal první žihadlo, teď chodí s nateklou rukou a horečkama :roll: Lítají odněkud ze sousedství. Zatím je akrorát vyháníme kropením vody, ale to pak v tom bazénu člověk nedělá nic jinýho než zahání včely. Sama jsem alergik na bodnutí a dítě člověk taky neuhlídá aby nedělal prudký pohyby nebo omylem na nějakou nešáhnul. Navíc sedají i na nás.
Napadá mě okolí něčím potřít co nemají rádi nebo je nalákat na něco jinýho. Zkoušeli jse vodu s cukrem, ale toho si nevšímaly. Poradí někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

832
5.7.15 14:08

Ja bych zkusila koupit nejaky lapac vos, dat ho k bazenu. V baumaxu nebo Hornbachu urcite neco budou mit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.7.15 14:09

@Jahudka87 nijak, holky chodí pít :nevim: někdo v okolí je má, že :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
5.7.15 14:15

Chodi pit, moc s tim nenadelas. nam tady litaji na vodu vosy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
5.7.15 14:29

@Jahudka87 Velice účinné bylo u nás na zahradě pověsit na strom láhev s hodně sladkou šťávou. Nevím, jestli se chytnou i včely, nám takové 3 láhve po zahradě vychytaly vosy. Ve šťávě se utopily a už nevyletěly. Trochu brutální, ale lepší než mít poštípaný dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
5.7.15 15:50

Eloushek o tom jsem už taky četla, ale brávě těžko říct, jestli to bude fungovat i na včely, za pokus nic nedáme. Hlavně je zatim nezajímá ani ta cukrová voda, tak to nevypadá moc nadějně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
5.7.15 15:59

Co zkusit med? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8172
5.7.15 18:07

Ve stave je ta ovocná složka na rozdíl od samotného cukru. To by mohlo fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
5.7.15 18:20

Dat jim jinam nejake melke pitko, kam si mohou zaletet a napit se. Pokud je ma nekdo v okoli a neni tam moc zdroju vody, tak se obavam, ze je asi jen tak neco nenalaka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
5.7.15 18:46

Ta voda s cukrem měla právě fungovat jako pítko, udělali jsme na igelitu malý kaluže, aby se netopily, tak nevím jaký jiný pítko :think:
Zkusím tedy ještě ty pasti s ovocnou šťávou, kéžby jich bylo aspon o trochu méně. Když jich kolem mě lítá deset a víc, tak jsem značně nervozní :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama