Ve 4. měsících nepase koníčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 23.04.18 20:35
Ve 4. měsících nepase koníčky

Ahoj všem, mám takový dotaz. Mám doma chlapečka, 16. dubna mu byly 4. měsíce a do teď neumíme pást koníčky. Nevím už, co s tím. Kdykoliv ho položím na bříško, začne brečet a celkově je mu to nepříjemné. Přijde mi, že se neudrží na ručičkách. Když ho ale mám v náruči, hlavičku drží krásně, při položení na mou hruď hlavičku zvedá dobře, jakmile ho ale položím na podložku na bříško, jen leží. Sice jde na něm vidět, že se snaží, ale nejde mu to, zvedá místo hlavičky zadeček. Na bříško pokládáme tak, jak nám to říkala paní doktorka, i ručičky má ve správné poloze, ale prostě hlavičku nezvedne tak, jak už by ji měl ve 4. měsících zvedat, natož aby se rozhlížel… Zkoušela jsem ho to učit i tím způsobem, že jsem ho položila přes kojící polštář, ale nemělo to žádný efekt. Přikládám fotky. Neví někdo, co s tím mám dělat? Je tu někdo s podobným problémem? Je to v tomto věku normální, nebo se již jedná o opožděný vývoj? Bojím se, aby neměl třeba něco s páteří… Jsem z toho zoufalá a mám o něj strach, nechci, aby musel třeba na rehabilitace…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 46 inzerátů 23.04.18 20:39

U nás stejný a poslali nas na vojtovku. Pak už všechno dobrý.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 46 inzerátů 23.04.18 20:40

Ale je to fešák!

Pocahonta
Kecalka 142 příspěvků 23.04.18 20:41

A co na to říká pediatr?

ivašot.
Kelišová 5934 příspěvků 23.04.18 20:41
@Niccinka píše:
Ahoj všem, mám takový dotaz. Mám doma chlapečka, 16. dubna mu byly 4. měsíce a do teď neumíme pást koníčky. Nevím už, co s tím. Kdykoliv ho položím na bříško, začne brečet a celkově je mu to nepříjemné. Přijde mi, že se neudrží na ručičkách. Když ho ale mám v náruči, hlavičku drží krásně, při položení na mou hruď hlavičku zvedá dobře, jakmile ho ale položím na podložku na bříško, jen leží. Sice jde na něm vidět, že se snaží, ale nejde mu to, zvedá místo hlavičky zadeček. Na bříško pokládáme tak, jak nám to říkala paní doktorka, i ručičky má ve správné poloze, ale prostě hlavičku nezvedne tak, jak už by ji měl ve 4. měsících zvedat, natož aby se rozhlížel… Zkoušela jsem ho to učit i tím způsobem, že jsem ho položila přes kojící polštář, ale nemělo to žádný efekt. Přikládám fotky. Neví někdo, co s tím mám dělat? Je tu někdo s podobným problémem? Je to v tomto věku normální, nebo se již jedná o opožděný vývoj? Bojím se, aby neměl třeba něco s páteří… Jsem z toho zoufalá a mám o něj strach, nechci, aby musel třeba na rehabilitace…

a co na to říká doktorka? Ve čtyřech měsících by měl určitě už pást s přehledem. A určitě je případná rehabilitace menší problém než něco zanedbat.

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 23.04.18 20:44

Šla bych k pediatrovi a ten vás pošle na rehabilitace nebo oklikou na neurologii a z ty na rehabka. Kdyby chtěl jeste vyčkávat, tak bych si to vydupala. S takovým mrnousem se cvičí snadno a napraví se to hrozně rychle, neboj ;)

Janakatabara
Stálice 97 příspěvků 23.04.18 20:46

Buď je to lenoch nebo může mít zablokovanou krční páteř. V obou případech je dobré to řešit s doktorkou a cvičení vás nemine. Moje dcera měla zablokovanou krční páteř, po odblokování jsem s ní cvičila a velmi rychle dělala pokroky.

lucky one
Povídálka 32 příspěvků 23.04.18 21:03

Určitě na rehabilitace, je možné, že má slabší bříško - nedokáže ho dost podsadit a pak hlavičku nezvedne. měli jsme ten samý problém, ale dětská řešila už cca ve 2 měsících. po 14 dnech Vojtovky super výsledek! teď je mu 16 týdnů a sám se přetáčí na bříško. neváhejte, běžte na rehabky co nejrychleji, ať ho to nebrzdí ve vývoji. jo ale fakt je to krásnej kluk :*

Luciiiš83
Kelišová 5191 příspěvků 3 inzeráty 23.04.18 21:14

@Niccinka Moc krásné miminečko :srdce:

zudina
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 23.04.18 21:26

Moje mimi zacalo fakt hezky past az kolem konce pateho mesice, taky nas nahnali na vojtovku, ale maly tak strasne plakal ze jsem to po dvou seancich ukoncila… prisel na to sam potom a ted uz je krasne na vsech ctyrech. Vojtovka se ma pouzivat jen pri opravdu vaznych pripadech a dneska pokud vse nejede dle tabulek uz vsechny posilaj na vojtovku, coz je dle me muceni deti a malej ted jak vidi bily plast okamzite place, a predtim vubec z doktoru strach nemel.

eviknufik
Povídálka 49 příspěvků 23.04.18 21:31

Krásný chlapeček :srdce:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 46 inzerátů 23.04.18 21:32

@zudina jo jo, vojtovka ted frci, ale osobně jsem za ni rada, i když řev trval taky par mesicu. A obvodacku teda nás mladík nesnáší stokrát víc než naší rehabilitační paní magistru. Dětská lékařka ma pokaždý ty ošklivý zihadla.

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 23.04.18 21:38

Je to můj kulíšek :) Holky, zkusím to ještě prokonzultovat s doktorkou, zatím se ho budu snažit pokládat na bříško častěji, tak třeba to cvičení nebude ani potřeba… Ale i tak se bojím no, vidím to všude, že jiná miminka už ve 4. měsících pasou úplně ukázkově a ještě se u toho smějí :)

hapolda
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 23.04.18 21:39

Toci hlavicku v poloze na zadech vpohode na obe strany? Kdyz ho chovas tak se rozhlizi? Ja bych asi zkonzultovala s odbornikem aby ho prohledli. Jinak teda je to vazne krasnej chlapecek :srdce:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 46 inzerátů 23.04.18 21:44

@Niccinka ještě mi říkala kdysi lékařka pokládat na bříško při každém prebalovani a přejíždět dvěma prsty po páteří od hlavy dolu, ze ho to ma nutit zvednout kokos, ale klukovi to bylo buřt kde ho zrovna lochtam.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce českým politikům: Polský poslanec nakládá hysterickým „vítačkám“ na BBC

Výrazně zaujatá moderátorka zpravodajského kanálu britské televizní stanice... číst dále >

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama