Věděli o marném snažení vaši rodiče?

Anonymní
6.4.10 19:47

Věděli to rodiče?

Ahojky,
Věděli vaši rodiče, že máte problémy s početím mimíska? Vědí třeba, že nejste biologickými rodiči dítka (darovaná vajíčka nebo spermie)? Jak to přijali?
U nás o problémech ví jen blízké kamarádstvo, rodině se určitě svěřovat nehodláme, nechceme, aby nás litovali.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12735
6.4.10 19:48

Záleží jaký máš vztah s rodiči, já bych se svěřila, ti mojí by to pochopili a podpořili mě, tchýni nemám a tchán je rád, že má konečně nějaké vnouče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
6.4.10 19:54

ja mela problem rict rodicum i ze sem tehotna…otec se to dovedel az kdyz byla mala na svete…takze je to fakt jen a jen o tvem vztahu s nima :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.10 19:56

Vztah s rodiči máme oba dobrý, jenže např. já jsem jedináček a nedokážu si představit jim to říct. Mamka má na své straně trošku v rodině problémy, za které bohužel nemůže ona, ale jelikož je nejmladší ze čtyř sester, vše se na ní hází a je za špatnou. Navíc jedna moje sestřenka podstoupila neúspěšně 3 ivf a vím, jak jí mamka litovala a přála si, aby mne to nikdy nepotkalo atd. To jí prostě říct nemůžu, hrozně by jí to ranilo.

• Nahlásit
  • Citovat
12681
6.4.10 19:57

nedávno jsem na toto téma založila diskuzi, zkus pohledat, dost lidí na to reagovalo, každopádně u nás to ví moji rodiče a mlčí, tchýně s tchánem to neví, že máme problémy a nechci aby to věděli, dítě z umělýho oplodnění by asi nepřijali, dívají se na mě skrz prsty už jen proto že jsem jednou potratila.mají pocit, že jsem měla něco udělat aby to tak nedopadlo, bohužel to 100% nebyla moje vina, ale oni nepochopí že se to občas stane a myslí si, že jsem nějaká vadná :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
6.4.10 20:11

Teda já jsem asi duše i ve svém pokročilém věku naivní, ale mě nikdy nenapadlo, že by tohle mohl být problém… 8-o :-?
Já jsem to teda řešit nemusela, obě dětí mám „normálně“, ale ségra se s početím dost potýkala, dokonce podstoupili jeden cyklus IVF - neúspěšně a rodiče všechno věděli a podporovali je jak to šlo. Nakonec teda skoro zázrakem otěhotněla spontánně a máme holky stejně starý.Uvidíme, jak to u nich půjde příště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.10 20:31

On by to problém ani nebyl, jen jim nechci přidělávat starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
15466
6.4.10 20:34

Tak tohle bude asi opravdu o vztahu k rodičům. I když, přiznám se, že jsem našim neřekla, že se pokoušíme o mímo. Ale věděla jsem, že oni se na vnouče těší a chtěla jsem jim to naservírovat jako překvápko - prostě dát první foto a radujte se. No, nakonec jsem nevydržela a dozvěděli se to po půlroce našeho snažení :mrgreen: Tchánovci se to dozvěděli právě pohledem na fotku ze sona. Našim bych se určitě s problémy svěřila, říkáme si vše, oni by mě podpořili, tchánovci by to určitě nevěděli. S přítelem mají takový zvláštní vztah … nemluvíme o problémech, takže ti by to nevěděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
6.4.10 20:40

Moje máma a sestra o tom věděly, jinak nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
6.4.10 20:44

U nás o tom věděli jak naši, tak i tchánovci, sourozenci… A podpora obrovská, která mi moc pomáhala. Na IVF nakonec nedošlo, ale i tak mi pomáhala ta podpora těch nejbližších.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
6.4.10 21:00

Ja o tom nerikala nikomu, u nejblizsich jsem nechtela, aby si delali starosti a mezi ostatnima jsem si prisla divna, vsichni z mych kamaradu a znamych meli deti pocate bez problemu-spatne bych nesla, kdyby to probirali. Dnes uz se na to divam jinak, nedela mi o tom problem mluvit, kdyz uz jsem „za vodou“.
Jedna moje kolegyne z prace ma z IVF dvojcata, je z maleho mesta a prokecla se u holicky, jak si vypomohla medicinou-dopadlo to tak, ze pri prochazkach vsichni vejrali do kocarku na ty UMELY DECKA, ze ma neco jako mimozemstany :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.10 21:08

Ježíš :lol: Já se musím smát - jak si to hezky napsala o těch mimozemštanech :lol: já ze svého okolí vím o 2 případech, kdy se narodilo miminko o ivf. Po přečtení statistik, které hlásají, kolik párů má problémy s početím, si myslím, že za tak deset let to bude něco naprosto normálního, postupovat umělý oplodnění. Třeba ty divizny, co do kočárků načuhovali, mají sami problémy a chtěli se jen ujistit, že mímo bude vypadat „normálně“ 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
15165
6.4.10 21:11
fidla píše:
Jedna moje kolegyne z prace ma z IVF dvojcata, je z maleho mesta a prokecla se u holicky, jak si vypomohla medicinou-dopadlo to tak, ze pri prochazkach vsichni vejrali do kocarku na ty UMELY DECKA, ze ma neco jako mimozemstany :cert:

To je síla … v reálu to teda musí být situace na zabití, ale takhle napsanému se tomu fakt musím smát :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
6.4.10 21:34
fidla píše:
Jedna moje kolegyne z prace ma z IVF dvojcata, je z maleho mesta a prokecla se u holicky, jak si vypomohla medicinou-dopadlo to tak, ze pri prochazkach vsichni vejrali do kocarku na ty UMELY DECKA, ze ma neco jako mimozemstany :cert:

Drobet to nechápu, jak v dnešní době to někdo může brát až takhle. To je síla, sice mi to na jednu stranu přijde k smíchu, na druhou k pláči :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
6.4.10 21:57

U nás to ví všichni,moje i manželova rodina,známí i v práci.Dělám v nemocnici a přišlo mi to normální.Naopak když má někdo ten samý problém,nedusí to v sobě a ví,že může přijít na pokec nebo radu.
Ale je pravdou,že než jsem se s tím smířila sama vnitřně,trvalo to dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama