Vedro a problém se spánkem dvouměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 88 příspěvků 26.07.19 12:47
Vedro a problém se spánkem dvouměsíčního miminka

Zdravím maminky, máme doma dvouměsíčního chlapečka a asi 3.den spí úplně hrozně :zed: Když po hodinovém uspavani usne, tak se během dvou minut vzbudi a pláče a zase chce k prsu. Včera venku v kočáru taky ne a ne usnout. Tuto noc skoro vůbec nespal, byl celý teplý v tom vedru a furt jen u prsa. Nikdy nespal moc dobře, ale tyto dny to je nejhorší a dneska to je taky bída :roll: V čem a jak vám spí miminka v takovém vedru? Jinak malý musí být v zavinovacce, protože bez zavinuti neusne a z pleny se mi dokázal dostat :zed: Dávám občas trochu vody po lzickach, furt si olizuje rty a dává jazyk ven v takovém vedru.

Reakce:
modravlocka
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 26.07.19 12:59

Přežíváme buďto u tchýně ve starém chladném baráku a nebo venku u vody (našla jsem si oblíbené místo - zalesněné údolíčko s potokem, je tam i v těchto vedrech příjemný chládek). Když už teda musíme být doma, tak dětem napouštím vanu a několikrát denně je tudy proženu - příjemně je to ochladí.

Prigionia
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 26.07.19 13:00

A není možnost ho po usnutí z té zavinovačky vyndat? nebo alespoň rozvázat? musí mu být hrozné vedro…můj prcek spí pouze v plíně, max. v lehkém overalu s krátkým rukávem a s krátkými nohavicemi, a to bydlíme v z části kamenném baráčku, sice je mu skoro rok, ale toto jsem praktikovala i minulé léto, kdy se narodila malá v půlce srpna. Co třeba zavinout jenom klasickou bílou látkovou plenou?

Heivka
Závislačka 4252 příspěvků 26.07.19 13:07

My už že zoufalství koupili mobilní klimatizaci. Vždycky vychladím místnost kde se bude spát a pak klimu vypnu. Děti pak spí mnohem lépe.

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 26.07.19 13:07

Na léto jsme měli zavinovacku „Swaddle me“ a do toho jsem dcerku balila nahatou jen v plíně ;) nebo existují i jiné kokonky, ze kterých se děti nevymotaji :palec:

TynkaHoffmann
Povídálka 21 příspěvků 26.07.19 13:09

Naše malá, která má 11 měsíců spí, jen v plínce, před spaním vždycky pustím klimošku a spinká krásně.

Cini-minís
Nováček 1 příspěvek 26.07.19 13:28

Přes den dávám spát v kočárku do „garáže“ (nepoužívané) a jen tak přikreju látkovou plenou (spí 2h -zázrak..ještě nedávno 2× D 20min ). Večer zapnu chladící věž a až když je v pokoji trochu příjemně, jde spát.
Popřípadě přes postýlku dám deku, aby na něj přímo nefoukal studený vzduch (večer máme v pokoji 28°C). Dávám tílkové body.

MichaelkaT
Kecalka 155 příspěvků 26.07.19 14:03

Ja ho v tech vedrech nechavam spat nahatyho jen v plince, i pres den je casto nahaty, obcas mu dam na hrani vlhkou plinku, pekne ho to chladi, ocividne se mu to moc libi :P jinak v tady tech extremech vubec nevylizame z baraku, bohuzel nemame pobliz zadny lesik :(

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 26.07.19 15:10

Tak za 1. máme mobilní klimatizaci puštěnou celý den, k ní zvlhčovač vzduchu.
2. ve vedrech se s miminkem nemá vůbec vylézat ven
3. kup si klasickou zavinovačku šněrovací, vyndej z ní vložku a zbyde ti jen plátýnko do kterého ho zavineš
4. vodu jí dávám vždy když chce mléko dřív jak za 3 hodiny a nechám ať si té vody vypije kolik chce.

moncicak123456
Kecalka 262 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 17:09

Taky máme v bytě celkem vedro. Malému je5 týdnu a mám ho jen v body. Nechávám ho usnout u kojení v leze v naší posteli, pak krásně spi i v tom vedru, bez zavinuti. V noci když je ve své postýlce tak na ni dám mokré pleny ;) vodu nedávám jen hodně kojím. U takhle malých mimin bych vodu nedávala

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 26.07.19 18:45

@moncicak123456 kojeneckou vodu dávali mezi kojením i v porodnici. Já když dám mlíko častěji tak ji bolí bříško. S vodou mám dobrou zkušenost

moncicak123456
Kecalka 262 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 19:14

@Lynette asi záleží.. Nám řekli že v žádném případě.. Malého břicho neboli a to kojím v tomhle počasí klidně každých 40 minut 8)
Edit
Teď spal 4 hodiny.. V noci dá klidně 6. Přes den je to horší no

kazetkakiki
Povídálka 49 příspěvků 26.07.19 20:07

Taky bych vodu nedávala, ale je to rozhodnutí každé maminky. Mléko je i na žízeň, ne jen na hlad, ale jako vyloženě tím asi nic moc nepokazíte, když se to nepřehání. Jinak moje malá taky neusne bez zavinutí. Včera jsem ji uspala, pak rozvázala a za hodinu byla vzhůru a to mi jindy vydrží v noci tak tři-ctyri hoďky spát. Takže úplně rozumím…asi jediná rada, tak dat do zavinovačky jen v plince, neoblecenou…

Váš příspěvek
Reklama