Reklama

Vegetariánské večeře/ hlavní jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fialenka111
Kecalka 115 příspěvků 02.10.18 21:18
Vegetarianske večeře/ hlavni jídla

Ahoj. Nedávno jsem viděla několik dokumentů o tom, jak se zachází se zvířaty, která konzumujeme a ráda bych tak upravila jídelníček. Hledám tedy jednoduché bezmasé recepty na večeře a i hlavní jídla. Prosím, poradíte?

Reklama

Reakce:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.10.18 21:23

Je toho plný internet. ;-) . Ale jestli jde pouze o zacházení se zvířaty behem zivota a nevadí Ti to, že museli nějakým způsobem zemřít, je tu ještě možnost bio nebo domácího masa, připadne i divočiny a nebo ryb od nějakého strýčka rybáře. ;)

Mari.G
Závislačka 4489 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 21:51

Nejím maso od malička, teplé večeře moc nedělám, ale k obědu si vařím denně. Důležité je tam jinak suplovat bílkoviny a železo (vejce, mléčné výrobky - zejména tvaroh, luštěniny, quinoa…) . Samotná zelenina nezajistí všechny živiny.

Z teplých jídel si dělám zapečené papriky plněné balkánským sýrem a smetanou, čočku s vejcem, lečo, různé směsi restovaných zelenin s tofu (s protlakovým základem, nebo naopak se smetanou) + rýže. Když ve směsi nemám bílkovinu, nebo si dávám jen pečenou zeleninu s kořením, dám k tomu místo rýže quinou. Pak mám ráda květák na mozeček, brambory s tvarohem, cuketový nákyp se sýrem, zeleninové placičky se sýrem, čočkový salát, červenou čočku do polévky, fazole si dávám do jídel, kde mají ostatní maso - k omáčce, nebo do zapečených brambor, zapečených těstovin…

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 02.10.18 22:24

Já teda vegetarián nejsem, ale dneska jsem si dělala jako přílohu k masu gratinovaný květák a zrovna jsem si říkala, že si ho dám zítra jako lehký bezsmasí oběd :). Je to úplně jednoduchý, květák rozebereš na malé Růžička, dáš do zapekaci mísy a zaliješ smesi smetany, soli, pepře, trochu muskatoveho květu a strouhaneho sýra (já dala čedar). 45 minut pect na 180 pod pokličkou, pak ještě posypat sýrem a třeba bylinkami a odkryté dopéct, aby se ti udělala krustička, cca 15 min :)

Mari.G
Závislačka 4489 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 23:08
@PepiKo píše:
Já teda vegetarián nejsem, ale dneska jsem si dělala jako přílohu k masu gratinovaný květák a zrovna jsem si říkala, že si ho dám zítra jako lehký bezsmasí oběd :). Je to úplně jednoduchý, květák rozebereš na malé Růžička, dáš do zapekaci mísy a zaliješ smesi smetany, soli, pepře, trochu muskatoveho květu a strouhaneho sýra (já dala čedar). 45 minut pect na 180 pod pokličkou, pak ještě posypat sýrem a třeba bylinkami a odkryté dopéct, aby se ti udělala krustička, cca 15 min :)

No, mňam! :potlesk:

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 3 inzeráty 03.10.18 09:50
@PepiKo píše:
Já teda vegetarián nejsem, ale dneska jsem si dělala jako přílohu k masu gratinovaný květák a zrovna jsem si říkala, že si ho dám zítra jako lehký bezsmasí oběd :). Je to úplně jednoduchý, květák rozebereš na malé Růžička, dáš do zapekaci mísy a zaliješ smesi smetany, soli, pepře, trochu muskatoveho květu a strouhaneho sýra (já dala čedar). 45 minut pect na 180 pod pokličkou, pak ještě posypat sýrem a třeba bylinkami a odkryté dopéct, aby se ti udělala krustička, cca 15 min :)

prosím Tě a vaříš ten květák předtím nebo ne ? díky

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 3 inzeráty 03.10.18 09:51

@Mari.G super, díky moc za inspiraci! :kytka:

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.10.18 12:20

@Mari.G je to výborný :jazyk: :lol: já si to teda ještě posypala před tím závěrečným dopekanim slaninou na kostičky :jazyk: :D ale to už záleží na chuti :))

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.10.18 12:20

@Ostružka Nene, dej ho tam syrový, ale rozděl si ho na opravdu malé ruzicky, on se ti v té smetaně uvaří :))

Fialenka111
Kecalka 115 příspěvků 03.10.18 14:31

Holky dekuju za inspiraci. Prave mi přijde, ze na netu jsou samé recepty, kde jsou prisady, ktere běžně clovek nemá doma. Tak hledam neco obycejneho a jednoducheho. ;)

Kajuska89
Stálice 58 příspěvků 03.10.18 17:52

Mě zatím ze všech vegetariánských jídel, které jsem kdy zkusila, chutná asi nejvíc cuketový guláš. Recept je v podstatě totožný, jako když se vaří klasický hovězí guláš. Cuketu nakrájím na větší kostky a přidávám jí teda až ke konci vaření, tak na 20 minut. Dávám kilo cukety a kilo cibule, koření stejné jako do guláše.

Uživatel je onlinelucynka25
Kelišová 7364 příspěvků 2 inzeráty 03.10.18 19:53

@Fialenka111 Ahoj, tady na emiminu najdeš spousty vegetarianskych receptu, inspirace je myslim dost ;)

Fialenka111
Kecalka 115 příspěvků 04.10.18 06:54

@lucynka25 dekuji moc. Rada se podivam :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >