Vegetariánské večeře/ hlavní jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fialenka111
Kecalka 115 příspěvků 02.10.18 21:18
Vegetarianske večeře/ hlavni jídla

Ahoj. Nedávno jsem viděla několik dokumentů o tom, jak se zachází se zvířaty, která konzumujeme a ráda bych tak upravila jídelníček. Hledám tedy jednoduché bezmasé recepty na večeře a i hlavní jídla. Prosím, poradíte?

Reakce:
Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.10.18 21:23

Je toho plný internet. ;-) . Ale jestli jde pouze o zacházení se zvířaty behem zivota a nevadí Ti to, že museli nějakým způsobem zemřít, je tu ještě možnost bio nebo domácího masa, připadne i divočiny a nebo ryb od nějakého strýčka rybáře. ;)

Mari.G
Závislačka 4779 příspěvků 02.10.18 21:51

Nejím maso od malička, teplé večeře moc nedělám, ale k obědu si vařím denně. Důležité je tam jinak suplovat bílkoviny a železo (vejce, mléčné výrobky - zejména tvaroh, luštěniny, quinoa…) . Samotná zelenina nezajistí všechny živiny.

Z teplých jídel si dělám zapečené papriky plněné balkánským sýrem a smetanou, čočku s vejcem, lečo, různé směsi restovaných zelenin s tofu (s protlakovým základem, nebo naopak se smetanou) + rýže. Když ve směsi nemám bílkovinu, nebo si dávám jen pečenou zeleninu s kořením, dám k tomu místo rýže quinou. Pak mám ráda květák na mozeček, brambory s tvarohem, cuketový nákyp se sýrem, zeleninové placičky se sýrem, čočkový salát, červenou čočku do polévky, fazole si dávám do jídel, kde mají ostatní maso - k omáčce, nebo do zapečených brambor, zapečených těstovin…

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 02.10.18 22:24

Já teda vegetarián nejsem, ale dneska jsem si dělala jako přílohu k masu gratinovaný květák a zrovna jsem si říkala, že si ho dám zítra jako lehký bezsmasí oběd :). Je to úplně jednoduchý, květák rozebereš na malé Růžička, dáš do zapekaci mísy a zaliješ smesi smetany, soli, pepře, trochu muskatoveho květu a strouhaneho sýra (já dala čedar). 45 minut pect na 180 pod pokličkou, pak ještě posypat sýrem a třeba bylinkami a odkryté dopéct, aby se ti udělala krustička, cca 15 min :)

Mari.G
Závislačka 4779 příspěvků 02.10.18 23:08
@PepiKo píše:
Já teda vegetarián nejsem, ale dneska jsem si dělala jako přílohu k masu gratinovaný květák a zrovna jsem si říkala, že si ho dám zítra jako lehký bezsmasí oběd :). Je to úplně jednoduchý, květák rozebereš na malé Růžička, dáš do zapekaci mísy a zaliješ smesi smetany, soli, pepře, trochu muskatoveho květu a strouhaneho sýra (já dala čedar). 45 minut pect na 180 pod pokličkou, pak ještě posypat sýrem a třeba bylinkami a odkryté dopéct, aby se ti udělala krustička, cca 15 min :)

No, mňam! :potlesk:

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 4 inzeráty 03.10.18 09:50
@PepiKo píše:
Já teda vegetarián nejsem, ale dneska jsem si dělala jako přílohu k masu gratinovaný květák a zrovna jsem si říkala, že si ho dám zítra jako lehký bezsmasí oběd :). Je to úplně jednoduchý, květák rozebereš na malé Růžička, dáš do zapekaci mísy a zaliješ smesi smetany, soli, pepře, trochu muskatoveho květu a strouhaneho sýra (já dala čedar). 45 minut pect na 180 pod pokličkou, pak ještě posypat sýrem a třeba bylinkami a odkryté dopéct, aby se ti udělala krustička, cca 15 min :)

prosím Tě a vaříš ten květák předtím nebo ne ? díky

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 4 inzeráty 03.10.18 09:51

@Mari.G super, díky moc za inspiraci! :kytka:

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 03.10.18 12:20

@Mari.G je to výborný :jazyk: :lol: já si to teda ještě posypala před tím závěrečným dopekanim slaninou na kostičky :jazyk: :D ale to už záleží na chuti :))

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 03.10.18 12:20

@Ostružka Nene, dej ho tam syrový, ale rozděl si ho na opravdu malé ruzicky, on se ti v té smetaně uvaří :))

Fialenka111
Kecalka 115 příspěvků 03.10.18 14:31

Holky dekuju za inspiraci. Prave mi přijde, ze na netu jsou samé recepty, kde jsou prisady, ktere běžně clovek nemá doma. Tak hledam neco obycejneho a jednoducheho. ;)

Kajuska89
Stálice 59 příspěvků 03.10.18 17:52

Mě zatím ze všech vegetariánských jídel, které jsem kdy zkusila, chutná asi nejvíc cuketový guláš. Recept je v podstatě totožný, jako když se vaří klasický hovězí guláš. Cuketu nakrájím na větší kostky a přidávám jí teda až ke konci vaření, tak na 20 minut. Dávám kilo cukety a kilo cibule, koření stejné jako do guláše.

lucynka25
Echt Kelišová 7911 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 19:53

@Fialenka111 Ahoj, tady na emiminu najdeš spousty vegetarianskych receptu, inspirace je myslim dost ;)

Fialenka111
Kecalka 115 příspěvků 04.10.18 06:54

@lucynka25 dekuji moc. Rada se podivam :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >