Velkost miminka

1512
26.7.04 13:15

Velkost miminka

ahoj,
zaujimalo by ma ako strava maminy moze ovplyvnit velkost mimca. myslela som si ze mimi si zoberie len tolko co potrebuje a to najlepsie a zvysok mi ide do izolacie :D . ale moj dr. hovoril nieco o tom ze by som mala obmedzit sladke ked nechcem mat 4,5kg buchtosa. sladke by som mohla obmedzit i tak, ale… :D . som v 30tt a mam 10kg navyse. nie je to malo, ale zatial to nie je ani tragicke. povedal mi ze by som mala jest menej sladkeho ovocia :?: krvne testy mi ukazali ze moje telo spaluje viac jak prijme. a okrem toho mam potrebu :lol: sladkeho, nepoznate to :D , cukor je pre mna energy a bez toho som na umretie. tak ze ma posle na glukozu.
danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

850
26.7.04 13:47

Ahoj Danko,

mám kamarádku, která do 28.tt přibrala jen 3,5kg, ale když šla rodit, měla jich navrch skoro 20!!! :lol: :lol:
No já jen doufám, že tak nedopadnem!!!
Stejně to nechápu… Když ti dr řekl, že spálíš víc, jak příjmeš, tak proč by ses měla žinýrovat? To jsem z toho jelen…
A to jsem původně zdravotní sestra :oops: !
Stejně si ale myslím, že mimajz si sám říká o to, co potřebuje. Netvrdím to jako alibi, protože já za celý život snědla dohromady tak 10kousků ovoce (a to s opravdu velkou nechutí, ba dokonce až s odporem) a teď v těhotenství ho do sebe tlačím po vagónech :) a nefalšovaným gustem!

Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
26.7.04 14:17

Ahoj Danko,
vidím, že tvůj doktor v tobě vyvolal pěkné obavy, až ses rozhodla pro samostatnou diskuzi! Nenechám tě v tom.
Pokud ti tvrdí, že tvé tělo více spaluje než přijímá, nedělala bych si vůbec hlavu. Že máš radši sladké? No to je zcela normální. Vždyť to vyhovuje i Benovi, sám už si své chutě vybírá. Já už si připadám přeslazená, z ovoce i džusů, ale pořád do sebe ty čokolády, zmrzliny, sušenky a palačinky peru.
Mám 10 kilo navrch jako ty a rozhodně z toho nemám mindrák!!
Já myslím, že pokud nejíš jenom sladké, občas i něco jiného - jako že ty jo! - tak bude prcek v poho.
A rozhodně není žádným výzkumem podloženo, že čím víc těhotná jí (sladkého i jiného), tím bude mít větší dítě!!! Tchýňka přibrala v obou těhu 25 kg a porodila děti v řádném týdnu s hmotností do 3 kil!!! (Mého manžu a švagrovou!). Moje máti přibrala neuvěřitelných 5 kg - měla problémy se žlučníkem a vše vyzvracela, přesto byla kus ženský už před těhu - a já měla 3,20Kg. Tak si vyber!
Velikost dítěte spíš bude dána geneticky. Možná to ovlivňují i těhotenské vitamíny, ale to taky nikdo věděcky nepodložil. Nebo aspoň se o tom nepsalo!
Takže nevěš hlavu a jez, na co máš chuť. Ty určitě neztloustneš a když jo, rychle to shodíš dolů!

Mia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
26.7.04 14:30

ja nemam obavy o svoju vahu o to sa postaram. ale ty pidi oblecky. kto ich bude nosit :lol: . lebo su take peknucke. a hlavne by som ho chcela vytlacit cez tu pidi dierku :lol:
d+b

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.04 14:51

s přidíráním se moc netrap, jen hlídej at se to nezvrtne. já do sedmého měsíce nabrala 10 kil a pak už ani gram.do porodu jsem ještě 2 kila shodila-samovolně. mimi mělo 14 dní před termínem 2700g a já po porodu 4 kila navíc, které se pak vypařily. nepříjemné je náhlý váhový skok, hlavně pro kyčle, které bolí. ale kamoška nabrala 16 kil a z porodnice si dovezla jen 5 kilo navíc. po porodu chodila co půl hodimy na wc a splaskávala před očima.zadržovala vodu…na jiné diskuzi probírají zase malé přírustky :-) a taky se to dotyčné mamince nelíbí…člověk si nevybere.

• Nahlásit
  • Citovat
147
26.7.04 15:00

Ahoj holky,
já zítra zahájím 12 tt a mám chuť naprosto na všechno 8O . Nevím co ranní nevolnost nebo zvracení, takže jídlo mi fakt nečiní potíže. Nejradši mám teď samé nezdravé věci - smažené a sladké. Sním na posezení tabulku čokolády a navrch kuře s bramborama a podobně. Už jsem přibrala 3 kg, což je takhle na začátek hodně, ale prostě se s tím musím vyrovnat. Hlavně že je klubíčku v bříšku fajn :D Věřím, že to po porodu všechno schodím běháním kolem miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
26.7.04 15:09

karkulko,
ja som v 12tt mala zhruba to co ty. tak mozno ty budes mat v 30tt to co ja :lol: , co ti samozrejme neprajem. tazko sa to nosi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
26.7.04 18:27

Dancule,
tak ja pribrala v tehu neco pres 20 kg- vypada to strasne ale me se to nezdalo. Do 30. tydne pouze 8 kg a pak najednou sup a vylitlo to pres tu dvacitku. Janek mel pri porodu 3.26 kg a ja odjizdela se 7 kg nadvahy z porodnice. A to jsem tam byla prosim jenom 2 dny.
Ted ma Janek 8 mesicu a ja mam porad 5 kg nahore a nemuzu se jich zbavit, protoze kojim a kdyz nejim tak nemam mliko. Takze porad do sebe neco tlacim. Pred tehu jsem sladke moc nemusela ale v prubehu a po se mi chute dost upravili a ted ho mam docela rada a i v tehu jsem jedla sladke docela casto!
Nekdo tady psal ze velikost miminka je dana geneticky s cimz musim souhlasit. Urcite pokud ty i manzel jste mensi kontrukce tak se vam nenarodi otesanek protoze moc jis. Ale pozor muze se to stat pokud je treba nejaky vas pribuzny nebo vice pribuznych vetsi vahy. Hraje tady roli genetika celeho blizskeho rodu. Nasim znamym - oba jsou opravdu pri tele - se narodil klucina 3 kg. Coz je spise mensi mimco.
Ja vim ze s tim zakazem nebo omezenim sladkeho doktori hlavne upozornuji v pripade kdyz mas tehotenskou cukrovku.....ale tu ty nemas tak doprej telu ceho si zada, ma to svuj duvod urcite!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.04 20:04

Ahojky, mám dvě malý děti (2roky a tři měsíce a 4 měsíce). Při obou dvou těhotenstvích jsem jedla na co jsem měla chuť a v jakýmkoliv množství :lol: Při tom prvním jsem přibrala 16kg a Nikolka měla 2.95kg, při tom druhým jsem přibrala 20kg a Denisek měl 3.55kg. Po druhým porodu mi po čtyřech měsících zůstaly 3kg a protože plně kojím nemám strach že bych se jich nezbavila… Tak si dej klíďo další dortíček a neměj obavy,mimčo bude akorát :P Přeji Ti pohodový zbytek těhotenství a rychlý porod. Ahoj Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.7.04 20:43

Ahojky, tak ja som v 34 tt a doteraz som pribrala 12 kil, ked som dnes bola prvý krát u svojho pôrodníka (dovtedy som chodila k lekárovi mimo nemocnice) povedal mi, že už nesmiem viac pribrať, sladké vymeniť za melón a jablko, proste ovocie, lebo každé kilo naviac sťažuje pôrod. Aj mne prišla v tehotenstve chuť na sladké, resp. v tehotenstve som nedokázala odolať, zvlásť potom, čo som prvé štyri mesiace prevracala. Teraz sa naozaj snažím to sladké vynechať, a čo sa týka veľkosti miminka, tak môj drobec je o tri týždne väčší, či za to môže sladké neviem. Každopádne je najdôležitejšie aby boli babätká zdravé, to vám všetkým prajem.

Lucia

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.7.04 22:05

Zdravím! Já jsem v těhotenství přibrala asi 21 kg. Až asi do sedmého měsíce to docela šlo, ale pak šla váha hodně rychle nahoru. Bylo to hlavně tím, že jsem hodně otekla. Sladkého jsem jedla taky dost, ale to ostatně vždy. Malý vážil 4,58 a měřil 53 cm, ale nemyslím si, že by to bylo tím sladkým. Taky souhlasím s tím, že je to dáno geneticky a ovlivnit se to dá asi těžko.(Když jsem se narodila já, měla jsem skoro 4 kila.) Nezdá se mi, že by byl tlustý, spíš je to kus chlapa. Taky jsem ho asi 12 dní přenášela. Po příchodu z porodnice jsem měla asi o deset kilo méně.
Milé těhulky, pokud máte chuť na sladké a můžete ho, určitě se neomezujte! Hlavně čokoláda je dobrá na nervy a podle průzkumů má příznivý vliv na miminko. HLAVNĚ ŽÁDNÝ STRES! Olča & Honzík - 10týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
26.7.04 22:58

Ahoj Lucie.
Docela bych si přála, aby ten tvůj gynekolog byl těhotný a někdo mu zakázal přibrat. Co je to za hloupost, zakazovat mamince v 34 týdnu aby přibrala. Nějak nechápu proč tě tak stresuje? Každá rozumná maminka ti poradí abys jedla to, na co máš chuť a nebrala ohled na nějakého gynekologa který chce vidět hubenou maminu. Možná se ti chutě změní jako mně, ke konci těhu jsem mohla jíst jenom ovoce a hlavně melouny, protože jsem vv těch šílených vedrech měla pořád žízeň a neměla jsem chuť na vodu, minerálku ani na čaj. Cpala jsem se tunami broskví a meruněk a banány, které jsem asi do 28 týdne úplně zbožňovala, ty jsem nemohla najednou ani vidět. Prosímtě, vykašli se na doktora, 12 kilo v těhu je úplná paráda. Já jsem při prvním těhu přibrala 18 kilo a všechno jsem bez jakýchkoliv problémů shodila. Hodně z toho byla zadržovaná voda (tělo se tím při prvním těhu brání miminku jako „cizímu předmětu“ v těle). Naopak teď v druhém těhu mi přibylo 8 kilo a já měla strach, že nebudu mít zásoby energie pro kojení. V pátek mě propustili z porodnice a já jsem zjistila,že odcházím s jedním kilem navíc a to jsem už shodila. Docela se bojím, že jestli to tak půjde dál (mlíčka mám zatím pro dva takové jedlíky jako je ta naše princezna), za pár týdnů se ztratím docela :D . Takže pěkně jez. Ale ne za dva :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
147
27.7.04 07:36

ahoj holky,
docela mě uklidňujete tím, že jste celkem po porodu všechno shodily. Já jsem dneska zkusila kalhoty, který mi byly normálně velký a nemohla jsem je nosit, protože mi padaly. Dneska jsem v nich příšerně narvaná a to ne jen přes břicho (jsou to bokovky) ale i přes zadek jsou mi narvaný k prasknutí. Holky, je tohle v 12 tt normální? Mám strach, že se mi to vymkne z rukou a přiberu 30 kg a to bych fakt nerada. Na váze mám tak 3 kila navrh a úplně se tam bojím stoupnout…
Já vím, že si s tím nemám dělat hlavu, že kdy jindy bych měla přibrat, když ne teď, ale pořád na to musim myslet, jestli to s tim jídlem nepřehánim apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.04 07:55

Karkulko,
Uplne ti rozumiem. Ale u toho zadku, pribrala som urcite, ale zevraj je to aj tym ze sa postupne roztahuje panva. Samozrejme nemozem tomu pripisat obvod bokov :D :? . ako nahle ti vykune brusko tak uz ta to nebude trapit. ale teraz kym tie kalhoty zapnes na pase je to dost na nervy. mozes pribrat 30kg, ale nemyslim si. pokial nebudes opuchat tak nehrozi. ja napriklad mam pocit ze teraz jem menej-hlavne ovocie a aj tak priberam. 80% z toho co za den zjem je sladke, ale nemozem povedat ze by som sa precpavala, obcas ano - ked babka napecie fantasticky kolac :lol: .
velkost je dana geneticky, tak to bude mega dieta. ja som mala 43cm a 3,2kg pri narodeni. ale u nas v rodine hadam nikto nema pod 170cm. sesternici sa narodili 2icky, obidvaja mali okolo 3,5kg. asi to necham na vyvoji vsak to male si poradi samo v tom brusku.
danka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.7.04 08:50

Ahoj tehulky,

tak ja jsem ve ted ve 21 tt a pribrala jsem zatim 14 kg… Pravda, cekam dvojcatka, a puvodne jsem byla hodne stihla a vysoka, ale i tak me to leka… Ovsem na rozdil od meho lekare, ktery mi zatim nevycetl ani kilo… Asi to teprve prijde:-) Moje sestra i moje maminka mely obe na konci tehotenstvi plus 20 kg, deti mely pres 3 kg, ale par tydnu po porodu uz mely v podstate zase svou predporodni vahu…

Ale rada bych se zeptala na jiny problem… Moje miminka me v poslednich dnech hodne kopou dole v podbrisku, do mocoveho mechyre… Hodne to boli, v noci se prakticky nevyspim, a to me to nejhorsi teprve ceka. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama