Velky vahovy prirustek v tehotenstvi-nasli vam gestacní diabetes?

Anonymní
10.7.21 08:33

Velky vahovy prirustek v tehotenstvi-nasli vam gestacní diabetes?

Holky kdo pribral hodne v tehotenstvi-nasli vam gestacni diabetes pri zatezovem testu v 24.-28. tydnu? Na zacatku tehotenstvi jsem vazila 64 kg, ted jsem v 26 tydnu a uz vazim 72…Jinak 28 let, 2vyska 160 cm, cely zivot stabilne 55 kg, v dobe stimulace pri ivf bohuzel mi to vylitlo z 55 na 64 kg v prvnim trimestru. :,( Ted se bojim tehotenske cukrovky, je pravda ze predispozice k tomu mam-trpim ted opakovanymi infekcemi mocovych cest, jinak v rodine je hodne cukrovkaru 2. typu (babicka, dedecek, dve tety, ale zas ta rodina je obrovska :D ). V prvnim tehotenstvi jsem cukrovku nemela, ale to jsem byla vahove a vekove uplne nekde jinde :D (20 let, pocatecni vaha 49 kg)Prosim dotaz pro ty, co pribraly hodne-prokazali u vas gestacni cukrovku? Vim, ze zkusenosti muj vysledek neovilvni, nicmene furt hledam jeste nadeji ze to nebudu mit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10884
10.7.21 08:36

Otěhotněla jsem se 79 kg a rodit šla se 111 kg. Neměla jsem cukrovku, jen trochu vyšší tlak, musela jsem se kontrolovat. Ale neměla jsem k ní ani predispozice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
10.7.21 08:37

Nemusí, zas nemáš tak drasticky přírůstek, jsi za půlkou a máš nahoře 8 kilo, v těhotenství je běžné pribrat i kolem 20. Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka přibrala u prvního 50 kilo a švagrová v obou těhotenství přes 30 a obě to měly jen ze zadržování vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.7.21 08:44

Já přibrala cca 23 kg, první trimestr jsem zvracela, druhý jsem musela pořád dávat svačinky abych nezvracela a třetí jsem prostě papala :-D cukrovku jsem neměla, po šestinedělí jsem -4 kg pod původní váhou ještě ;) malý byl dost náročné miminko :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15092
10.7.21 09:09

Přibírání na váze fakt nic znamenat nemusí. Já měla cukrovku u obou dětí a nabrala jsem u prvního 9 kg za celé těhotenství a u druhého 12 kg. Ale pokaždé jsem měla dost brzo dietu, u druhého byla cukrovka potvrzena už v 11 TT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
10.7.21 09:19

Otehotnela jsem se 72kg, rodila jsem se 104kg. Nemela jsem absolutne zadny problem s nicim :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
10.7.21 09:31

Já tehotenskou cukrovku mám a v 31.tt vážím o 3 kg min než před těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15092
10.7.21 10:20

@Umík no jo, ale neměla jsi na začátku nadváhu? To se stává většinou v těchto případech. Já třeba měla podváhu, takže jsem i s dietou s váhou dolů nešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
10.7.21 10:48

Mně zjistili cukrovku už při odběrech ve 12tt. Momentálně končím 20tt a přibrala jsem zatím cca 0,5kg. Takže jsem téměř na svojí váze. Pravidelně chodím na diabetologii a cukr se drží na dobré hranici i bez přísné diety :nevim: Nejím pouze sladkosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
10.7.21 10:48
@nozu píše:
@Umík no jo, ale neměla jsi na začátku nadváhu? To se stává většinou v těchto případech. Já třeba měla podváhu, takže jsem i s dietou s váhou dolů nešla…

Ne neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
10.7.21 11:09

Takže jsi někde v 5., vlastně už v 6. měsíci a zdá se ti, že 8kg navíc je nějak moc? Podle mě zbytečně plašíš, přibrat 8 kg, když už jsi za půlkou, je snad úplně v pohodě, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2372
10.7.21 11:12

Na začátku tehu jsem měla 59 kg měřím 175cm teď vážím o 15 více. Jsem 36+3 cukrovku nemám Ní žádné jiné potíže s ničím tak být tebou jsem v klidu 👍🏻 👍🏻 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 11:13
@darekp píše:
Takže jsi někde v 5., vlastně už v 6. měsíci a zdá se ti, že 8kg navíc je nějak moc? Podle mě zbytečně plašíš, přibrat 8 kg, když už jsi za půlkou, je snad úplně v pohodě, ne?

To jo, ale neni to jenom 8 za tehotenstvi, ale dalsich 9 pri stimulaci :,(. Pred zahajenim ivf jsem vazila 55. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
345
10.7.21 11:32
@Anonymní píše:
To jo, ale neni to jenom 8 za tehotenstvi, ale dalsich 9 pri stimulaci :,(. Pred zahajenim ivf jsem vazila 55. :,(

No, ale sčítat to fakt nelze a jak čteš výš, tak někdo přibral skutečně hodně a cukrovku nemá. Takže promiň, ale michas jablka s hruškama a vyrábíš závěry úplně mimo. Uklidni se. Jsi těhotná. Až bude čas, tak ti udělaj OGTT a budeš vědět.

Edit. Opakující se slovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
10.7.21 11:55
@Anonymní píše:
To jo, ale neni to jenom 8 za tehotenstvi, ale dalsich 9 pri stimulaci :,(. Pred zahajenim ivf jsem vazila 55. :,(

No to fakt nemůžeš počítat dohromady. Prostě jsi v těhotenství přibrala 8 kg, což je úplně pohodě… Já jsem před prvním těhotenstvím měla nadváhu asi 15 kg a v těhotenství jsem dalších skoro 30 nabrala a cukrovku jsem tak neměla, tak klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat