Ven s pátou nemocí

Anonymní
7.4.17 08:40

ven s patou nemoci

Může se s Pátou nemocí ven? U nás je to těžké doktorka řekla, že ne mezi děti, ale docela často děti potkáme i když jdeme jen pro kočár. Nedovedu si predstavit jak moc rychle se to přenáší.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17755
7.4.17 08:42

S patou nemoci nikam! Je nebezpecna i pro těhotné. Rozhodne dite nikam netahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57491
7.4.17 08:59

Nevim, netušim. My venku byli, jezdil na kole, celej tejden, myslela jsem, že je to sluneční alergie. Pak šel po týdnu do školky a od tud ho vyrazili :mrgreen:

Tak jdětě ven prostě někam do lesa :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17755
7.4.17 09:02

Pokud je dite nemocne a ma teploty a vyrazku, tak je nikam netahejte… Ma odpocivat a ne litat po venku… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
7.4.17 09:05

Dcera ji měla v 5 měsících(netypický věk pro tuto nemoc).Byl duben a normálně jsem s ní chodila ven, jak byla zvyklá. Dávala jsem ji spát do kočárku. Nebo jsem šla s tříletým synem na hřiště a kočárek nechala stát pod stromy opodál, ke spícímu dítěti stejně nikoho nepouštím. Tříletý syn ji od dcery nechytl, nechodil v té době ještě ani do školky, tak netuším, odkud to mohla „čapnout“.
Nám doktorka říkala, že je nakažlivá pouze v prodmorálním stadiu, tedy ve stádiu, kdy ještě není vyrážka(ale jsou horečky).Ve chvíli, kdy se objeví první petechie, už nakažlivá není. Když jsem jí volala, normálně nás pozvala do ordinace do čekárny mezi děti. Nijak bych to nehrotila. Jestli jde ale o větší chodicí dítě, tak by to chtělo klidový režim, už k vůli tomu, že je to herpetická viroza, oslabuje organismus, aby na to nenasedlo ještě něco dalšího. Pokud jde o dítě, které může být na kočárku, tak klidně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57491
7.4.17 09:05
@apanda píše:
Pokud je dite nemocne a ma teploty a vyrazku, tak je nikam netahejte… Ma odpocivat a ne litat po venku… :cert:

klíd, píše o kočáře, ne o lítání. o teplotě taky nic nepíše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17755
7.4.17 09:07

@Lama Lama u pate nemoci jsou horecky, pak vyrazka. A ani v kocare infekcni dite venku nema co delat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17755
7.4.17 09:09

@Jana206 nam doktorka rikala, ze nakažlivá je i vyrazka. Tak si pak clovek ma vybrat :mrgreen: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 09:12
@apanda píše:
@Jana206 nam doktorka rikala, ze nakažlivá je i vyrazka. Tak si pak clovek ma vybrat :mrgreen: :nevim:

Prave nema teploty, je v pohode celkem, v kocarku by se nejak nenamahal :-D. Nam prave rikala ze na prochazky muze ale ne mezi deti, tak me zajima co na to ostatni, me to prave taky neprijde v pohode jit na prochazky, kdyz vsude potkavame deti.

• Nahlásit
  • Citovat
28884
7.4.17 09:13

@apanda To Ti řekl kdo? Nám doktorka říká, že u malých dětí je naopak nejlépe zachovat jejich obvyklý režim, včetně pobytu venku, dokud to jejich zdravotní stav a počasí dovolí. Je jasné, že nepůjdu s nemocným dítětem ven v mrazu nebo naopak v létě za poledního slunce, ale nevím, proč bych nemocné dítě, i s horečkou, nemohla dát v normálním počasí dát spát ven nebo na balkon, jak je zvyklé. Když ho nechám v postýlce, bude nervozní a protivné dvakrát - z probíhající nemoci a ze změny režimu.
Je jasné, že zvolím nějaké klidné místo a nepůjdu třeba na nákup, nejen k vůli nákaze ostatních, ale hlavně proto, aby oslabené dítě nechytlo něco dalšího, ale pobyt venku neuškodí.
Zahrabat se v horečce pod teplou peřinu s horkým čajem je už přežitek, naopak se doporučuje i staršímu dítěti ubrat oblečení a deky, tekutiny podávat vlažné a co nejvíce větrat a chladit místnost.
Když jsem měla první dítě, vždy jsem se při každé nemoci ptala doktorky, jak s pobytem venku, vždy říkala, že na kočárku ven můžeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17755
7.4.17 09:15
@Anonymní píše:
Prave nema teploty, je v pohode celkem, v kocarku by se nejak nenamahal :-D. Nam prave rikala ze na prochazky muze ale ne mezi deti, tak me zajima co na to ostatni, me to prave taky neprijde v pohode jit na prochazky, kdyz vsude potkavame deti.

Ja bych prave ven nesla… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
7.4.17 09:16
@apanda píše:
@Jana206 nam doktorka rikala, ze nakažlivá je i vyrazka. Tak si pak clovek ma vybrat :mrgreen: :nevim:

Nás normálně pozvala do ordinace do kojenecké poradny mezi zdravé děti. Byla kojenec, ne mezi nemocné, ale mezi zdravé. Je fakt, že jak nás tam viděla, hned nás vzala, ale spíš k vůli ostatním maminám, které by mohly mít pochopitelně strach, když viděly na tváři vyrážku tvaru motýlích křídel.
Nakažlivé do posledního pupínku jsou neštovice, ale ne 5. a 6. nemoc. I když od tohoto názoru už se taky upouští, četla jsem nějaké nové informace že 3.max.5 dní od výsevu vyrážky, někdo má pupínky třeba 14 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17755
7.4.17 09:18

@Jana206 ja to proste tak mam, dite proste ven netahám. Na chvilku na zahradu, par dni po nemoci / kdyz nejsou horecky nebo neco, kdy nesmi na slunce. Ale proste ven infenkcni dite, když vim, ze potkam děti…

Ale nedivim se nicemu, kdyz potkam matky s ditetem posetym nestovicema v obchodě :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
7.4.17 09:18

U nás je dnes kolem deseti stupňů a hodně fouká. Nemocné dítě bych dala maximálně do kočárku spát v době, kdy je zvyklé, zbytečně bych se zrovna dnes ven taky nehnala :mrgreen:
Včera jsem nebyla venku ani s dvouletou dcerkou, která má astma a je alergik. Problémy jí způsobuje právě silný vítr, který přenáší pyly, prach, viry, bakterie a kde co. Nám říkala doktorka, že silný vítr za relativně teplého počasí je daleko horší než mráz pět stupňů.

Možná je to ale na jiných místech republiky lepší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
7.4.17 09:21

@apanda My nechodíme do supermarketu ani se zdravými malými dětmi. To je největší semeniště bacilů na nevyvinutou imunitu. Velký nákup udělá jednou za týden muž(nebo podle časové možnosti a potřeby),já si potom dokupuji v krámcích - pekárna, masna, zelenina.
Na jednu stranu to nechápu, na druhou stranu, pokud nemoc trvá dlouho, nějak si nakoupit musí. Ne každému se vrací manžel brzy odpoledne a o víkendu je doma, ne všude zaváží eshop Tesco nebo něco podobného. Nehledě na to, že některé matky jsou s dítětem samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama