Větší nebo menší pokojíček?

Anonymní
7.7.21 13:55

Větší nebo menší pokojíček?

Dobrý den, koupili jsme byt, který má čtyři místnosti, dětský pokojíček má ale jen 9m², tři místnosti jdou rozdělit tak, aby z nich byly dvě, které budou mít 15 m² a stále nevíme, zda zachovat místnosti a nebo je zvětšit. Mně se zdá pokojíček pro 1 dítě 9m² strašně malý a ložnice tam být nemůže, protože je to do čtverce a nevešla by se nám tam ani skříň, ale zase místnost navíc se vždy hodí, třeba kdyby přibylo další časem nebo když přítel teď spí jinde, protože malý v noci často brečí a on by se nevyspal do práce, takže je to pro nás teď takhle lepší. Jak byste se rozhodli vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10622
7.7.21 13:57

Já bych asi nechala tak a zatím v tom nejmenším pokoji udělala šatnu, s tím, že pak nemusíš mít tolik skříní a budeš mít místo navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
7.7.21 13:59

Mě se malý nezdá, jasně asi tam neuděláš nějakou mega hernu, ale postel, skříň a stůl se tam vejít musí a děti si stejně raději hrají v obýváku nebo někde u rodičů. Nechala bych to a jak říkáš, když pribyde sourozenec, bude mít každý svoje, osobně bych jako dítě radši malý pokoj než společný :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
7.7.21 14:00

Taky bych nechala tak. Tomu pokoji najdete využítí a čím víc místností, tím větší je hodnota bytu. Může tam být šatna, pracovna, „bordel“ místnost, prostě cokoli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
7.7.21 14:08

Nechala bych to byt, vzdy se hodi mistnost navic. Radsi mit mensi svuj vlastni pokojicek, nez vetsi, ktery budu sdilet se sourozencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
7.7.21 14:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, koupili jsme byt, který má čtyři místnosti, dětský pokojíček má ale jen 9m², tři místnosti jdou rozdělit tak, aby z nich byly dvě, které budou mít 15 m² a stále nevíme, zda zachovat místnosti a nebo je zvětšit. Mně se zdá pokojíček pro 1 dítě 9m² strašně malý a ložnice tam být nemůže, protože je to do čtverce a nevešla by se nám tam ani skříň, ale zase místnost navíc se vždy hodí, třeba kdyby přibylo další časem nebo když přítel teď spí jinde, protože malý v noci často brečí a on by se nevyspal do práce, takže je to pro nás teď takhle lepší. Jak byste se rozhodli vy?

dala bych tam ložnici bez skříně. dětem velký pokoj bez rozdělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031
7.7.21 14:19

Já bych to zatím nechala tak a pak přizpůsobila dítěti, dětem. Některé chtějí být spolu, jiné samy. Některé si hrají vždy v obýváku s rodici, jen si rady zalezou k sobě… my jsme si to nějak namysleli s manželem, jak nám to přišlo nejlepší, a deti to chtějí jinak, uděláme nějaký kompromis a spokojení budou všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3894
7.7.21 14:26

Takhle těžko radit, chtělo by to alespoň půdorys (důležitá je i např. orientace ke svět. stranám). Ale obecně bych asi z nejmenší místnosti pro zatím udělala pracovnu/šatnu a v dalších ložnici, pokojíček a (asi) obývák? Pokud budete mít další dítě, je fanj mít jeden pokojík na spaní a druhý na hraní a později, aby děti mohli mít každý svůj pokojíček (puberťák bude vždycky raději za 9m2 než za sdílený pokoj se sourozencem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46803
7.7.21 14:41

Ja jsem to asi nepochopila :mrgreen:
Jakože jedna místnost(dětský pokoj) ma 9m² a z tech zbylých tří byste udělali dve o velikosti 15m²? a ta místnosti 9m²by byla pořád 9m² nebo jak? :nevim:
to jako ty zbylý mistnosti maj taky jen 10m²?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
7.7.21 14:57

9m2 pro jedno dítě je dostačující. A zbytek nechapu, to maji všechny pokoje v bytě celkem 39 m2, z toho tři pokoje po 10m2, které byste přestavěli na dva po 15m2? A jeden těch 9? Nebo jak? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
7.7.21 14:57

Mame 2 deti a kazde ma svuj pokojicek 8m. Pro nas je to lepsi, nez 1 vetsi pokoj dohromady. Kazdy se muze zavrit do sveho. Je to vyhoda. Velke stavby jako koleje stejne vedou pres cely byt :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12780
7.7.21 14:59

Nechat zatím tak, jestli chápu dobře, máte zatím jedno dítě - mimčo.
Tedy z nejmenšího pokoje udělat buď šatnu, nebo pracovnu.
Až budou děti dvě a budou větší, tak nejstarší dítě bude velmi vděčno za svůj vlastní pokojík - byť o velikosti 9 m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
7.7.21 15:22

My v domě také budeme mít dva menší dětské pokoje. Za mě lepší než jeden velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.21 15:27

@Semtex Ne ne, obývák neřeším, ten bude, jak je teď. Jen máme 3 pokoje a dva mají 9m² a jeden má 13m² a přemýšlíme, zda z toho udělat 2 větší nebo nechat tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.21 15:28

@Oriseka A vejde se tam vše dobře? :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat