Vigantol - kolik kapek?

472
11.6.09 11:36

Vigantol - kolik kapek?

mám takový dotázek. Byli jsme na preventivce v 6týdnech a Dr. mluvila něco o tom, že mám dávat od 5 kg 2 kapky Vigantolu (ale jistá si tím nejsem - jen vím, že mluvila něco o 2 kapkách), malej mě do toho brečel, tak jsem si říkala, že to nakonec budu mít napsaný ve zdravotní knížce,tak jsem nedávala moc pozor a snažila se ho utišit, jenže ejhle, tam máme napsáno 1 kapku Vigantolu. Tak kolik dáváte své ratolesti kapiček v 5 kg vy? Nechci Dr. volat, aby si nemyslela, že jsem natvrdlá, tak mi prosím poraďte.
Dikec :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

79
11.6.09 11:43

ahoj, my dávali jednu a měli dávat jednu, ale kamarádka dávala dvě, jenže to měli nějaký problém s prckem, bohužel nevím o co se jednalo. Zeptala bych se raději mudr, lepší dvakrát se zeptat, než jednou něco pokazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7269
11.6.09 11:46

ahojky mi dávaly dvě kapky protože byla bětulka maličká :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16095
11.6.09 11:50

my dávali jednu, ale když se netrefíš? :lol: já bych to tolik neřešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4976
11.6.09 12:06

Já dávám jednu celej týden. Ale může se dávat 2 kapky a pak přes víkend nic. Takhle jsem to měla napsaný na papíře od dr.
Ale říkala že bude lepší dávat 1 kapku každej den.
Taky mi tam občas kápli 2 kapky a malá je v pohodě. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
11.6.09 12:09

Dávali a dáváme jednu, ale pokud ti tam kápnou dvě, tak druhý den nemáš dávat nic :wink:
Ale taky občas nedám, manžel když koupe (dáváme po koupání), tak zapomene, ale to se nezblázní. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
11.6.09 12:11

Ahoj, jak píše Pája 01:
Pondělí až pátek dávat 2 kapky denně. Přes víkend ne. Je to pý silnější než Infadin, který jsme měli před třemi lety.
Takhle nám to naše Mudra taky řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
11.6.09 12:16

Ahoj tak my dáváme od začátku dvě, tak nám řekla dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
11.6.09 12:18

Ahoj, teda tak já davam jednu kapku denně a taky dost zapomínám. Někdy mi kápnou i dvě výjmečně tři navíc. Nepřikládala jsem tomu moc velkou váhu. je to opravdu tak duležité? Snad jsem něco nezanedbala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
11.6.09 12:26

Tak náš doktor má schéma do 1 roku 1 kapku denně, potom asi do 4 (nebo 5?) let 1 kapku denně během podzimu a zimy (čili období, kdy tolik nesvítí slunce). U Elišky jsem to dodržovala, u Anduly ne, tý jsem ho dávala maximálně do půl roku. Důvod? Nenechala na sebe sáhnout, abychom do ní vpravili Vigantol, musel ji jeden držet za ruce, druhý za nohy a třetí násilím otvírat pusu:( Jsme ale hodně venkovní, tak snad nám stačí ta přirozená forma a něco jsem nezanedbala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
11.6.09 12:28

Ahoj.Já dávám jednu kapku,ale občas se mi stane,že dám i dvě…

Kykoušku,myslím,že by to nemělo vadit,je to jen vitamin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
11.6.09 12:41

my jsme měli jednu kapku denně od narození (3,8kg) do 12m, teď dáváme 2 kapky. já teda na doporučení svého muže (dr.) kapu 15kapek 1 týdně, protože jinak to bylo takové jo/ne, ta jedna/dvě kapky se hrozně blbě chytají… jak se to rozkape, jsou kapky už stejnější…

koukám, ež dávkování má každý jiné - kamarádky odjinud nekapou už vůbec, my víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
11.6.09 12:44

jo a zjistily jsme s kamarádkama, že každá lahvička kape jinak 8O i když jsme těch prvních 6m kapaly poctivě (zimní děti), každé lahvička vyšla na jinou dobu, 8O 8O takže myslím, že jestli jedna kapka nebo dvě… je to jedno, páč ty rozdíly jsme měly velký, třeba o 3 týdny 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
11.6.09 12:59

My kapeme od začátku jednu kapku. Někdy zapomenu, tak 2× do měsíce :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
11.6.09 13:08

ale vzdyt je to jen vitamin?

dávala jsem v prvních mesicich kapku dost často - každý den tedy ne, ale párkrát tydne jo, pozdeji uz tak jak jsem si vzpomnela - max jednou týdne. davala bych časteji , kdyby byl duvod, ale nebyl. celkove jsem spotřebovala asi pul lahvičky.

jednou se mno ubyla v poradne maminka, která popletla dávkování a davala opačně kanavit a vigantol :wink: to mi tedy trochu trnulo, ale nebylo to dlouho. přesvšdčili jsme si, že blbé nejsme my, jak se nám snažila naznačit :D

PS: zakladatelko, ale fakt mi přijde zbytečný zvyšovat dávku zrovna v létě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama