Vinted platba je bezpečná?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
677
9.1.22 12:38

Vinted platba je bezpečná?

Prosím o Vaše názory na nákup na nove platformě Vinted.
Kdyz chci něco koupit, musím platit přímo na této platformě, kde po mně chtějí zadat číslo karty, dobu platnosti karty a trimistny kód.
To jsou údaje, které stačí k vybileni celého účtu, proto váhám, jestli je to na takove bazar platformě bezpečné.
Jakékoliv jiné platby online jdou přes mou banku, která je dobře zabezpečena, ale obávám se, že na Vinted toto zabezpečení není takové. Myslím, že jakýkoliv hacker by se tam mohl dostat…
Co vy na to?
Díky za jakýkoliv náhled. :-) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27786
9.1.22 12:40

Mě to v Německu normálně funguje už asi rok :nevim: bez problémů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18379
9.1.22 12:41

Normálně to funguje, jako všude jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
9.1.22 12:43

To jsem si jistá, že to funguje, ale do jaké míry je to zabezpečené.
Kdyz se hackeři dostali do účtu KB, která je nějak zabezpečena, tady mne to nepřijde moc OK. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
9.1.22 12:48

Je to platba jako kazda jiná pres internet. Musis jeste preci potvrdit platbu u sebe v telefonu, ne? Ja treba pres george.
Akorat si tam neodklikni automaticke dalsi platby bez potvrzování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
9.1.22 12:52

Já se právě zarazila na tom zadávání údajů o platebni karte a to mě zarazilo. Pokud to chce potvrzení přes George, tak bych byla klidnější. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
9.1.22 13:01

Uplne v klidu, dokonce uz jsem mela i vracene penize, jelikot jsem tam kupovala darek k vanosum a prodavajici se nemohla kvuli nemoci ditete dostat na postu.
Vracena cela castka a uplne vsechno v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
9.1.22 13:15

@Leenvecka
Dekuji za uklidnění. :)
Já ke všemu novému přistupuju s respektem, ale opatrně.
Už jsme se na internetu spálili, tak si všechno raději ověřím. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
9.1.22 14:17

Pokud tam máš že při každé platbě to chceš potvrdit v apce nejlépe svim otiskem. Tak se není čeho obávat.
A můžeš si nechat v bance nastavit i limity pro různé druhy transakcí ;)
Někdo je má i zakázané a povolí si je v bankovnictví jen když potřebuje.

Spíš bych se bál inflace a stavu světové ekonomiky :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
9.1.22 14:37

Pravidelne nakupuji v USA i v Nemecku on-line a vetsinou platim kartou. V internetovem bankovnictvi si u karty vzdy zapinam MO/TO transakce a po provedeni platby kartou - zase vypnu. Pokud jsou vypnute, nikdo vam ze zahranici nemuze vzit z karty zadne penize. Poptejte se na to v bance. A krome toho jsem se pripojistila proti odcizeni penez z karty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
9.1.22 23:39

@JiříkMazlík
Díky za doporučení. To jsou bezva rady. Mrknu na to a zkusím si to takto pojistit… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 16:00

Ochrana kupujícího

Nova platforma VINTED: moje dnešní zkušenost. Koupila jsem si zboží, zaplatila za nej + za ochranu kupujícího (nový poplatek Vinted) a zboží nedorazilo. Psala jsem i prodávající a nekomunikuje. Dle smluvních podmínek Vinted mi mají vrátit peníze neboť jsem měla zaplaceno ochranu kupujícího. Místo toho mě TYM VINTED poslal do haje. Mám čekat další týden a peníze mi nevrátí. Tedy budu čekat asi už věčnost. Opravdu služba za všechny peníze a přístup ještě horší. Celou konverzaci s týmem Vinted mám nafocenou. Za mě urcite nedoporučuji!
Nikdo mi z týmu Vinted nepomohl přesto, ze jsem zaplatila za službu ochrana kupujícího + dal se mnou tohle tema nechteji řešit :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat