Viróza druhý den vyšší teploty než první? :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 10.06.19 15:12
Viróza druhý den vyšší teploty než první? :(

Ahoj, dcera - šest let - má od včera od rána horečku. Jinak jí nic není, jen bolest v krku a trochu břicho. Dnes jsem byla u dětské, CRP 21, krk jí připadal virový, i když červený. ATB teda zatím nenasazeny. Nicméně, u viróz znám průběh - nejvyšší teploty první večer, pak už líp. No a teď je to naopak, včera večer měla nejvíc 37,9 (vždy to nechám alespoň 5 hodin bez srážení, abych trochu věděla, jak nemoc postupuje), a teď po 5 h bez srážení 38,5. To mi přijde spíš bakteriální postup…nebo znáte/míváte virózy, kdy je nejhorší druhý den a pak už dobrý?

Reakce:
eM91
Stálice 92 příspěvků 10.06.19 15:25

Zkus znova zajít k doktorovi. Taky malá (2,5r) měla v pátek odpoledne z ničeho nic teplotu. Srážela jsem ji celý den a nic. Okolo jedenáctý večer se ji to vyšplhalo na 40. Tak jsme jeli na pohotovost kde teda na mě čuměly jak na idiota a poslaly nás domu, že je to viróza :zed: Druhý den dostala rýmu, tak jsem to přisuzovala tomu. Teploty se jí pořád vracely, srazit nešly. Takže jsme včera znovu jeli na pohotovost, byla tam jiná doktorka a ta na ni koukla a rovnou řekla, že je to angína a kdyby ji v pátek pořádně vyšetřily, tak by to poznaly :pocitac: takže dostala antibiotika a teploty polamu ustupují.

luca241
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 10.06.19 17:35
@Rezii píše:
Ahoj, dcera - šest let - má od včera od rána horečku. Jinak jí nic není, jen bolest v krku a trochu břicho. Dnes jsem byla u dětské, CRP 21, krk jí připadal virový, i když červený. ATB teda zatím nenasazeny. Nicméně, u viróz znám průběh - nejvyšší teploty první večer, pak už líp. No a teď je to naopak, včera večer měla nejvíc 37,9 (vždy to nechám alespoň 5 hodin bez srážení, abych trochu věděla, jak nemoc postupuje), a teď po 5 h bez srážení 38,5. To mi přijde spíš bakteriální postup…nebo znáte/míváte virózy, kdy je nejhorší druhý den a pak už dobrý?

Ja ji mám teď. prvni den 38,druhý den 39,teď třetí den už se neměřím, už je to jen zvýšené. ja bych ještě počkala chvilku na další vývoj.

Váš příspěvek
Reklama