Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Takco píše:
Dá se odhadnout i pusou u spánku dítěte, jak je horke. Na přesně stupně to nebude, ale orientacne ano.
Jo, horecku clovek pozna.
@stinga píše:
mně teda přijde už tak nějak nevhodné, měřit 5letému dítěti teplotu v zadečku, mám 5letou dceru a nedokážu si to představit
Kdyz potrebuju fakt presnou hodnotu, tak i starsi dite. V soukromi samozrejme.
@Anonymní píše:
Synovi je 5 let, měření v zadečku u takto velkých dětí už mi nepřijde moc vhodné. Doktorka mi kdysi říkala, že ty starší děti velmi špatně (jako psychicky) snáší manipulaci se zadečkem - bavily jsme se spolu tehdy o zavádění čípků kvůli zácpě a ona to nedoporučovala právě z toho důvodu. U měření teploty to asi bude dost podobné.
Zase si to ty starsi nechaji docela vysvetlit
.
V podpazi jsou ty hodnoty proste dost mimo.
Ale fakt nemerim denne, jen obcas nastane situace, ze potrebuju vedet, jak na tom presne jsou.
Jen píšu, že zvýšené teploty během cca týdne přešly. Ptala jsem se na to také doktorky a ta mi říkala, že někdy to tak bývá, zvlášť teď jsou ty virózy prý delší.
Ještě jednou všem díky za příspěvky.
Synovi je 5 let, měření v zadečku u takto velkých dětí už mi nepřijde moc vhodné. Doktorka mi kdysi říkala, že ty starší děti velmi špatně (jako psychicky) snáší manipulaci se zadečkem - bavily jsme se spolu tehdy o zavádění čípků kvůli zácpě a ona to nedoporučovala právě z toho důvodu. U měření teploty to asi bude dost podobné.