Vítání občánků - kde probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malaslecna
Kecalka 131 příspěvků 13.12.16 18:17
Vítání občánků - kde probíhá?

Ahojky,
otázka zní: prcek se narodil v Kroměříži, bydlištěm spadáme pod Přerov, ale trvalý pobyt máme v Praze - kde budeme mít vítání občánků?
 Děkuji

Reakce:
smudlinky
Závislačka 2649 příspěvků 283 inzerátů 13.12.16 18:19

Většinou bývá ve městě kde má matka trvalé bydliště. je potřeba se ale na příslušném městkém úřadu informovat co a jak aby Vás pozvali- vítání není automatické

anivbl
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 13.12.16 18:20

Ja bych rekla tam, kam si napisete. Oni uz automaticky nezvou (nesmi), takze my jsme museli napsat na matriku a pak nam prisla pozvanka

_BBQ_s
Echt Kelišová 9418 příspěvků 13.12.16 18:21

Nejsem si uplne jista, ale byvalo to dle mista narozeni.

Ketris
Echt Kelišová 9848 příspěvků 13.12.16 18:24

@anivbl Proč by nesměli?

medunka23
Kelišová 7329 příspěvků 13.12.16 18:28

@Ketris tuším že ochrana osobních údajů či co, neposílá se to už automaticky. Musíš požádat že chceš uvítat :lol:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12747 příspěvků 13.12.16 18:31

Je to dle adresy trvalého pobytu a musíš se přihlásit

Palomita
Závislačka 2508 příspěvků 13.12.16 18:35
@malaslecna píše:
Ahojky,
otázka zní: prcek se narodil v Kroměříži, bydlištěm spadáme pod Přerov, ale trvalý pobyt máme v Praze - kde budeme mít vítání občánků?
Děkuji

Byvalo to podle trvaleho pobytu matky, tedy i ditete. Napr. dcera se pred 4 lety narodila v Motole, my bydleli v Chuchli, ale trvaly pobyt jsem mela u rodicu v Mohelnici - pozvanka prisla automaticky k rodicum. Po svatbe jsem si zmenila trvaly pobyt do Chuchle, v dubnu 2015 se narodil 2.syn a na vitani obcanku jsme se nahlasili tady u nas.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 13.12.16 18:46

@Ketris kvuli zakonu na ochranu osobnich udaju. Oni vedi, ale vedet to nesmi, tak se musite prihlasit sami

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 13.12.16 18:46

Me prislo do mista trvaleho bydliste, pozvala nas obec.

peta81
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.12.16 19:36

@malaslecna v miste trvaleho bydliste ditete, pravdepodobne tedy i matky. musis je ale dopredu informovat, ze na vitani chces, poslou ti pozvanku. ja treba napsala jen mail se jmenem a datem narozeni syna na mestsky urad. mivaji k tomu vyvesene i nejake info na strankach mesta, komu psat ci volat apod…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Místo vložky kus hadru! Heroinová Tereza zažívá v Pákistánu hygienické peklo

Byla zvyklá na život v přepychu, více než rok už ale trpí v pákistánské base,... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >